Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mene je najviše zabrinula reakcija Nibalija, jer se ponašao kao početnik, a ne kao vozač koji je uzeo sva tri GC. On može ovo da vrati bez problema na onoj etapi sa ciljem nakon spusta.

 

Ima još mnogo do TTT, a ne mislim da je Astana mnogo jaka na hronometru. Oni su danas najviše razočarali. Jedno je da neko izoluje vozača na brdu, a drugu na ovakvoj etapi. Drugo, jako loše je organizovana potera u drugoj grupi. Grupa tri sa Movistarom na čelu je držala 1:05 u odnosu na vodeću grupu dobrih 15km, tačnije dok se grupe nisu spojile. Onda je prednost pala na 0:50, pa je krenula opet da raste do konačnih 1:27. Prva grupa zaista ima specijaliste za ovu vožnju, ali su i vozili sami protiv ogromne grupe vozača. Pola minuta su izgubili na lošu organizaciju potere.

 

Saxo danas neočekivano spreman za ovakvu etapu.

Link to comment
  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Normalno, jbg, pitanje je da li bi on osvojio proslogodisnji Tour da nije bilo ono sto je bilo :)

 

Nista, ima jos gdje da nadoknadjuje, ali stvarno mislim da ce mu biti jako tesko [teze nego Quintani]. Al dobro, u TTT bi u principu Astana trebalo da je najjaca, tako da ko zna. 

nema sanse da je Astana jaca od Movistara. Malori, Dowsett, Valverde, Castrovejo... sto je najjace, Malori, Dowsett, Castrovejo mogu da izguraju preko 60% i odmore Naira(secam se kako je pre par godina Spartakus odvezao timski hronometar di je preko 40% vodio tim, i izvukao strasno vreme za bracu Schleck)... a i Sky je uvek imao odlican ttt, tako da Nibalija ce morati ekipa da povuce sutra ili na kaldrmi. ili ako misle da je jak, onda da ga ostave na planini sa ovom trojicom, pa da vidimo :) minut ipo je puno, ali nije nedostizno

 

ali da Hansen padne i sjebe ga i onda isti taj Lotto uradi ubrzanje, to je ipak malo mnogo nefer <_<

Link to comment

Najveci problem Movistaru za TTT je Quintana :D

U pravu si, naravno, i oni su strasan TTT tim

Link to comment

nije im Nairo smetao da dobiju TTT na prošloj Vuelti, a sad su jači za Dowsetta... mada treba paziti sa poređenjima, TTT na Vuelti je bio dosta kratak.

Link to comment

3. etapa

 

profil:

 

PROFIL.png

 

sutrašnja etapa je druga u nizu ovogodišnjih mini-klasika u julu. peloton će sutra pokriti dobar deo terena kojim se vozi u jednoj od najvažnijih aprilskih trka--Fleche Wallonne. svi kategorizovani usponi su standardni u ruti Fleche. 

etapa će biti prilično kratka, a s obzirom na to da je peloton u punom broju i da će se u drugoj polovini isključivo voziti uzbrdo i nizbrdo, može se očekivati brza i uzbudljiva trka. 

 

sve bi trebalo da kulminira na završnom usponu: Mur de Huy. "Zid" je zeznut jedan uspon--kratak a ozbiljno strm: u nekim deonicama nagib je jedva ispod 20%. ovo je uspon na kome profitiraju eksplozivni penjači--sumnjam da će Frum ili Pino ikada ozbiljno razmišljati da zaokruže Fleche Wallonne na svom kalendaru, ali su zato Valverde, Rebelin i Rodrigez biciklisti kakvi su kao stvoreni za Mur.

 

PROFILCOLSCOTES_1.png

 

evo kako je izgledao finiš Fleche Wallonne 2014; pobednik (kao i 2015.) je bio Valverde, a u samom vrhu plasmana trke su bili nekolicina ovogodišnjih učesnika Tura: Den Martin, Molema, Kvjatkovski, Purito Rodrigez, Poels, Nibali...

