Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

Ne bi mi lose dosla skripta/programce koja radi sledece:

 

Imam recimo templejt-

 

Spoiler

www.xxxxxxx_yyy.zzz

www.xxxx_yyyyy.xyz

www.yyyyyy_zzz.xxx

 

And so on, nadam se da je jasno (ukupno nekih desetak redova)

Idealno bi bilo da u neko polje ubacim 4 slova i da se ona pojave u svakom redu umesto underscore i da se rezultat snimi kao notepad u istom folderu ciji bi naziv bio ta ubacena 4 slova (simbola)

 

Ovo je osnova sto mi treba al bi bilo jos kulje™ ako bih mogao da dodam jos neke templejte koji bi se izvrsavali u razlicitim tabovima. Za vecinu tih stvari mi cak ne bi ni trebao eksport, samo da ne moram rucno da pravim linkove ako me kapirate. Znaci sasvim bi bilo dovoljno da ubacim link a on da mi generise malo izmenjene verzije po unapred utvrdjenim pravilima koje posle mogu copy/paste tamo gde treba

 

Verovatno se ja ne bih snasao da napravim tako nestom pomocu nekog uputstva sa neta al kontam da je prilicno jednostavno da se odradi? Da nadjem nekog da mi to napravi? Ne verujem da bi me previse kostalo to zadovoljstvo jer pun Upwork indijaca koji cekaju ko zapete puske.

 

U sustini mi find and replace u notepadu zavrsava posao (rekose mi danas da ima) al bi bilo zgodno kad bih sve te zezancije radio iz jednog programceta. Pretpostavljam i da nije mudrost da se uradi sa recimo 2 templejta za pocetak pa da se kasnije dodaju i novi kako mi budu trebali.

 

valjda je jasno sta mi treba...

 

edit: us sustini mi eksport i nije neophodan. Ako bi svaki templejt bio u svom tabu mogao bih direktno iz njega copy/paste generisane linkove.

 

edit 2: vidim da vec postoje find and replace programcici. Moram da vidim da li mogu da ih prilagodim mojim potrebama.

Edited by katamaran
Link to comment

u notepad dokumentu (tekst)

 

desetak varijacija linka, kod svakog treba da upadnu ta 4 simbola na kraj linka pred ekstenziju. (ne smem javno da kacim tmplejt)

 

Moram da probam find and replace varijantu u notepadu. Zena koja me uci tako radi.

 

Valjda prekopira templejt u prazan notpad dokument pa odradi replace "_" with 4 simbola. Verovatno i nema potrebe da jos vise pojednostavljujem proceduru.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 3 weeks later...

S one strane Atlantika koristio C i C++, a ovde u pocetku Javu/J2EE, pa C#, a sada u vreme DevOps & Agile (Scrum) u toku jedne radne nedelje, kodiram C# microservice, pisem PowerShell skripte za automatizaciju, ponekad i Python (za penetration testing), a neretko i podesavam Firewall koristeci Palo Alto, radim security patch koristeci Shavlik ... wearing many hats :)

Ukratko, cini me se da se sve vise traze strucnjaci koji vladaju vecim brojem tehnologija nego stvarni eksperti u jednoj. To, naravno, ne znaci, da dobar strucnjak u jednoj oblasti tesko moze doci do posla, samo bih rekao da se dosta toga menja.

 

Ne znam da li je neko postavljao te da li je to u redu postaviti ovde, ali ako vam treba site sa velikim brojem kompjuterskih knjiga i video lekcija, to je svakako "coderprog.com"

Link to comment

Programeri prave beskorisne stvari zbog ideja beskorisnog menadzmenta.

 

https://javlaskitsystem.se/2012/02/whats-the-waiter-doing-with-the-computer-screen/

 

The headwaiter then picked up what Richard first thought must be some kind of new, electronic touch-pen, and moved it toward the screen. Richard is a tech savvy Internet entrepreneur, and therefore quite curious about what kind of new gadget they used at this restaurant. So he leaned in and looked a little closer …

 

i onda se desilo nesto NEVEROVATNO

Link to comment
38 minutes ago, Venom said:

Programeri prave beskorisne stvari zbog ideja beskorisnog menadzmenta.

 

https://javlaskitsystem.se/2012/02/whats-the-waiter-doing-with-the-computer-screen/

 

The headwaiter then picked up what Richard first thought must be some kind of new, electronic touch-pen, and moved it toward the screen. Richard is a tech savvy Internet entrepreneur, and therefore quite curious about what kind of new gadget they used at this restaurant. So he leaned in and looked a little closer …

 

i onda se desilo nesto NEVEROVATNO

ne vidi se bas najbolje na fotki, ali mislim da je to restoran Pappa Grappa u Norcepingu, gde sam jeo u januaru :D

:ziga: za workround

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...