Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

6 hours ago, dùda said:

stavnovništvo se vazda mešalo

to treba objasniti narodu

 

a i lepša su deca kad se to lepo promeša :fantom:

 

ovo nije šala, ja sam ozbiljno za mešavine

 

5 hours ago, Nikodije said:

 

+1

a  srba ce i tako nestati za 50-100 godina, pa kao da je bitno, svakako nemamo za koga da cuvamo "cistotu zemlje", a neko ce vec morati da zivi ovde i posle srba. pa sto to ne bi bili ovi mucenici sto sada jurisaju grudima na zice i puske, njihovi potomci, i neki drugi mucenici koji ce jurisati u godinama koje slede. ovo se nece zaustaviti.

to i ja stalno pričam. srbi u EU i dalje, blisko i srednje istočani u srbiju.

Link to comment

Jenan Moussa sa turske strane granice opisuje kroz šta sve prolaze migranti. Preporučujem ceo niz tvitova. Horor.

 

https://twitter.com/jenanmoussa/status/1235927439307653120

 

Izgleda da su tačne glasine od pre neki dan, da Grci koga uhvate skinu u donji veš, uzmu mu sve što ima kod sebe uključujući dokumenta, i šutnu ga nazad na tursku stranu.

 

 

Link to comment

primecujem da  grci imaju vrlo jak propagandni tim, masa njihove propagande mi dnevno iskace na tviteru, osnovna linija je da su migranti pioni u agresiji turske, teroristi, da sve rade u dogovoru sa turskom, da turska njih skine i gole posalje na zicu, itd. i naravno velica se oklop koji stoji uz zicu i terorise migrante.

Edited by Nikodije
Link to comment

EU je podrzala Grcku sa sve pricom-Evropa je zakljucana.

Inace licno mislim da kada se zavrsi rat u Siriji, ako se zavrsi u dogledno vreme, tek onda ce nastati veliki priliv migranata na Balkan a onda i ostatak Evrope. Masa iz Afrike i Azije se pokrenula i nije vise Sirija glavni izvor migranata vec juzna/centralna Azija i Afrika.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

primecujem da  grci imaju vrlo jak propagandni tim, masa njihove propagande mi dnevno iskace na tviteru, osnovna linija je da su migranti pioni u agresiji turske, teroristi, da sve rade u dogovoru sa turskom, da turska njih skine i gole posalje na zicu, itd. i naravno velica se oklop koji stoji uz zicu i terorise migrante.

 

Мигранти су између чекића и наковња. Грчко-европска стратегија је таква каква је а у исто време Турска жели да се они пробију и да их што више прође, и да онда ЕУ попусти и испуни своја обећања која не вреде папира на који су стављена. Не ради се уопште о парама него о царинској унији и укидању виза са турске држављане - то су обећали. На другој страни Турску брига за мигранте, одакле год да долазе. Доводе их организовано на границу и терају да крену даље па ако прођу супер а ако погину опет супер јер људске жртве повећавају шансе да баријера попусти. Они мученици раде оно што им жандармерија каже да раде, какав други избор имају? Ако се побуне ови их умлате као волове у купусу, наравно да слушају шта им се каже. Сад је само питање докле ће ово ескалирати.

Link to comment

ТВ24 ЕКСКЛУЗИВНО: МИГРАНТИ ОД АВГАНИСТАН ПО ПОЛОНОЌ ДОЈДОА НА МАКЕДОНСКА ТЕРИТОРИЈА

 

Spoiler

Одејќи пеш по железничката пруга, десетина мигранти синоќа околу полноќ стигнаа во Велес. Сакале тивко, далеку од очите на жителите на градот да го поминат и да продолжат кон северната граница. Ги забележала хуманитарката Ленче Здравкин која живее веднаш до пругата и ги повикала во нејзиниот двор. Изнемоштени, нечисти, гладни, жедни и повредени, внимателно ја прескокнаа оградата и ја прифатија нејзината понуда.

Пред повеќе години овие луѓе тргнале од своите родни земји Авганистан и Пакистан во непознато. Стигнале во Турција и оттаму не можеле да продолжат. Се вработиле во локална фабрика, каде што и се запознале меѓусебе.

Откако минатата недела Турција ја отвори границата за мигрантите, тие се едни од ретките кои имале среќа илегално да влезат во Грција, во обид да дојдат до земјите од западна Европа. Овие луѓе во Македонија влегле пред една недела, на диви премини. По дожд и сонце, студ и ветер, пеш, километар по километар го совладувале патот. Целта им е Франција, а до неа планираат да пешачат низ Србија, Босна, па по воден пат до Италија. Велат дека на турско-грчката граница има многу бегалци, но грчките полицајци не дозволуваат никој да премине.

Ленче Здравкин, која веќе пет години им помага на бегалците кои поминуваат покрај нејзината куќа, вели дека овие луѓе се дел од спорадични групи, кои успевале некако да ја поминат границата.

Групата бегалци, млади момчиња на возраст од околу 20 години, немаа зборови со кои сакаа да и заблагодарат на Ленче Здравкин за нејзината хуманост. Направија и по некое селфи за спомен од нивното најголемо и најнеизвесно патување во животот.

Велат дека на нивниот пат до Велес немале проблеми, ниту пак некому дале пари за да ги пренесе преку граница. Сметаат дека во европските земји е мирно и се почитуваат човековите права, нешто што е само сон за нивните родни земји.

Неизвесноста за овие луѓе е уште поголема, откако Србија најави дека херметички ќе ги затвори границите за мигрантите. Но, тие не размислуваат за тоа. Секој поминат километар за нив се само 1000 метри поблиску до нивната

 

 

Link to comment

Ali uskoro ce se riješiti sa sve većim prilivom imigranata. To će biti dobro za Fince. 

 

Kanal kao kanal, kacim jer treba da shvatimo zasto ljudi glasaju ekstremnu desnicu (Ne kažem da je ovo jedini razlog).  

Ovdje u francuskoj imaš sve više slučajeva gdje islamske organizacije žele da privatuzuju bazene samo za žene. Ili da im se dozvoli da kupuju u burkiniju. Ljudi to ovdje ne žele. Problem je komunitarizam.

 

Edited by borris_
Link to comment

Kontekst naravno. Vjerovatno priča da joj je teško na taksi jer su tu samo finci, možda lupam. Ali kako kaze to se može riješiti ne dolaskom stranaca sa svih strana nego bas migranata. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...