Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

 

2. u holandiji se radi na proizvodnji mesa hemijskim putem - uzmu se celije iz kojih se razvijaju misici, ili mozda one pluripotentne celije (nesto kao stem), i onda se odgajaju u takvom okruzenju da proizvedu misicnu masu. bez ostatka zivotinje. gledala sam pre godinu-dve emisiju gde su jeli hamburger or takvog mesa. za sada je problem sto su to prakticno atrofirani misici, pa je sledeci korak da ih se fizickim putem nekako izmori, izvezba, recimo elektricnom stimulacijom. neki vegetarijanci koje poznajem su rekli da bi bili spremni da to jedu. (licno, zvuci mi b-ljak, ali verovatno mi ne bi bio problem kad bi to prosto bila jedna snicla u nizu u fridzu u supermarketu) 

 

do skoro bih rekla bljak na ovu ideju ali sto vise razmisljam zvuci mi sve prihvatljivije. naime, ja jedem meso, ne u nekim ozbiljnijim kolicinama i ne moram stalno ali jedem. problem mi je sto sve cesce imam eticki problem sa time, tj. razmisljam o to me da jedem necije delove tela, necega sto je 'jos koliko jutros skakalo po livadi'. sa te strane gledano, vestacki proizvedeno meso bi bilo idealno resenje za mene, tj. ne bih morala dalje da se mucim tom temom (takoreci, da udovoljim sopstvenoj slabosti). 

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Navodno će population growth da se zaustavi.

 

UN koje su se u proslosti pokazale u projekcijama populacije kazu da smo dostigli peak child. To znaci da ne veruju da ce se radjati vise dece nego sto se sada radja. To isto znaci i da ce se populacija stabilizovati do kraja veka (na negde oko 10 milijardi)

 

evo ovde malo vise:

 

http://www.economist.com/news/international/21619986-un-study-sparks-fears-population-explosion-alarm-misplaced-dont-panic

Link to comment

kočin je mesto iz snova za opuštanje - turista ima veoma malo; sediš, jeduckaš, pijuckaš... uživancija

 

išli gore u brda čajeva; nabavili neku opaku travuljagu...

 

ma bliss

Link to comment

do skoro bih rekla bljak na ovu ideju ali sto vise razmisljam zvuci mi sve prihvatljivije. naime, ja jedem meso, ne u nekim ozbiljnijim kolicinama i ne moram stalno ali jedem. problem mi je sto sve cesce imam eticki problem sa time, tj. razmisljam o to me da jedem necije delove tela, necega sto je 'jos koliko jutros skakalo po livadi'. sa te strane gledano, vestacki proizvedeno meso bi bilo idealno resenje za mene, tj. ne bih morala dalje da se mucim tom temom (takoreci, da udovoljim sopstvenoj slabosti).

Link to comment

ma jedino ako nije bilo turista tada..... 

 

mada uz kasmirski polen vrata percepcije vode na razne strane imaginarnog univerzuma....

Link to comment

naporan si bez potrebe... "turista" je bilo baš malo - mi smo stigli 28. decembra, bez rezervacije, i našli smeštaj 50 metara od obale, tj. u centru kočina

Edited by boshoku
Link to comment

Ja jedem meso svaki dan, oko 600-700g. U najgorem slucaju (ako sam zavrsio negde pijan i drogiran) imao bih samo jedan obrok sa mesom, mada se zapravo ne secam da mi je ijednom u poslednjih godinu dana dan prosao bez mesa...

Link to comment

kud se zajebah pa otvorih ovaj topik...

 

sto, godzillu niko ne zeli da jede :P

 

optimistkinjo

 

dobro de, znam  <_<

 

 

taj rad  :cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...