Jump to content
IGNORED

Crvena Zvezda - Cedevita, Finale ABA lige


radisa

  

54 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    89

  • MiddleClass

    43

  • ljakse

    42

  • Timmi

    33

Bilo je dvaes' razlike u Zagrebu, al' za Cedevitu.

 

Cedevita ima najjači tim posle Zvezde (mada je i to diskutabilno, čisto gledano po igračima) u ABA ligi. Uz to su relativno kasno doveli Baraća, a Tomas se tek vraća posle povrede. Moguće da ćemo ih dobiti odmah treću, ali uopšte nije isključeno da bude i pete utakmice.

Inace, po izabranoj taktici se sada vidi koliko je Repesa > Dulo.

Link to comment

Doduse, Repesa je mogao da gleda kako je Dulo poginuo. Da nije, mozda bi i on vise udvajao, a onda molio boga da ostali promasuju, kao sto je Dulo radio. Mada isto mu se hvata, dal ga puni Bobi ili Djenka, rezultat je isti.

Link to comment

Cedevita jeste nešto kvalitetnija od Partizana, ali toj nekoj seriji (nemalu) ulogu igra i domaći teren. Sve je to šbbkbb, a meni nije jasno što mi pred prvi važan trofej za ovaj klub pričamo Partizanu i f'kin Dulou? Mislim jasno mi je, ali mi se ne sviđa odgovor.

 

Meni je kod Cedevite najveće razočarenje Barać. Jbt, on je do skoro igrao neku solidno ozbiljnu košarku, a sad izgleda kao prosečan ABA centar.

Link to comment

izvinjavam se, znam da su grobari u drugom delu sezone dobili cedevitu, gledao sam to, samo sam pobrkao beogradsku i zagrebacku utakmicu.

 

ivo, ja sam kriv posto sam izrazio nezadovoljstvo sto je takmicarski polufinale bilo mnogo zanimljivije od finala, barem meni. sad neki su napisali da je zvezdi mnogo teze protiv cedevite ali ja ne poznajem ovaj sport toliko dobro da dodjem do takvih zakljucaka. u svakom slucaju necu vise.

Link to comment

izvinjavam se, znam da su grobari u drugom delu sezone dobili cedevitu, gledao sam to, samo sam pobrkao beogradsku i zagrebacku utakmicu.

 

ivo, ja sam kriv posto sam izrazio nezadovoljstvo sto je takmicarski polufinale bilo mnogo zanimljivije od finala, barem meni. sad neki su napisali da je zvezdi mnogo teze protiv cedevite ali ja ne poznajem ovaj sport toliko dobro da dodjem do takvih zakljucaka. u svakom slucaju necu vise.

 

Zvezdi je najteže protiv Partizana, tu nema nikakve dvojbe. Ali, to nema isključivo veze sa kvalitetom, već sa istorijom, pritiskom, što ne reći i kompleksima, odsustvom domaćeg terena (bar onog pravog). Tenzija je prosto bila mnogo veća, a u onoj trećoj, ključnoj utakmici, Partizan nas je stvarno naterao da odigramo najbolju moguću utakmicu da bi dobili. Slažem se da će nas, na taj nivo košarke, Cedevita teško naterati. Opet, mislim da bi i ove utakmice sa Cedevitom bile dosta teže, da je u pitanju polufinle. Ni oni ne igraju ni blizu kako znaju i umeju.

Link to comment

Zvezdi je najteže protiv Partizana, tu nema nikakve dvojbe. Ali, to nema isključivo veze sa kvalitetom, već sa istorijom, pritiskom, što ne reći i kompleksima, odsustvom domaćeg terena (bar onog pravog).

 

Uze mi post iz usta. I da, mogli bi da prestanemo da pričamo o KKP, ko voli taj neki 1 život na ivici, imaće KLS finale.

Link to comment

nemoj tako, ubacio je dve trice covek

bobi je sinoc bio fenomenalan, sa njim onakvim zvezda tesko da moze izgubiti utakmicu u aba ligi

 

Bio je uobicajen za svoje standarde ove sezone. Citao sam da Cedevita ima "najbolji centarski par u ligi" (nakon Zvezdinog, valjda), al ono je za Bobija maciji kasalj. Ako Repesa hrabro nastavi da ga brani 1 na 1 uglavnom, realno je da ce im isporucivati 20 + 15 do kraja serije.

