Jump to content
IGNORED

Crvena Zvezda - Cedevita, Finale ABA lige


radisa

  

54 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Slažem se u svemu, osim što se tiče šuta s poludistance, nisam nešto video da to radi.

 

Buducnost je urnisao sa poludistance u petoj utakmici.

Link to comment
  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    89

  • MiddleClass

    43

  • ljakse

    42

  • Timmi

    33

Šta ga znam, možda krene da igra ono Mutino puštanje šuta, mada nije on trener tog tipa, videćemo.

 

 

Videcemo u sredu. Ne verujem da ce biti bilo kakvog tumbanja u nacinu odbrane osim mozda par nekih specijala. Cedevita ce imati i par dana odmora pa ce verovatno njihovi igraci biti jos sveziji, a nama je jako bitno da Cirbes odigra te utakmice jer je Bobi u subotu i nedelju igrao citavih 65 minuta

Link to comment

Slažem se u svemu, osim što se tiče šuta s poludistance, nisam nešto video da to radi.

 

Nisi protiv nas, iako je ubacio po par suteva sa poludistance na obe utakmice. Nije Bobi vezan kratkim lancem za kos pa da ne moze da zakoraci napred i digne ruku da brani taj sut, a nije bas toliko jednostavno ubaciti s poludistance preko coveka koji ima 240 raspon ruku. Bilan je solidan suter spolja ali nije Krstic.

Link to comment

Slažem se u svemu, osim što se tiče šuta s poludistance, nisam nešto video da to radi.

pa, recimo, u poslednje tri utakmice ima nekih 70% sutirajuci te suteve. skoro sve koseve je dao na taj nacin.

Link to comment

Meni je kod Cedevite najveće razočarenje Barać. Jbt, on je do skoro igrao neku solidno ozbiljnu košarku, a sad izgleda kao prosečan ABA centar.

 

Dugo nije igrao, očekujem da igra osetno bolje naredne sezone. Sinoć je krenuo da pravi štetu sa dve pogođene trojke, pa je terao Bobana više da izlazi na šut, što je probao da iskoristi prodorom i prostorom oko obruča za ostale igrače, sve dok mu Mitrović nije spustio roletnu (jedna od boljih blokada u ABA ligi) na prodoru i zatvorio tu opciju.

 

Mislio sam da će biti više problema sa Bilanom i Baraćem u fazi odbrane za Bobana, ali je on ako isključimo gore naveden primer to odlično kontrolisao. Cedevita je izvrsno branila p&r Zvezde u oba meča, njihovi bekovi su razbijali naše blokove, centri su vrlo dobro pomagali. Pojedu nam bar 10 sek napada dok mi uopšte stignemo na njihovu polovinu, teraju nas na puno izgubljenih lopti daleko od obruča, uglavnom na driblingu. Forsiraju nam izolaciju igrača koji nisu dobri 1 na 1. Oba meča smo dali ispod 70 poena, a u proseku idemo preko 80

Link to comment

Inace, u ove dve utakmice Vilijams i Dzenkins dali su ukupno cetiri kosa iz igre, a ni Kalinic nije nesto blistao. To govori gde je bio njihov odbrambeni fokus. Zato su istupili Bobi i Luka, i iskoristili nesto vise prostora. Stvarno je tesko protivnicima da osmisle taktiku i odluce sta najpre da brane, jer neki prostor ce se vec otvoriti za nekoga. Imamo sirok repertoar mogucnosti, protivnik na ovom nivou moze da se nada samo nasem losem danu.

Edited by Nikodije
Link to comment

opasno potcijenjivanje bilana, iza bobija daleko ispred svih ostalih centara u ligi. i covjek zna kosarke, ima finesu u igri, ledjnu tehniku i sut s poludistance. to sto kod nas ljudi centre dozivljavaju kao da su rvaci je smao njihov problem.

bilan je treci centar lige. tik iza cirbesa.

Link to comment

Meni ipak bolji Bilan, ima mnogo bolju tehniku i šut. Cirbes ima odlično telo ali u napadu zavisi od saigrača mnogo više nego Bilan. Al tu se negde  tj. slazem se da Bilan nije daleko ispred njega.

Link to comment

 

Branko Lazić pije antibiotike jer mu je pukla bubna opna.

 

 

dafaq... kako?

 

jel to znači da je gluv na jedno uvo ili može da se sanira?

Edited by McCabe
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...