 

 

od GC favorita ovde bi dobro mogao da prođe Kontador, a nije isključeno ni da Kintana bude dobar, ako se kocke slože--tu pre svega mislim na taktičku situaciju u trci; Valverde će verovatno imati slobodu da sutra vozi za etapnu pobedu jer ne treba očekivati da na Muru iko od GC kandidata napravi ozbiljnu razliku u odnosu na rivale, pa su šanse da Kintana juri pobedu uslovljene time da ili Valverde bude sprečen da ide na pobedu ili da dođe do nekog loma u trci i prilike da se Mur napadne iz male grupe. na kraju, ne bi me iznenadilo da Nibali sutra pokuša nešto, mada bih ja više voleo da se čuva za kasnije etape.

 

za kraj, ako bogovi biciklizma imaju srca, urediće da sutra pobedi 1 legenda Samu Sančez. nije na Turu da vozi sa sebe, ali valjda će ga BMC pustiti sutra da lovi etapu. na Fleche Wallonne je u karijeri bio drugi, treći i četvrti--teško će ikada dobiti tu trku, pa bi mogao bar sutra da pobedi na Muru.

Link to comment

Ja se isto nadam da Nibali nece danas pokusavati nesto, ne vjerujem da moze puno da dobije. Cudno mi je bilo juce sto je panicio, mislim da ga nikad ranije nisam vidjeo da tako reaguje, jos tek na drugoj etapi... 

 

Elem, trebalo bi da bude odlicno. Jbt, oni ce da se trkaju na svakoj etapi ove godine, moze ladno da bude najbolji Tour u zadnjih ko zna koliko godina.

 

Riis izgleda pravi novi tim

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

mislim da nije bila panika u pitanju, vec nervoza. znao je da gubi prikljucak i da ce da ga kosta, a imao je snage da drzi. mislim da je prevashodno ispizdeo na svoju ekipu.

ja sam siguran da ce danas da bude napada na poslednjem KM, takva je etapa. ako bude imao snage Nibali, povuci ce i on. neka bude i drugi u istom vremenu, pa to je opet 6 sekundi. nije biciklizam kao sto je nekada bio pa da Armstrong pokida sve zivo, ili cekas los dan neciji pa napravis 5 minuta... danas i na losem danu skines minut pa pevas. zato ce Nibali morati napasti ili danas ili na sledecoj etapi. ove dve etape i ttt su sansa da se spusti ispod minute(ili poraste jos vise, ko zna...) pre Pirineja. Quintani ovih minut ipo mozda i ne smeta, plus zna da ce imati dobar ttt, tako da on moze da kulira. Nibali pak, sa psiholoske strane, bice velika razlika ako prednost bude minut ipo ili ispod minuta.

 

jedino, posle onakve jucerasnje etape, i cinjenicu da sutra ide kaldrma, moguce da se nece cimati danas niko od cetvorke™... jebote, tri klasika u tri dana, Prudhomme je potpuni ludak.... na radost sviju nas :D

Link to comment

ma mogu da rade šta hoće kad onamo vuku kompletan QuickStep i BMC. prosto, ne može Astana protiv iskusnih klasičarskih ekipa u ovakvim uslovima.

BMC ne vuče. Vuče QuickStep i Saxo. Tamo ne vuče Movistar, a imaju tri šampion države na ITT.

vuče i BMC, ne znam šta gledaš. i Sky je u rotaciji. a i ovo nije ITT, ovo je severni klasik što se sad vozi.

Do pre pet minuta vukao je samo QuickStep i Saxo. Ako grupa od 70 vozača nije sposobna da smanjuje razliku grupe od 10 u rotaciji, onda ne zaslužuju platu.

16likoy.png

Link to comment

Posrbica pobedio! :D

ma niti Kontador kaže da nisu vukli niti sam ja rekao da vuku od početka (uostalom, vidi kad sam napisao te postove). prosto bilo mi je zanimljivo da vidim kad će i da li će Denisova ekipa da radi na tome da distancira njegovu grupu, a onda sam ih i video na čelu prve grupe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...