Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

1 minute ago, dragance said:

Ja sam često u full Ron Burgundy modu. Košulja i lepo sredjen gore, dole u gaćama/šorcu.

ja samo pazim da ne uključim kameru slučajno...

  • Haha 1
Link to comment

SAP se uvodi iz nekoliko razloga:

 

- Ima svetski renome (potpuno neopravdano, IMO), masa ozbiljnih država i korporacija ga koristi i time se izbegava prebacivanje tipa "zašto ste uveli sistem x a ne sistem y"

- Skup je kao đavo tako da ako se neko ugradi par stotina tisuća to se i ne primeti

- Svaka dorada je neverovatno skupa i ostavlja mnogo mesta za ugradnju

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

Dorade, tj change requests su najskuplje kod SAPa.

Ni implementacija nije jeftina, ali dorade ubijaju... A često su (novi)moduli poluproizvodi, pa bez dorade ne može ništa...

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

A donedavno je moglo da fercera samo na Oracle, pa dobiješ još jedan šamar od njihovih licenci. Sad može i na Azure.

SAP je oduvek mogao na svemu, MSSQL, DB2, ORACLE, Sybase... MSSQL vrti bez problema, dosta ih se u Srbiji vrti na njemu... Oracle je bio poželjan, naravno, ali onda je SAP, posle pičvajza sa Oracelom, gurao Sybase, dok nisu spustili cenu HANA-i u nabavci, zobog hardvera...

 

Ali, sad i na HANI klepaju kao nezdravi, za licence... Dodouše, stvarno je neverovatno brza baza, no je pitanje da li svakom treba ta brzina...

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Mislio sam na cloud verziju. Mada, možda je to slučaj samo na NZ.

Za cloud, je ni ne znam da može na Oracle-u... :D Naučih nešto novo...

 

Na Balkanu, koliko znam, cloud ima samo Galenika... Na Azureu...

Link to comment

Ma bio je. Naljutili me sa tim. Polomiš se u ponudama kako bi pokazao da je SAP preskup, da je D365 odličan, a uz to radi i na Azure, sve integrisano...i onda debili ozvaniče ovo. Umalo ne izgubih dil zbog toga.

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Ali, sad i na HANI klepaju kao nezdravi, za licence... Dodouše, stvarno je neverovatno brza baza, no je pitanje da li svakom treba ta brzina...

treba itekako. kod mene u proizvodnji su imali neki report koji je radio planiranje dnevne proizvodnje koji je radio oko 90 minuta, a sad odradi isto za 3-4 minuta. opipljivi porast produktivnosti 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...