Link to comment

ma imaces qrac KSL finale, takmicarski ovo je gotova sezona za sve, i za nas a posebno za dula.

 

mi da izosljarimo jos jednu pobedu u purgerlendu i to je to.

 

ako mandrili na tribinama ne zabibere, KSL finale ce biti apgrejdovana revijalna tekma.

Link to comment

I da ne ureknem, ali Mitrović iz ovog plejofa deluje kao vrlo, vrlo ozbiljan igrač. Počeo je čak i rampe da lupa regularno.

 

Moze biti da je malo gruvan tokom sezone i da je zato bio onako fizicki nemocan neko vreme. Ovo sto sada igra je dosta bolje cak i od pocetka sezone kad je neocekivano istupio s nekim odlicnim partijama. Sinoc ga je dok se nije umorio bilo svuda po terenu, bar se takav utisak sticao.

 

izvinjavam se, znam da su grobari u drugom delu sezone dobili cedevitu, gledao sam to, samo sam pobrkao beogradsku i zagrebacku utakmicu.

 

ivo, ja sam kriv posto sam izrazio nezadovoljstvo sto je takmicarski polufinale bilo mnogo zanimljivije od finala, barem meni. sad neki su napisali da je zvezdi mnogo teze protiv cedevite ali ja ne poznajem ovaj sport toliko dobro da dodjem do takvih zakljucaka. u svakom slucaju necu vise.

 

Mnogo teze nije, generalno gledano i kad se sve uzme u obzir cak je i prilicno lakse ali mi smo govorili o rezultatskom i igrackom delu a ne ukupnoj tezini i znacaju serija. Protiv Partizana sva tri puta kad smo dobili nismo ulazili u zavrsnice na jednu loptu, juce jesmo. Kao sto rekoh ranije, zbog onih pocetaka utakmica stekao se utisak da je bilo mnogo lakse nego sto je realno bilo, taj je utisak umnogome pogresan. Mitrovic je posle meca jedva dao izjavu koliko je bio iscrpljen i to nakon tusiranja i uobicajenog vremena provedenog u svlacionici posle utakmice, Dzenkins i Jovic su bili vidno umorni pred kraj, Kalinic i Lazic takodje, s tim sto su oni malo bolje podneli. Utakmice su dosta ciste igracki pa deluje da su lakse ali obe ekipe se mnogo trose u odbrani i generalno je jak intenzitet meceva, ako izuzmemo prvih 15 minuta prve utakmice kad smo izgledali skroz goropadno na parketu.

 

Bice ovde jos kosarke da se igra i mislim da je igracima to vise nego jasno nakon sto se Cedevita dva puta u dve utakmice vracala iz teskog bunara na cistu volju.

Link to comment

ma imaces qrac KSL finale, takmicarski ovo je gotova sezona za sve, i za nas a posebno za dula.

 

mi da izosljarimo jos jednu pobedu u purgerlendu i to je to.

 

ako mandrili na tribinama ne zabibere, KSL finale ce biti apgrejdovana revijalna tekma.

oce kurac. i prosla sezona je bila gotova za obe ekipe nakon polufinala aba lige.

 

i titula prvaka drzave jeste bitna.

Link to comment

Bio je uobicajen za svoje standarde ove sezone. Citao sam da Cedevita ima "najbolji centarski par u ligi" (nakon Zvezdinog, valjda), al ono je za Bobija maciji kasalj. Ako Repesa hrabro nastavi da ga brani 1 na 1 uglavnom, realno je da ce im isporucivati 20 + 15 do kraja serije.

pa i imaju jbg

partizan ima jednog centra, buducnost isto, ostale ne vredi ni pominjati

naravno da je to sto ga ne udvajaju utrajaju osnovni razlog sto ima prostora, al on taj prostor maksimalno koristi i igra sa 100% energije (zamerano mu da je vec otisao iz zvezde kad je pocela polufinalna serija). onaj kos sa ceone linije u poslednjim minutima kad su prisli na 3 ili 4 je lep primer koliko mu je stalo i sa koliko zelje a i samopouzdanja igra

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...