Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mogao je Majka jedino da ga sačeka na dnu brda i da proba da ga povuče par km. Gubitak bi bio eventualno minimalno umanjen.

Link to comment
  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Ja cuh tokom prenosa juce, cudi me da niko nije prokometarisao. Stata moglo je to biti fino u Astani, on i Aru da se gradi ekipa. Ovako ovi postaju samo jos jaci.

Link to comment
The 29 breakaway members are: Jakob Fuglsang (Astana), Romain Bardet, Jan Bakelants and Christophe Riblon (AG2R-La Mondiale), Thibaut Pinot (FDJ), Roman Kreuziger and Michael Rogers (Tinkoff-Saxo), Jonathan Castroviejo and Winner Anacona (Movistar), Damiano Caruso and Rohan Dennis (BMC), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Georg Preidler (Giant), Joaquim Rodriguez (Katusha), Michael Matthews and Simon Yates (Orica), Pierre Rolland, Cyril Gautier, Romain Sicard and Thomas Voeckler (Europcar), Julian Arredondo and Bob Jungels (Trek), Ruben Plaza (Lampre-Merida), Andrew Talansky, Ryder Hesjedal and Dan Martin (Cannondale-Garmin), Stef Clement (IAM), Jan Barta (Bora), Serge Pauwels (MTN-Qhubeka).
Link to comment

Porte će u BMC.

 

meni će biti zanimljivo da vidim kako Sky misli da pravi GT timove. Frum evo razmišlja da vozi i Vueltu--Landa bi u nekoj drugoj ekipi mogao da bude GC kandidat i za Điro i za Vueltu, ovako će pored Henaa, Nievea, Tomasa... najverovatnije da bude jedan od super-domestique-a. ali dobro, pare su pare, a možda je i dobio neke garancije, ko će ga znati.

 

elem, meni je glavni utisak od juče ono rukovanje Kintane i Fruma po završetku etape. lep sportski gest, ali ne mogu da se oslobodim misli da u tome ima i dodatne simbolike. ključni momenat etape je bilo Movistarovo gušenje Kontadorovog napada. Skaj je do sada svaki napad svakoga iz vrha GC-a vrlo pedantno markirao; da ih je Movistar pustio da to urade i ovog puta, mogli su i sami nešto da pokušaju protiv njih sa većom nadom za uspeh. nadam se da je jedini razlog to što su mislili da etapa nije dovoljno teška da se napravi ozbiljan napad, ali se bojim da su odavno pružili ruku Frumu i rešili da im je glavni cilj da popune ostatak podijuma.

Link to comment

elem, meni je glavni utisak od juče ono rukovanje Kintane i Fruma po završetku etape. lep sportski gest, ali ne mogu da se oslobodim misli da u tome ima i dodatne simbolike. ključni momenat etape je bilo Movistarovo gušenje Kontadorovog napada. Skaj je do sada svaki napad svakoga iz vrha GC-a vrlo pedantno markirao; da ih je Movistar pustio da to urade i ovog puta, mogli su i sami nešto da pokušaju protiv njih sa većom nadom za uspeh. nadam se da je jedini razlog to što su mislili da etapa nije dovoljno teška da se napravi ozbiljan napad, ali se bojim da su odavno pružili ruku Frumu i rešili da im je glavni cilj da popune ostatak podijuma.

+1

Jajarska taktika Moviestara,

osigurati drugo mesto Naira i dovesti Valverdea na trece mesto, i kao alibi napadati Frooma u zadnjem km,

gde su ona vremena kada su svi napadali zutu majicu i bolelo ih uvo za  drugo, trece i ostala mesta

Link to comment

To je i moj utisak. Valverde je odustajanjem van Garderena postao najveći saveznik Sky-a. Razumem ih, ali mi se to ne sviđa.

Link to comment

Razumem ih, ali mi se to ne sviđa.

+1

 

čak ne mogu da kažem ni da je jajarski, što reče sekretar. Tur je prosto takva trka--ekipama je bitno i peto, sedmo mesto u GC-u, kako da im ne bude bitan podijum? plus, moguće je da stvarno vide svojim očima da Frumu ništa ne mogu. ali ako dođemo do Pariza a oni nisu ljudski ni probali da napadnu sa dve ozbiljne GC pretnje...

 

 

edit. da dodam: to je jedna od prednosti Đira i Vuelte--dosta je manje konzervativnog taktiziranja što često znači da je zabavnije za gledanje čak i ako nisu svi najbolji biciklisti prisutni.

Edited by malkin
Link to comment

Mene ako pitaš, ljudi se na TdF trkaju i za prvih 20 mesta. Prestiž je veliki. Danas Barguil brani desetu poziciju od bega i održava prednost bega na oko 5 minuta, a pomaže mu Trek koji brani Molleminu devetu poziciju. Meni je to super, jer pokazuju bitnost trke, ali svi se "klade" da će neko da ima loš dan, pre nego u svoje noge. Uključujući Movistar.

Link to comment

jeste, slažem se. ima i to svoju privlačnost. ali što se mene tiče, biram De Genta na Stelviu pre nego ijedan alpski dan na Turu gde se svi iscrpljuju u stalnim kalkulacijama minuta i sekundi.

Link to comment

Giro ima svoju težinu, jer ja smatram da je to trka koju svaki ozbiljan GC vozač mora osvoji makar jednom u svojoj karijeri. Trka na kojoj se dokazuješ. Vuelta bi bila slična tome, ali nekako imam utisak da više služi za ispravljanje sezone, nego za dokazivanje. Svakako da su i Italija i Španija daleko otvorenije od TdF. Prošlogodišnja Vuelta je bila spektakularna.

Link to comment

I Nibali je juce zamjerio Movistaru sto je lovio Contadora. Tja, bezveze. 

 

Tja, postala je trka previse kontrolisana i time, ne mogu reci dosadna, ali manje zanimljiva nego sto smo se nadali. We'll always have first week, though..

Link to comment

jeste, slažem se. ima i to svoju privlačnost. ali što se mene tiče, biram De Genta na Stelviu pre nego ijedan alpski dan na Turu gde se svi iscrpljuju u stalnim kalkulacijama minuta i sekundi.

 

Vueltu stvarno slabo ispratim svake godine zbog termina, ali Điro mi je bio zanimljiviji od Tura čak i kad su Savoldeli i Garceli nosili šnjur. Prosto, Tur je generalno isuviše kontrolisana trka.

Edited by keitel
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...