Jump to content
IGNORED

Euroleague 2015/16-dogodine u Berlinu!


Apollo Creed

Recommended Posts

Ma imaće aba jedno mesto. Imala je 2 od 24, biće i jedno u 16. Ko babe narikace...

kako da ti kazem, genije... evo uzmi tvoj partizan, tesko da ce on uskoro da se priblizi tom 1 mestu.

Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bradilko

    54

  • Timmy

    49

  • Joe D

    47

  • MiddleClass

    44

inace, uredjivati evroligu po uzoru na nba i prica o "isturenom odeljenju" ima smisla koliko i uvoditi americki sistem zdravstvenog osiguranja i slobodnu prodaju oruzja u evropu. pod 1 tu je geografija, a ni kvalitet se ne moze porediti. uz to ide i nacin finansiranja, istorijske i lokalne specificnosti, dinamika, nedovoljna komercijalna isplatljivost u evropi, aaaaaaa sve! ne znam kom moronu je uopste palo na pamet tako nesto, izgleda ko nasilno turanje kocke u otvor za loptu na testu inteligencije za osnovnu skolu.

Link to comment

Uzgred, timovi iz Srbije su u prethodnih 10 godina sedam puta ušli u top 16.

 

Sad sam malo bacio pogled na vikipediju. Odigrano je 15 sezona ulebove evrolige. Samo 2 puta u top16 nije bilo nijedne ABA ekipe. 

Link to comment

Nemojte mu vise odgovarati na pisanje, umislio da zna i kosarku :(

ama sedi i razmisli jos malo- meni izgleda da ti i dalje ne razumes kako je ovo zatvaranje vrata partizanu. pre koju godinu je srbija imala 2 tima u el, a ubuduce sasvim moguce ni 1.

Link to comment

ama sedi i razmisli jos malo- meni izgleda da ti i dalje ne razumes kako je ovo zatvaranje vrata partizanu. pre koju godinu je srbija imala 2 tima u el, a ubuduce sasvim moguce ni 1.

2 tima za Srbiju je too much...za ABA je diskutabilno ali Srbija definitivno nema finansijskih mogucnosti za istovremeno postojanje 2 konkurentna tima na nivou EL...za ovaj scenario gde Srbija nema nijedan tim u EL, to bi znacilo da nema ni sampiona ABA lige, te se sledstveno mozemo zapitati da li ga uopste i zasluzuje

Link to comment

ne igraju svake godine 2 srpska tima u el, pa da se postavlja pitanje opravdanosti. bilo bi lepo samo da ta mogucnost postoji. drugo, sampionska titula aba lige je cesto zavisila od 1 lopte i srece da se ovaj il onaj ne povredi kad mu vreme nije. uopste ne znaci da porazeni finalista nije sposoban i ne zasluzuje el. takodje, timovi se projektuju i finansiraju na osnovu zacrtanog cilja. jedno umesto2 mesta u el automatski znaci i manje kandidata, to jest manje finansija, to jest losiji kvalitet. otprilike, ako vucic nastavi da finansira zvezdu iz budzeta, ostatak lige nema bas cemu da se nada i zasto da se trudi.

Link to comment

I nije srpska ili ex yu kosarka iskljucivo aba liga. Mnogo bi sjebalo buducnost ex yu kosarke ako bi na duzi period najkvaliternije evropsko takmicenje postalo nedostizno.

A tek zasto bi se neko sa ovih prostora odrekao mogucnosti da u el navija za "svoj" klub i bitnije uzivo gleda takmicenje, zarad "podizanja kvaliteta" 5tim klubom spanije, turske, rusije mi je izvan dometa

Edited by pbg12345
Link to comment

Uzgred, timovi iz Srbije su u prethodnih 10 godina sedam puta ušli u top 16.

 

U sledecih deset nece nijednom.

 

 

Ili Igokea, koja je onomad izborila evroligu sportski, na terenu, pa je odustala zato što, sa infrastrukturom koju imaju, nisu bili u stanju da naprave profit od toga takmičenja. 

 

 

Igokea odustala?

Edited by J.R. Cash
Link to comment

Igokea odustala?

 

Nisu imali dovoljan broj stolica u hali, a nisu htjeli da traže alternativu. To je bar bio zvaničan razlog.

 

Uostalom, kao da je bitno da li su sami odustali ili su ih izbacili zbog neatraktivnosti. Poenta je da se ne rukovodi sportskim motivima bez obzira da li je u bubnju 16, 24 ili 128 klubova.

Link to comment

Nisu imali dovoljan broj stolica u hali, a nisu htjeli da traže alternativu. To je bar bio zvaničan razlog.

 

Uostalom, kao da je bitno da li su sami odustali ili su ih izbacili zbog neatraktivnosti. Poenta je da se ne rukovodi sportskim motivima bez obzira da li je u bubnju 16, 24 ili 128 klubova.

 

Ne, to nije bila poenta prvog posta. Napisao si da su odustali jer nisu mogli da naprave profit. Zasto se onda takmice u ABA i zasto uopste postoje?

 

Naravno da ne bi odustali od Evrolige da nisu zavrnuti onom sprdnjom od promene pravila pred kraj sezone. A nisu hteli da traze alternativu za svoju halu zato sto im je sevao paja da se cimaju kako bi igrali kvalifikacije koje nisu mogli da prodju.

Link to comment

Ne, to nije bila poenta prvog posta. Napisao si da su odustali jer nisu mogli da naprave profit. Zasto se onda takmice u ABA i zasto uopste postoje?

 

Naravno da ne bi odustali od Evrolige da nisu zavrnuti onom sprdnjom od promene pravila pred kraj sezone. A nisu hteli da traze alternativu za svoju halu zato sto im je sevao paja da se cimaju kako bi igrali kvalifikacije koje nisu mogli da prodju.

 

Odgovor je bio takav da ne bi uslijedilo tjeranje maka na konac. Zašto se takmiče - nemam pojma, iskreno, ne znam na koji način košarkaški klubovi u regionu uopšte posluju bez gubitka. Po meni stanje u evropskoj košarci ne može da bude gore nego što trenutno jeste, tako da ne znam kako to održavanje postojećeg statusa može da pomogne bilo čemu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...