Jump to content
IGNORED

Crvena Zvezda - Cedevita, Finale ABA lige


radisa

  

54 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bio je uobicajen za svoje standarde ove sezone. Citao sam da Cedevita ima "najbolji centarski par u ligi" (nakon Zvezdinog, valjda), al ono je za Bobija maciji kasalj. Ako Repesa hrabro nastavi da ga brani 1 na 1 uglavnom, realno je da ce im isporucivati 20 + 15 do kraja serije.

 

Ima Cedevita stvarno dobar par centara, al' nijedan ne može da brani Bobija jedan na jedan. Uz to Bilan nema šut s poludistance, tako da će biti priličan non faktor u ovoj seriji. Ja se pribovajam da Repeša u nekom trenutku (već u sledećoj tekmi, u stvari) ne promeni taktiku, zatvori pod košem a naši bekovi budu neraspucani. To je to što on može da uradi u ovoj situaciji.

Link to comment
  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    89

  • MiddleClass

    43

  • ljakse

    42

  • Timmi

    33

pa i imaju jbg

partizan ima jednog centra, buducnost isto, ostale ne vredi ni pominjati

naravno da je to sto ga ne udvajaju utrajaju osnovni razlog sto ima prostora, al on taj prostor maksimalno koristi i igra sa 100% energije (zamerano mu da je vec otisao iz zvezde kad je pocela polufinalna serija). onaj kos sa ceone linije u poslednjim minutima kad su prisli na 3 ili 4 je lep primer koliko mu je stalo i sa koliko zelje a i samopouzdanja igra

 

Meni je Jokic - Musli bolje od Bilan - Barac, a nadam se da me ova dvojica nece demantovati u nastavku serije. :)

Link to comment

Ima Cedevita stvarno dobar par centara, al' nijedan ne može da brani Bobija jedan na jedan. Uz to Bilan nema šut s poludistance, tako da će biti priličan non faktor u ovoj seriji. Ja se pribovajam da Repeša u nekom trenutku (već u sledećoj tekmi, u stvari) ne promeni taktiku, zatvori pod košem a naši bekovi budu neraspucani. To je to što on može da uradi u ovoj situaciji.

 

I meni se cini realnim da ce na svom terenu vise igrati zonu, i cackati nas sut.

Link to comment

Meni je Jokic - Musli bolje od Bilan - Barac, a nadam se da me ova dvojica nece demantovati u nastavku serije. :)

 

U čemu bolje? U košarci nije.

Link to comment

Ima Cedevita stvarno dobar par centara, al' nijedan ne može da brani Bobija jedan na jedan. Uz to Bilan nema šut s poludistance, tako da će biti priličan non faktor u ovoj seriji. Ja se pribovajam da Repeša u nekom trenutku (već u sledećoj tekmi, u stvari) ne promeni taktiku, zatvori pod košem a naši bekovi budu neraspucani. To je to što on može da uradi u ovoj situaciji.

 

Tesko. Unutra ne moze da zatvori bez udvajanja a da spremi ekipu za par dana da toliko promeni filozofiju igre u odbrani samo bi napravio nevidjeni nered u ekipi. Mislim da ce on nastaviti da izgurava Bobija i povremeno pustiti poneku zonu na po par minuta, a udvajanje ce dolaziti samo od najblizeg igraca, kao sto je bilo i u prve dve utakmice.

Link to comment

U čemu bolje? U košarci nije.

 

Pa dobro, meni je sam Jokic bolji od ove dvojice, a pitanje da li je trenutni Barac bolji od trenutnog Muslija.

