Jump to content
IGNORED

IT Svet


Newermore

Recommended Posts

pa mislim da imas dvije opcije, jedna je da krenes da malo ucis html i css da se pomognes na prvim kursevima, a druga da krenes od nacelnih paradigmi koje su ovdje vec pominjane

mislim da ti je prakticnije da ides ovim prvim putem, mozda da probas da skines, umjesto da gledas tutorijale, par knjiga za pocetnike za html i css, ali i dreamweaver, ucis polako, pratis sta se desava u kod panelu u drimviveru i koje su ti opcije za automatizaciju

dugorocno ti je svakako super da krenes od paradigmi ali je mozda malo apstraktnije ako si skroz nov

c i javu ne bih komentarisala jer o tome pojma nemam

 

mislim da je ovaj tvoj kurs pocetnicki i da ne pretpostavlja predznanje, jel?

 

sve ces ti to da naucis, budi bez brige. 

samo postupno

Edited by morgana
Link to comment
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Newermore

    14

  • morgana

    7

  • JozoMujica

    7

  • Venom

    7

...  sto se tice odabira jave ili c# jesi siguran da bi razumeo kada bi tako krenuo? :)

 

To niko neće znati dok ne probaš sam.

Ja bih krenuo sa Javom, ima dosta knjiga i kurseva po Net-u za početnike o OOP na jeziku Java.

Link to comment

pa mislim da imas dvije opcije, jedna je da krenes da malo ucis html i css da se pomognes na prvim kursevima, a druga da krenes od nacelnih paradigmi koje su ovdje vec pominjane

mislim da ti je prakticnije da ides ovim prvim putem, mozda da probas da skines, umjesto da gledas tutorijale, par knjiga za pocetnike za html i css, ali i dreamweaver, ucis polako, pratis sta se desava u kod panelu u drimviveru i koje su ti opcije za automatizaciju

dugorocno ti je svakako super da krenes od paradigmi ali je mozda malo apstraktnije ako si skroz nov

c i javu ne bih komentarisala jer o tome pojma nemam

 

mislim da je ovaj tvoj kurs pocetnicki i da ne pretpostavlja predznanje, jel?

 

sve ces ti to da naucis, budi bez brige. 

samo postupno

Da da nije potrebno predznanje ali opet ja bi da lakse pohvatam kasnije...Od viska nece boleti glava :D U svakom slucaju,hvala na savetu,poslusacu te sa prvom idejom...

Link to comment

Ako si dobar sa matematikom onda je obavezno Knuthov The Art of Computer Programming (s time da se radi o nekoliko hiljada stranica).

Molim te, reci da se salis! Nikome ko je toliko dobar sa matematikom, i uopste ima takav nacin razmisljanja da moze da uci osnove progrmiranja iz Knutovih knjiga ne treba nikakva IT akademija. 

Link to comment

Molim te, reci da se salis! Nikome ko je toliko dobar sa matematikom, i uopste ima takav nacin razmisljanja da moze da uci osnove progrmiranja iz Knutovih knjiga ne treba nikakva IT akademija.

Knuth se, kao i Andrić, čita tri puta: u mladosti, kao zreo čovek i u starosti...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Moja preporuka učenja za to čime želi da se bavi bi išla ovim redosledom:

 

html, css, sql, php, javascript... dalje šta hoće.

 

I to sve iz editora ili nekog negrafičkog (mislim na Dreamweaver) okruženja. Neki napredniji editor ili IDE tipa Eclipse.

 

Ako hoće da se bavi veb developmentom. Ako hoće da se bavi razvojem aplikacija za android, onda je na pogrešnom kursu (mislim na kurs na akademiji, ne kurs kao pravac u kome se treba kretati, naprotiv).

Edited by JozoMujica
Link to comment

Moja preporuka učenja za to čime želi da se bavi bi išla ovim redosledom:

 

html, css, sql, php, javascript... dalje šta hoće.

 

I to sve iz editora ili nekog negrafičkog (mislim na Dreamweaver) okruženja. Neki napredniji editor ili IDE tipa Eclipse.

 

Ako hoće da se bavi veb developmentom. Ako hoće da se bavi razvojem aplikacija za android, onda je na pogrešnom kursu (mislim na kurs na akademiji, ne kurs kao pravac u kome se treba kretati, naprotiv).

 

 

html, css i drimviver prate prvi dio  kursa  koji je upisao a cija je okosnica php. ja vjerujem da cak ni ne treba da se priprema, ali ako decko hoce, sto da ne 

 

u svakom slucaju, mislim da su knjige bolja opcija od video tutorijala koji znaju da budu spori i razvuceni, ali to je vec stvar licnih preferencija

Edited by morgana
Link to comment

Preskoci javu i objektno orijentisane jezike ako hoces da se bavis frontendom. Javascript, css, html moze i php, python i sl za pocetak.

 

A python i php nisu objektno orijentisani?  ;)

Link to comment

Od sirokodostupne nauke za raju, par kanala primjenjivih pocetnicima:
koliko sam gledao u par navrata po par minuta, Eli the Computer Guy je izrazito strpljiv prema gledaocu

(trudi se da objasni od Kulina bana) i moguce je da ce uspjeti objasniti svasta u vezi hardvera i softvera od nule.

Kanali thenewboston i paralelno phpacademy kao i JREAM vecinu stvari iz osnova i visih nivoa PHP-a, svasta nesto iz MySQL-a a dosta toga i iz HTML-a i CSS-a.

Derek Banas, dosta toga iz web development-a, mada su mu brzo snimani klipovi pa bi pocetnik mozda morao cesce da pauzira reprodukciju.

I Bucky Roberts (thenewboston) i Derek Banas uvode pocetnike u Android takodje.

Sajt w3schools je nezaobilazan za savladavanje tematike. Od domacih foruma (no pun intended) Elite Security.

I na kraju, google je tvoj drug.

Masa toga jos ima, ali poslije ovog sto sam preporucio, bilo da znas da ti se svidjelo ili znas da nije, moci ces sam da nadjes sta ti odgovara. ;)

 

Jedino, guraj engleski. Bar na silu. Batali srpski u programiranju.

Link to comment

Posebno u imenima varijabli, klasa, funkcija... :fur:  

:lolol:

 

Rekao bih da imaš traume iz detinjstva :)

 

Meni žao što jednom, davno, dok sam radio za, hm, izvesne persone, nisam sve variable i funkcije nazvao na srpskom... Kako bi to dobro bilo...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...