Jump to content
IGNORED

Crvena Zvezda - Cedevita, Finale ABA lige


radisa

  

54 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kalina je imao brainfart u pretposlednjem posedu, šutnuo je trojku bez potrebe i to desetak sekundi pre kraja napada. Imali smo 41 sekundu, +3 i napad, kapetan nas spasio skokom u napadu.

Link to comment
  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    89

  • MiddleClass

    43

  • ljakse

    42

  • Timmi

    33

Inače, najjaci utisak od sinoc mi je koliko smo  se kockali sa samo 4 visoka ove sezone ( od cega je 1 dete Tejara).

Dobro, svi znamo da da ima vrlo malo slučajnih povreda u košarci™  i da je Radonja mađija znao da se niko nece povrediti tokom sezone, ali ova zajebancija je moglo vrlo skupo da nas košta. Valjda ce sledece sezone dete Reba biti zamenjen nekim igracem na 4-5.

Edited by Apollo Creed
Link to comment

Inače, najjaci utisak od sinoc mi je koliko smo  se kockali sa samo 4 visoka ove sezone ( od cega je 1 dete Tejara).

Dobro, svi znamo da da ima vrlo malo slučajnih povreda u košarci™  i da je Radonja mađija znao da se niko nece povrediti tokom sezone, ali ova zajebancija je moglo vrlo skupo da nas košta. Valjda ce sledece sezone dete Reba biti zamenjen nekim igracem na 4-5.

 

Najjaci utisci od sinoc za mene su Radonjiceva izjava na KZS "Cirbes je hteo da igra ali zdravlje igraca je najprece", ona slika Bobija sa sinom u narucju po zavrsetku utakmice i potpuno odsustvo kmecanja o sudjenju i/ili svemu i svacemu sto nema veze sa kosarkom nakon utakmice koju je resio jedan skok u napadu. Vidim da mnogima fale "ratovi do istrebljenja", ja uzivam u ovoj finalnoj seriji jer u njoj konacno najvise ima kosarke i sporta kakav bi sport trebalo da bude.

 

Steta je samo sto se nije mogao izmajmunisati neki normalniji kalendar odigravanja ovog plej-ofa, za ekipu koja igra polufinale svih pet utakmica ovo je opasan kuluk. Sreca je sto oba kluba rotiraju veliki broj igraca inace bi pljustale povrede samo tako.

Link to comment

Stvarno, čija je ideja da se igra dan za danom, onda tri dana pauze, pa onda opet dan za danom? To da se uštede pare za smeštaj ili šta?

Link to comment

Najjaci utisci od sinoc za mene su Radonjiceva izjava na KZS "Cirbes je hteo da igra ali zdravlje igraca je najprece", ona slika Bobija sa sinom u narucju po zavrsetku utakmice i potpuno odsustvo kmecanja o sudjenju i/ili svemu i svacemu sto nema veze sa kosarkom nakon utakmice koju je resio jedan skok u napadu. Vidim da mnogima fale "ratovi do istrebljenja", ja uzivam u ovoj finalnoj seriji jer u njoj konacno najvise ima kosarke i sporta kakav bi sport trebalo da bude.

 

Steta je samo sto se nije mogao izmajmunisati neki normalniji kalendar odigravanja ovog plej-ofa, za ekipu koja igra polufinale svih pet utakmica ovo je opasan kuluk. Sreca je sto oba kluba rotiraju veliki broj igraca inace bi pljustale povrede samo tako.

 

Delom stoji, ali serija sa Partizanom je košarkaški bila znato bogatija. Meni čak ni tenzije na parketu nisu naročito smetale (ok, mogu da izuzmem neuračunljivog Pavlovića), Mačvan, Blažičev faul, ambijent, Vujošević... Nadao sam se da će se izbeći Derbi zbog toga što sam očekivao veća sranja, ovako, ovo je svakako bila jedna od boljih serija. Podsetila me na one početkom devedesetih, ali dozvoljavam da je to delom i zbog 1 ciganske dominacije.

Link to comment

Delom stoji, ali serija sa Partizanom je košarkaški bila znato bogatija. Meni čak ni tenzije na parketu nisu naročito smetale (ok, mogu da izuzmem neuračunljivog Pavlovića), Mačvan, Blažičev faul, ambijent, Vujošević... Nadao sam se da će se izbeći Derbi zbog toga što sam očekivao veća sranja, ovako, ovo je svakako bila jedna od boljih serija. Podsetila me na one početkom devedesetih, ali dozvoljavam da je to delom i zbog 1 ciganske dominacije.

 

Ta serija je bila bogatija samo za trecu utakmicu koja je napadacki bila izuzetna sa obe strane ali treba podsetiti da ova finalna serija jos uvek nije gotova i da sad, nakon sto se i Cedevita malo odmori u sledeca dva dana, moze biti i boljih utakmica. Iskreno, nadam se da nece i da cemo zavrsiti posao vec u trecoj utakmici pa makar bila i najruznija utakmica u istoriji kosarke ali to je iz navijackog ugla.