Link to comment

bilan je i mek nekako. igra vise na tehniku nego na snagu, deluje mi i da oce da ne mi mogao "prebiti" bobana

u smislu da bi se brzo istrosio u odbrani "grljenjem" i ostalim tehnikama koje smo imali priliku da gledamo i pri tom bi izgubili jednu od glavnih opcija u napadu

 

 

musli i jokic mozda jesu bolji za punjenje nekih ekipa gde najvisi igrac ima 205, ali u ovakvoj seriji bi ih pregazili boban i ekipa

Link to comment

Sa Bilanom je, mislim, prilicno jasna situacija. Covek je izvanredan finiser oko obruca, jako se lepo snalazi neposredno ispod kosa a tu je Bobi ubedljivo najjaci protiv centara i stoga ga tera da igra kosarku na koju nije navikao. Bilan zna da na obrucu nema sta da trazi i neodlucan je u napadu jer mu je oduzeto glavno oruzje, ponekad se stice utisak kao da se plasi Bobija.

Link to comment

musli i jokic mozda jesu bolji za punjenje nekih ekipa gde najvisi igrac ima 205, ali u ovakvoj seriji bi ih pregazili boban i ekipa

 

Boban je gazio i po Evropi, gazi i u ovoj seriji, al njemu svakako vise stete moze da napravi Jokic nego ovaj Repesin dvojac. Istina, i Barac je juce pokusavao nekim tricama, al to je vise bilo pateticno, nego sto je realna pretnja.

Link to comment

opasno potcijenjivanje bilana, iza bobija daleko ispred svih ostalih centara u ligi. i covjek zna kosarke, ima finesu u igri, ledjnu tehniku i sut s poludistance. to sto kod nas ljudi centre dozivljavaju kao da su rvaci je smao njihov problem.

Link to comment

Boban je gazio i po Evropi, gazi i u ovoj seriji, al njemu svakako vise stete moze da napravi Jokic nego ovaj Repesin dvojac. Istina, i Barac je juce pokusavao nekim tricama, al to je vise bilo pateticno, nego sto je realna pretnja.

 

To sto Jokic ume da pripali trojku ne cini ga boljim centrom od Bilana i Baraca, samo ga cini koncepijski komplikovanijim igracem za Bobija. O drugoj strani terena ne vredi ni govoriti, Jokic i ne pokusava da brani Bobija, niti Milojevicu tako nesto pada na pamet.

Link to comment

Tesko. Unutra ne moze da zatvori bez udvajanja a da spremi ekipu za par dana da toliko promeni filozofiju igre u odbrani samo bi napravio nevidjeni nered u ekipi. Mislim da ce on nastaviti da izgurava Bobija i povremeno pustiti poneku zonu na po par minuta, a udvajanje ce dolaziti samo od najblizeg igraca, kao sto je bilo i u prve dve utakmice.

 

Šta ga znam, možda krene da igra ono Mutino puštanje šuta, mada nije on trener tog tipa, videćemo.

 

 

Boban je gazio i po Evropi, gazi i u ovoj seriji, al njemu svakako vise stete moze da napravi Jokic nego ovaj Repesin dvojac. Istina, i Barac je juce pokusavao nekim tricama, al to je vise bilo pateticno, nego sto je realna pretnja.

 

Barać je šutirao trojke i ranije, koliko se sećam, dok je igrao valjda u Valensiji ili Laboral kući, ne sećam se više. On je samo mnogo ispao iz forme, nije onaj igrač koji je bio pre.

Link to comment

opasno potcijenjivanje bilana, iza bobija daleko ispred svih ostalih centara u ligi. i covjek zna kosarke, ima finesu u igri, ledjnu tehniku i sut s poludistance. to sto kod nas ljudi centre dozivljavaju kao da su rvaci je smao njihov problem.

 

Slažem se u svemu, osim što se tiče šuta s poludistance, nisam nešto video da to radi.

Link to comment

opasno potcijenjivanje bilana, iza bobija daleko ispred svih ostalih centara u ligi. i covjek zna kosarke, ima finesu u igri, ledjnu tehniku i sut s poludistance. to sto kod nas ljudi centre dozivljavaju kao da su rvaci je smao njihov problem.

ko ga potcenjuje?

moj komentar nije da je bilan los igrac, vec da mu ne lezi marjanovic

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...