Jump to content
IGNORED

PPP simulacija grčkog referenduma


Muwan

PPP pooll(tm)(tm) grčkog referenduma  

155 members have voted

  1. 1. Da li ste za usvajanje fiskalnih mera po predlogu Troike od prošlog vikenda?

    • DA / NAI
      43
    • NE / OXI
      97
    • Ne glasam/poništavam listić/ostajem da blejim kod kuće/guglam recept za molotov koktel
      15


Recommended Posts

@Hazard & Manč:

Ne znam, ja mislim da je pitanje da li će pri takvom rezultatu Cipras uopšte odstupiti i hoće li Evropljani uopšte hteti da pregovaraju ako volja Grka za ostanak u evru nije jasno izražena. Kako možete da budete sigurni?

 

@Strugacki:

Bolje da postanu evropska Venecuela bez nafte, tu će tek da se usreće.

 

glas za NAI je sasvim sigurno glas za SPS 1990. i "Sa nama nema neizvesnosti". Bice je i te kako.

 

Super im je glasanje sa opcijama "Grčka se saginjati neće" i "Sa nama nema neizvesnosti". Lomovi su kratkoročno ipak izvesniji u OXI varijanti.

Link to comment
  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    27

  • Braća Strugacki

    14

  • Budja

    13

  • vememah

    10

Top Posters In This Topic

 

 

@Strugacki:

Bolje da postanu evropska Venecuela bez nafte, tu će tek da se usreće.

 

 

 

Ma ok je da ih obeleže kao neradnike koje izdržavaju pošteni građani Nemačke, a da im finansijske obaveze određuju sistemom - trošak za nabavku oružja je neohodan, to nećemo da diramo, dok su penzije prevelike, i tako ih niste zaradili. 

Link to comment

Pa nek izađu iz evra ako im ne trebaju nemačke pare.

 

To za oružje je baš obrnuto, Cipras je pristao na kresanje vojnog budžeta, pa je povukao nakon što je min.odb. Kamenos (ANEL) pripretio izlaskom iz vlade.

Edited by vememah
Link to comment

@Hazard & Manč:

Ne znam, ja mislim da je pitanje da li će pri takvom rezultatu Cipras uopšte odstupiti i hoće li Evropljani uopšte hteti da pregovaraju ako volja Grka za ostanak u evru nije jasno izražena. Kako možete da budete sigurni?

 

Ko može da bude siguran u bilo šta? Procena. Ali, razložio sam ranije zašto tako mislim. Diskutujemo.

Link to comment

Jeste,

 

To je ta napredna koalicija draga Andurilu: crkva+tajkuni iz MEGE, SKAI i ostalih televizija, pa onda Karamanlis (onaj sto je kupovao odraslo drvece da stavi ispred olimpijskog stadiona 2004. i koji je nekoliko puta prekoracio olimpijski budzet), Bakojani...

Старокалендарци су на супротној страни. :s_c:

 

Obrazovani ljudi im odlaze ili se spremaju da odu, nema para u bankama, ide im turistička sezona koja ako propadne mogu da se slikaju i sa NAI i sa OXI. Mislim i ja da će na kraju uleteti Ameri i rešiti stvar somehow i sprečiti neko totalno rasulo, ali do tada mogu ozbiljno da propate, Zamišljam situaciju u kojoj samo mesec dana, samo mesec dana, nema para uopšte - pa počeće da se ubijaju i može totalno da se sjebe država, samo od toga da se oporavljaju godinama. Ne kažem da je nemoguće da OXI varijanta uspe, ali da mi neko da glasački listić i da idem u grčku ambasadu da ga ubacim...ne bih mogao da se kockam životima i ušteđevinama miliona. Te, zamišljajući takav scenari (listić, ambasada), glasao  bih NAI. 

 

A i mislim da će to osnažiti poziciju onih koji žele da im olakšaju i što pre reše krizu. Taj sporazum o kome se glasa realno ne postoji, narod ovde zapravo šalje političku poruku. A ako neko u Berlinu ili Briselu tu poruku pročita tako da je ovo do sada bilo super - well, uvek su tu izbori koji će u tom slučaju veoma brzo.

Проблем је што у оваквој Јевропи каква је даанас, то гласање за да ће да катастрофу пролонгира на за који још месец. Ја потпуно разумем позицију тих људи који ће у Грчкој да гласају за споразум са Немачком, труде се да сачувају оно малко свог колико имају, но то је само илузија.

Са друге стране кад видиш ко овде на форуму гласа за Да, (Главица,Андурил,Мејдејка), ствар је лепог васпитања да се гласа за Не.

Link to comment

 

Проблем је што у оваквој Јевропи каква је даанас, то гласање за да ће да катастрофу пролонгира на за који још месец. Ја потпуно разумем позицију тих људи који ће у Грчкој да гласају за споразум са Немачком, труде се да сачувају оно малко свог колико имају, но то је само илузија.

 

Ok, da sam prognozu šta mislim da će da se desi ako bude tanka pobeda NEI, prosto jednostavno videćemo da li sam u pravu i koliko sam omašio (tj nećemo ako pobedi OXI, jelte)

Link to comment

Ti znaš grčki?

 

da, znam 10-15 izraza i da brojim do 1000 :D

 

a da, i znam da čitam, samo većinom ne znam šta znači. Bolje znam starogrčki  ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

Ok, da sam prognozu šta mislim da će da se desi ako bude tanka pobeda NEI, prosto jednostavno videćemo da li sam u pravu i koliko sam omašio (tj nećemo ako pobedi OXI, jelte)

Ма није то само твоје виђење, тако размишља велики део мојих другара из Грчке. Немци ће тек после тога да их стежу, јер они другачије не знају а успут мора да постоји показни пример онима који би помислили да је нека другачија финансијска политика могућа од оне коју исповеда Шојбле. Даљим стезањем каиша, распродајом Грка постаје све сиромашнија и неспособнија за било какву економску активност. За њу нема опоравка уколико се парадигма не промени у Јевропи а неће.

Link to comment

Ja sam za ne, ali sa pozicije tuđ - gloginje. Opet, koncept sirize mi je antipatican i cela ta zezancija sa referendumom mi deluje kao iz nekog ndi treninga.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...