Jump to content
IGNORED

Euroleague 2015/16-dogodine u Berlinu!


Apollo Creed

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bradilko

    54

  • Timmy

    49

  • Joe D

    47

  • MiddleClass

    44

Jesam ja jedini koji nema veliki problem sa novim formatom i cinjenicom da ABA dobija 1+1 u EL? :) A mogu samo da placem sto ovako nesto nije bilo pre 3-4-5-6 godina kad bi Partizan bio deo ove price...

 

Otprilike :D mislim, da se šutiramo u dupe od sreće ako mi (ABA) to dobijemo, dobićemo na uštrb nekih drugih liga (tipa ona Baltička liga, dosta jaki Turci su zakinuti itd.).

 

Ono što mene više šokira je kako ovako iz vedra neba, u toku sezone promene pravila za sledeću. Možda je neki malo ozbiljni klub napravio višegodišnji plan, zadužio se i planirao da to otplati plasmanom u EL dogodine, a sad im je uvaljena falusčina.

 

I drugo, igraće se 30 kola i šta onda? Za plejof će pocrkati svi živi, a final4 je retardiran završetak za ovako dugu ligu. I tamo negde od 15og kola pola lige ima da otaljava posao, ko sad u zadnjim kolima top16 faze, biće neinteresantne utakmice, bez takmičarskog značaja i sa pola gasa. 

 

Pre toga su sjebali nacionalna prvenstva pomeranjem termina utakmica na petak, furaju tu neku popularizaciju i pravljenje Evropske NBA divizije, a onda naprave final4 u Londonu na koji dođe sto ljudi. Marketing im je jadan, a nagradi fond ko Babova plata u Partizanu. Diletantska organizacija.

Link to comment

Ne znam na osnovu cega gajiti optimizam da ce EL u svoje krem, probrano drustvo pre primiti Zvezdu, Cedevitu ili Buducnost, nego li kakav Himki ili Darusafaku, koji barataju sa nekih 30ak miliona budzeta. Slutim da ce ABA jtd™, sto se tice ULEBa, biti svedena na dva kluba u EC, a ostali (koji hoce u Evropu) morace da se zadovolje onim Fibinim smehotresom, u kojem igra i 1 Pristina.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ne znam na osnovu cega gajiti optimizam da ce EL u svoje krem, probrano drustvo pre primiti Zvezdu, Cedevitu ili Buducnost, nego li kakav Himki ili Darusafaku, koji barataju sa nekih 30ak miliona budzeta.

+1

 

klubovima iz aba lige ionako nije mjesto medju 16 najboljih timova evrope. ljudima kojima je stalo da gledaju solidnu kompetitivnu kosarku bi trebalo da bude savrseno da gledaju svoj tim protiv dobrih timova koji su priblizno na njihovom nivou., kao sto su unikaha, valensija, uniks, lokomotiva, karsijaka, galata... mecevi protiv reala ili cska ce uglavnom nedostajati vecinskom iskompleksiranom dijelu nacije.

Link to comment

Ne znam na osnovu cega gajiti optimizam da ce EL u svoje krem, probrano drustvo pre primiti Zvezdu, Cedevitu ili Buducnost, nego li kakav Himki ili Darusafaku, koji barataju sa nekih 30ak miliona budzeta. Slutim da ce ABA jtd™, sto se tice ULEBa, biti svedena na dva kluba u EC, a ostali (koji hoce u Evropu) morace da se zadovolje onim Fibinim smehotresom, u kojem igra i 1 Pristina.

 

Ono što je sigurno je da nama ostaje da svim snagama guramo za Uleb i Abu, koji nas možda i ispale, a možda i ne, dok je jedino sigurno da kod Fibe imamo jedno veliko ništa u svakoj varijanti.

Link to comment

+1

 

klubovima iz aba lige ionako nije mjesto medju 16 najboljih timova evrope. ljudima kojima je stalo da gledaju solidnu kompetitivnu kosarku bi trebalo da bude savrseno da gledaju svoj tim protiv dobrih timova koji su priblizno na njihovom nivou., kao sto su unikaha, valensija, uniks, lokomotiva, karsijaka, galata... mecevi protiv reala ili cska ce uglavnom nedostajati vecinskom iskompleksiranom dijelu nacije.

osim u slucajevima kada smo realno bolji od reala i cska i odemo na f4 pre njih ili uzmemo titulu prvaka evrope. 

 

najbolje da cu sa zadovoljstvom da pristanem na to da klub za koji navijam nema nikakve formalne mogucnosti da bude prvak evrope.

Link to comment

osim u slucajevima kada smo realno bolji od reala i cska i odemo na f4 pre njih ili uzmemo titulu prvaka evrope. 

 

najbolje da cu sa zadovoljstvom da pristanem na to da klub za koji navijam nema nikakve formalne mogucnosti da bude prvak evrope.

 

+1

 

Kakva kompetitivna kosarka, kakvi bakraci. Slepci, koji nisu u stanju da prepisu format od uefe, misle da ce prestati da generisu gubitke ako se jos vise zatvore. Ovom odlukom se evropska kosarka survava sa ivice ambisa u provaliju. I ako, neka pukne taj balon sto pre, svima ce biti bolje.

Link to comment

ljudima kojima je stalo da gledaju solidnu kompetitivnu kosarku bi trebalo da bude savrseno da gledaju svoj tim protiv dobrih timova koji su priblizno na njihovom nivou., kao sto su krka, sutjeska, igokea, tajfun, mzt...

може и овако :fantom:

Link to comment

Naravno da zabole najbogatije za nasu regionalnu ligu sacinjenu od ex.yu drzavica i da li ce ona opstati ne dobijanjem garantovanog mesta (posebno posto to je oterana ekipa oko Lorbeka). Vece sanse za garantovano mesto ima jedna poljska (40 mil.stanovnika), neka zemlja beneluksa ili cak Britanija (o drugom predstaviku iz Rusije da ne pricam)... Dva tima u kvalifikacije, pa ako imas love  za dobar tim , igraces te sezone sa najbogatijima i to je to ...

Link to comment

osim u slucajevima kada smo realno bolji od reala i cska i odemo na f4 pre njih ili uzmemo titulu prvaka evrope. 

 

najbolje da cu sa zadovoljstvom da pristanem na to da klub za koji navijam nema nikakve formalne mogucnosti da bude prvak evrope.

ima formalne mogucnosti, isto kao i ranije. da se razumijemo, meni je to svakako sranje, samo sto nece biti ovih koji kosarku svode na to da li se igra evroliga ili ne.

 

може и овако :fantom:

svako prema svojim mogucnostima :fantom:

Link to comment

samo sto kosarka nije ni ekonomija, ni politika. razumem ja donekle timijev stav, ali opet ne vidim zasto bi se neko sa ovih prostora unapred trebao radovati necemu sto tezi zatvorenom takmicenju, zatvorenom za ex yu klubove

Link to comment

Da, borba ce trajati jednu cetvrtinu protiv nekog Himkija. Partizan je pre pet godina igrao F4, lopta ga je delila od jebenog finala, a te godine je u svojoj prvoj utakmici jedva dao 50 poena Ciboni u Pioniru. Tako da, formalno je mozda slicno, sustinski nidje veze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...