Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

9 minutes ago, borris_ said:

Kontekst naravno. Vjerovatno priča da joj je teško na taksi jer su tu samo finci, možda lupam. Ali kako kaze to se može riješiti ne dolaskom stranaca sa svih strana nego bas migranata. 

A kako su se osecale bosanchuge koje su dosle 90ih u Fra? Da li bi im bilo lakse da je bilo jos prijatelja, rodbine sa kojim su mogli lakse da se prilagode ili ne?

Link to comment
7 minutes ago, djeneralche said:

A kako su se osecale bosanchuge koje su dosle 90ih u Fra? Da li bi im bilo lakse da je bilo jos prijatelja, rodbine sa kojim su mogli lakse da se prilagode ili ne?

Ako misliš na mene, kao prvo nisam bosanac, nisam došao ni 90. a ni kasnije. Bosanace koje znam (medju kojima je i moj kum) koji su došli 90. nisu nikada ovako nešto pripovjedali.

Link to comment

Pa kao bosanchuga koja je pritom bila i izbeglica i cuo sta bosancuge pricaju o domacinima znam vrlo dobro u kom kontekstu prica devojka i cudu se cudim kada druga bosancuga koja je isto dozivela komentarise to.

Link to comment

dakle, zapadna civilizacija treba da crkne, pas joj mater licemernu

 

i crći ćemo (mada smo mi ovde, po razvoju događaja poslednjih 20-tak godina, bliže ovima što i nisu baš zaslužili da crknu :dry:)

 

toliko od mene

Link to comment
Samo što niko od “bosančuga” nije tražio da bude manje francuza. Mogao bi malo da pripaziš na jezičinu sa nekim izrazima.

 

pa ni ovde niko ne traži da bude manje Finaca

 

 

Link to comment

klip od 30 sekndi, isecen i izvucen iz konteksta i postavljen na kanal nekog naciste da bi se trigerovale budale slicne njemu. svakog dana u svakom pogledu sve vise napredujemo kao forum. 

Link to comment

ne verujem da je borris nacista, ali taj ciji je klip okacio svakako jeste. nemojte kaciti sve i svasta i doprinositi sveopstoj antimigrantskoj histeriji. 

 

 

Link to comment

U čitavom svijetu ekstremna desnica sve više napreduje. Jedan od glavnih razloga je migracija i ove najave komunitarizma koje ide uz imigraciju. Valjda možeš da budeš protiv komunitarizma a da ne budeš nacista? 

Evo i Macron je  najavio borbu protiv toga. 

 

Ovaj isjecak ipak nosi jednu ideju (ma koliki kontekst bio) a to da finsko društvo nije dovoljno diversifikovano i da to nije dobro po njoj. Izvini ali ta ideja meni predstavlja problem. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...