Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nibali će morati da proba da nadoknadi ovo na kocki. Ako uđe sa minut i po i za Froomom i za Contadorom u Pirineje, nema šta da traži. Quintana, opet, može da nadoknadi dosta u brdima, ali će morati da preživi kocku.

 

Kakve su prognoze za TTT? Čini mi se da je Contador tu najtanji.

Movistar i Sky su odlicni. Astana i Saxo, ne znam... Froome bi mogao da nabije dodatnu razliku tu

Link to comment
  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Kakve su prognoze za TTT? Čini mi se da je Contador tu najtanji.

zavisiće dosta  od toga koliko zdravih ljudi ekipe uspeju da dovedu do TTTa. i ja bih rekao da su Movistar i Sky ispred Astane i Saksa, ali za 7 dana dosta toga može  da se promeni.

Link to comment

već je jednom bio 11. na Turu, mislim da nema sumnje da na odgovarajućoj ruti (tj. makar sa više hronometra nego ove godine) može komotno u prvih 10.

a on je sasvim sigurno "nešto više od vozača jednodnevnih trka" jer je em svetski šampion em ima drugo mesto na Pariz-Nica i Pais Vaso među svojim rezultatima. 

 

:lolol: Ako naprave tri etape sa planinama, možda i može. I danas je pustio 15'' na kraju. To valjda pokazuje koliko ga interesuje GC.

 

Po toj logici je i Voeckler brdaš i GC vozač, jer ima tačkastu i četvrto mesto, a Pereiro je vrhunski vozač, jer ima TdF na svom kontu.

Link to comment

Strasna etapa. Meni nije jasno sta su ocekivali iz Astane i Movistara od danasnje etape. Neverovatno mi je da Astana nije uspela da odrzi ritam sa glavnom grupom kad ju je Loto cepao. Loto je zasluzio Grajpelovu pobedu, a Sagan me odusevio u sprintu. Kev podbacio, ali mi je jos gore sto je zeznuo Martina.

Link to comment

:lolol: Ako naprave tri etape sa planinama, možda i može. I danas je pustio 15'' na kraju. To valjda pokazuje koliko ga interesuje GC.

 

Po toj logici je i Voeckler brdaš i GC vozač, jer ima tačkastu i četvrto mesto, a Pereiro je vrhunski vozač, jer ima TdF na svom kontu.

 

po kojoj logici? ja tebe ništa ne razumem. kakve veze imaju šanse Kvjatkovskog da bude u prvih 10 na Turu sa Voklerom i Pereirom? ovo o njegovom jedanaestom mestu je prosto činjenica, a to da je Vokler vrhunski brdaš i GC vozač ocena.

bio je jedanaesti na Turu sa vrlo, vrlo ozbiljnim alpskim etapama; na Mont Ventoux-u je bio minut i po iza 1 Kontadora, npr; sa 24 godine je postao svetski prvak i već tri godine mu je karijera u stalnom usponu, kako na klasicima tako na etapnim trkama. i za takvog biciklistu je jednako sumanuto reći da može u prvih 10 na Turu--ne da pobedi, ne da bude na podijumu, ne da bude u prvih pet, nego da bude  u prvih deset--kao i reći da je Vokler vrhunski brdaš i GC vozač?!

Link to comment

Žao mi je što me ne razumeš. Ni ja ne razumem kako možeš da pričaš da je pomoćno osoblje Uranu i Cavu konkurent za top10 plasman.

Link to comment

Ne razumijem ni ja bas, bilo je vec i te kako vozaca slicnih karakteristika kao Kwiatkowski koji su zavrsavali u top 10 u GT trkama. 

 

Elem, ludilo etapa. Steta za Nibalija, bojim se da nema sanse sad, bez obzira sto je tek druga etapa. Puno je ovo, on je trebalo na ovim etapama da napravi prednost, tesko on moze Contadora i Froomea ostaviti u brdima

Link to comment

Žao mi je što me ne razumeš. Ni ja ne razumem kako možeš da pričaš da je pomoćno osoblje Uranu i Cavu konkurent za top10 plasman.

može ovako: Kvjatkovskog QS nije doveo na Tur da juri generalni plasman. to niko ne tvrdi. ali ako mu prva nedelja i TTT prođu dobro, bili bi blesavi da ne pokušaju da ga što bolje plasiraju. oni nijednog trenutka nisu krili da su im glavni cilj etapne pobede, ni Urana ne računaju u zaštićene vozače na ovoj trci.

 

ovo da je on pomoćno osoblje Kavu i Uranu... to nije ni za komentar. nađi jednu trku gde je Kvjatkovski bio "pomoćno osoblje" Uranu i poješću tastaturu.

Link to comment

to se zove reagovanje na okolnosti trke, ekipa koristi činjenicu da je Kvjatkovski jedan od boljih u njihovim redovima na ravnom. nije on njima nikakvo pomoćno osoblje.Vilfred Piters je jasno rekao da Uran nije zaštićen na ovoj trci.

Edited by malkin
Link to comment

Znači, tim troši svog "najboljeg" vozača i po tebi top10 konkurenta na nekom lakšem TdF da bi Cavendish pobedio etapu, ali u isto vreme ne koristi Urana u iste svrhe, jer je on "lošiji" po ravnom. Uran je jučerašnji ITT završio ispred Poljaka dobih 26 sekundi, pa nešto ne verujem da je baš toliko loš da nema snagu da se bori sa vetrom. Da znaš, nije Uran zaštićen u timu.

Link to comment

Nibali je izgleda zaostao jer je Adam Hansen pao ispred njega, i tu je izgubio prikljucak sa prvom grupom [sorry ako je vec neko pomenuo]

Link to comment

@Posrbica

 

rekoh opet, ciljaju etape, normalno je da voze timski u te svrhe. ničeg čudnog u tome nema. Kvjatkovski je najbolji vozač tima koliko i Kav, Martin i Uran, tj. utoliko što je neko ko ima šanse da osvoji etapne pobede.

 

da Uran nije vozio Điro pa i da pomislim da njegov DS laže kad kaže, eksplicitno, da nije zaštićen vozač. ovako stvarno ne vidim zašto ne bih u to poverovao. to opet ne znači da neće, pod povoljnim okolnostima, i on pokušati nešto u GCu ako bude imao noge u kasnijoj fazi trke.

 

i opet da ponovim, individualni hronometar se razlikuje od vožnje u ešelonima na vetru. prosto ima ljudi koji imaju više prakse u toj vrsti vožnje i bolje se snalaze. ne radi se samo o pukoj snazi (a i kad smo kod snage, nije isto 13km u Utrehtu i 50km u Zelandu... Uran je juče prvi put u životu bio bolji od Kvjatkovskog na hronometru). 

Edited by malkin
Link to comment

Nibali je izgleda zaostao jer je Adam Hansen pao ispred njega, i tu je izgubio prikljucak sa prvom grupom [sorry ako je vec neko pomenuo]

ja videh da je neko optužio Buhanija, ali da, izgleda da je tuđi pad bio uzrok gubitka priključka. jbg, trkanje. prekosutra lako mogu Frum ili Kontador da se nađu u sličnoj situaciji.

Link to comment

Normalno, jbg, pitanje je da li bi on osvojio proslogodisnji Tour da nije bilo ono sto je bilo :)

 

Nista, ima jos gdje da nadoknadjuje, ali stvarno mislim da ce mu biti jako tesko [teze nego Quintani]. Al dobro, u TTT bi u principu Astana trebalo da je najjaca, tako da ko zna. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...