Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

8 minutes ago, borris_ said:

U čitavom svijetu ekstremna desnica sve više napreduje. Jedan od glavnih razloga je migracija i ove najave komunitarizma koje ide uz imigraciju. Valjda možeš da budeš protiv komunitarizma a da ne budeš nacista? 

Evo i Macron je  najavio borbu protiv toga. 

 

Ovaj isjecak ipak nosi jednu ideju (ma koliki kontekst bio) a to da finsko društvo nije dovoljno diversifikovano i da to nije dobro po njoj. Izvini ali ta ideja meni predstavlja problem. 

 

desnica između ostalog napreduje jer širi ovakve laži na internetu kao ovo smeće koje si ti okačio

 

a šta je problem sa idejom da je diversifikacija dobra za društvo? 

misliš da je npr francusko društvo tvojim dolaskom diversifikovano taman koliko treba, i da ne treba više da se diversifikuje

Link to comment
32 minutes ago, levi said:

 

desnica između ostalog napreduje jer širi ovakve laži na internetu kao ovo smeće koje si ti okačio

 

a šta je problem sa idejom da je diversifikacija dobra za društvo? 

misliš da je npr francusko društvo tvojim dolaskom diversifikovano taman koliko treba, i da ne treba više da se diversifikuje

Ekstremna desnica napreduje jer ljudi koji glasaju za nju ne osjećaju sigurno a tradicionalne političke partije nisu u stanju da donesu odgovor za to. Tu ima i drugih faktora naravno ali po svim anketama imigracija je uvjek u vrhu. 

I da meni smeta kada neko sa strane dodje ne poznavajući zemlju ni istoriju zemlje i kaže da to društvo nije dovoljno diversifikovano i da će u skoroj budućnosti biti bolje.

 

 

Edited by borris_
Link to comment
42 minutes ago, čekmeže said:

Ne znam da li je osoba sa snimka autentična, ali mi je presmešno da ona priča o raznolikosti društva ovako ful uniformisana.

 

Nije to što se vidi i čuje. Snimak je isečen.

Link to comment

To oko Finaca i diversifikacije..to mozda i nije losa ideja. Treba im malo da ocvrsnu..da budu vise kao Mati Nikenen.

 

Ovo mi je najskorija asocijacija na njih..zvuk obavezan.

 

 

 

Link to comment

Hajde idemo polako

 

https://www.lefigaro.fr/actualite-france/paris-des-militantes-se-baignent-en-burkini-et-provoquent-la-fermeture-d-une-piscine-20190901

 

«On se baignera, on se baignera ! Même si les racistes veulent pas, nous on se baignera !»

«C'est important que toutes les femmes et toutes les personnes puissent se baigner et profiter de loisirs»

(Burkini u bazenu pod parolom da im Rasisti ne dozvoljavaju da se kupaju i da je to ppravo zena)

 

 

https://www.liberation.fr/checknews/2017/11/15/les-prieres-de-rue-sont-elles-illegales-en-france_1652731

 

Masovne molitve na ulicama. Libération se pita da li je to zabranjeno ili ne

 

Sve fejk njuz do fejk njuz. I da ove vijesti naravno da uvode nemir kod vecine ljudi ovdjje u Francuskoj. da napomenem da je u atentatima poginulo vise od 200 ljudi ovdje u francuskoj. I da je posliej atentata protiv Carlie Habdo, bilo dosta slucajeva po skolama gdje su djeca odbila da ucestvuju u minuti sutanja. I ovdje na forumu je bilo dosta onih sa "ali".

 

Samo zatvarajte oci i sve ce biti u redu.

 

I samo da napomenem da u francuskoj usprkos svim atentatima koje smo imali, nije bilo masovne osvete (jeste bilo sporadicnih napada bez smrtnih slucajeva).

Edited by borris_
Link to comment

Kao višegodišnji ponosni supporter Wikileaks tvrdim da nacizam, ne desnica, raste na zatvorenosti tekuće vlasti*, ne free-for-all Internetu. Vlada i parlament, otsustvo otvorenosti iz oblasti ekonomije, nedostatak želje i sposobnosti za prenošenjem činjenica, manipulacija statistikom, itd. Istina, sve ovo može dokle god više - ne može.

 

Dakle, koliko jedan zatvoren sistem, nazovimo ga “država”, može da primi ljudi, (relativno) naglo i odjednom, pre nego se uruši u sebe? Koje dobro nosi ako umesto npr. Švedske i Bangladeša, imamo ne dve Švedske, nego dva Bangladeša?

 

Diversifikacija (WTF!? termin, ali ‘ajde) društva je OK, samo tebi/nama treba funkcionalna celina, to je ovde država i društvo. A kod toga je bitno i ono - izabrati prema ličnom senzibilitetu: Za tango je potrebno dvoje ili Pustio bih ja njega, ali neće on mene. Opet, do određenog nivoa može i neprilagođenost i otsustvo integracije, ma i čisti kriminal, ali koliko je maksimalno još podnošljivo opterećenje sistema dok se ne raspadne?

Link to comment
Hajde idemo polako   https://www.lefigaro.fr/actualite-france/paris-des-militantes-se-baignent-en-burkini-et-provoquent-la-fermeture-d-une-piscine-20190901  

«On se baignera, on se baignera ! Même si les racistes veulent pas, nous on se baignera !»

«C'est important que toutes les femmes et toutes les personnes puissent se baigner et profiter de loisirs»

(Burkini u bazenu pod parolom da im Rasisti ne dozvoljavaju da se kupaju i da je to ppravo zena)

 

 

https://www.liberation.fr/checknews/2017/11/15/les-prieres-de-rue-sont-elles-illegales-en-france_1652731

 

Masovne molitve na ulicama. Libération se pita da li je to zabranjeno ili ne

 

Sve fejk njuz do fejk njuz. I da ove vijesti naravno da uvode nemir kod vecine ljudi ovdjje u Francuskoj. da napomenem da je u atentatima poginulo vise od 200 ljudi ovdje u francuskoj. I da je posliej atentata protiv Carlie Habdo, bilo dosta slucajeva po skolama gdje su djeca odbila da ucestvuju u minuti sutanja. I ovdje na forumu je bilo dosta onih sa "ali".

 

Samo zatvarajte oci i sve ce biti u redu.

 

I samo da napomenem da u francuskoj usprkos svim atentatima koje smo imali, nije bilo masovne osvete (jeste bilo sporadicnih napada bez smrtnih slucajeva).

 

 ok, znači nisi greškom okačio montirani antimigrantski propagandni klip random naciste sa yt, nego zato što si protiv toga da ti muslimani dolaze u velikom broju u Francusku  

moja greška što sam mislio da si samo naseo na propagandu i okačio bez provere. u stvari vrlo dobro znaš šta radiš  i zašto šeruješ ta sranja

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Problem sa tobom je sto se ne moze diskutovati. Ili se treba slagati sa tobom ili si fasista, nacista, rasista, nema diskusije.

Ljudi glasaju za ekstremnu desnicu radi fejk njuz, propoagande itd, uposte se ne trebaju osjecati ugrozeno jer eto bolje ti znas sta ih cini takvim. 

 

kao sto rekoh samo zatvaraj ovi i sve ce biti u redu.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...