Link to comment

Najjaci utisci od sinoc za mene su Radonjiceva izjava na KZS "Cirbes je hteo da igra ali zdravlje igraca je najprece", ona slika Bobija sa sinom u narucju po zavrsetku utakmice i potpuno odsustvo kmecanja o sudjenju i/ili svemu i svacemu sto nema veze sa kosarkom nakon utakmice koju je resio jedan skok u napadu. Vidim da mnogima fale "ratovi do istrebljenja", ja uzivam u ovoj finalnoj seriji jer u njoj konacno najvise ima kosarke i sporta kakav bi sport trebalo da bude.

 

 

 

+1, + odlican ugodjaj u Pioniru obe veceri. Puna hala, pristojnost spram rivala kojem nije upucena nijedna uvreda, navijanje kakvo prilici dvoranskom sportu... Ne znam ni ja kome moze da nedostaje krljanje sa Doolencetom, ali i takvi ce doci na svoje za nekih mesec i po dana, kada krene odsudan boj za KLS trofej, poslednje Doolencetovo utvrdjenje koje ce braniti svim silama, opasan dinamitom.

 

Bilo bi lepo u Pioniru proslaviti osvajanje prvog bitnog trofeja nakon 17 godina, ali i slavlje u Zagrebu ima svojih drazi. :)

Link to comment

Utakmice finale uopšte nisu bile tako ružne, a još manje nezanimljive. Ja prvi volim jači naboj i aktivnije tribine, ali mi je uživanje da gledam ovo finale.

Link to comment

Utakmice finale uopšte nisu bile tako ružne, a još manje nezanimljive.

 

Nisu, al ja nekako imam utisak da smo se u ovom finalu vratili u mod igranja kao da je regularni deo ABA - onoliko koliko je potrebno posto je protivnik za klasu ispod. Neko rece da Zvezda odaje utisak ekipe koja ovo jednostavno ne moze da izgubi, cak i kada su ovi stigli na minus dva, nije delovalo da ce biti drame. I to je istina, osim sto smo kvalitetom bolji od svih u regionu (a nije da to nismo znali i ranije), sada se vec nazire i 1 sampionski mindset.

Edited by Nikodije
Link to comment

Nisu, al ja nekako imam utisak da smo se u ovom finalu vratili u mod igranja kao da je regularni deo ABA - onoliko koliko je potrebno posto je protivnik za klasu ispod. Neko rece da Zvezda odaje utisak ekipe koja ovo jednostavno ne moze da izgubi, cak i kada su ovi stigli na minus dva, nije delovalo da ce biti drame. I to je istina, osim sto smo kvalitetom bolji od svih u regionu (a nije da to nismo znali i ranije), sada se vec nazire i 1 sampionski mindset.

Uopšte nemam taj utisak, mi smo u ABA ligi igrali često loše i pobeđivali. Ovo uopšte nisu bile loše utakmice Zvezde, naprotiv. A vidim da se potcenjuje Cedevita.

Link to comment

Uopšte nemam taj utisak, mi smo u ABA ligi igrali često loše i pobeđivali. Ovo uopšte nisu bile loše utakmice Zvezde, naprotiv. A vidim da se potcenjuje Cedevita.

 

Mnogo cesce smo igrali dovoljno dobro i pobedjivali. A Cedevitu ne treba potcenjivati, solidan timcic i opravdano su u finalu, i bolji su od svih ostalih osim Zvezde. To sto je Zvezda nivo iznad, nije njihova krivica i slabost, vec zasluga trenera Zvezde i ostalih koji su pravili tim, i samih igraca. I PAO je klasa ispod CSKA, pa to ne znaci da su los tim.

Edited by Nikodije
Link to comment

Jel ovo dobro ili lose?   :lolol:

 

I jedno i drugo. Meni se cini da to kod tebe progovara "stokholmski sindrom" i da zato prizivas "Duletov ratnicki Partizan". :lolol:

 

Licno uopste nemam nikakvu zelju da vise nego sto je neophodno gledam njegovu njusku na protivnickoj klupi, vrlo sam zadovoljan time kako tece finale i mislim da smo za sada gledali dve prilicno dobre utakmice, kad se sve uzme u obzir (umor, izvesni pad motivacije, psihicko praznjenje, itd.). Takodje uopste ne mislim da smo mi bili toliko sigurni u ove dve utakmice, narocito u drugoj, to je samo privid zbog toga sto smo u obe utakmice na samom pocetku maksimalno iskoristili kvalitativnu prednost nase prve petorke u odnosu na prvu petorku Cedevite. U sve tri utakmice u kojima smo dobili Partizan mnogo smo lakse privodili utakmice kraju od one sinoc.

Link to comment

pa dobro, neko voli porodicni ambijent, decu koja zevaju, smorene starlete i ostalo sa TV-a juce.  neka cveta hiljadu cvetova.

 

ne bi ovi videli finala ni EL lige da dulo nije usro podgoricu. to koliko su grobari bolji od cdvite smo ionako videli u februaru (bese 20-tak razlike u zagrebu) 

Edited by yolo
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...