Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

i zastiti joj ime! :)

 

da li je neko ukrstao neku veliku slatku papriku, sa nekom opako ljutom, i sta se dobije?

(srednje velika, srednje ljuta, ili nesto zanimljivije od srednje vrednosti)

Link to comment

Ovi mi deluju da znaju o cemu pricaju

 

http://forums.gardenweb.com/discussions/2114400/has-anyne-crssed-a-sweet-bell-and-superhot

 

 

pepperdave
If you look in to the genetics of peppers you would find incompatibility between species. Lets say you cross a Bell and a Ghost. The first generation you might get a 30% germination rate if everything goes rite. Crossing your F1s your rate would go way down if at all. So I think it would be interesting to make such a cross you might be limited to F1 similar to the production of a mule being sterile after that. I could be wrong but to stabilize such a cross might not be possible due to genetic incompatibility between species. I think germination would be so low at F2 that other then an interesting experiment you might be wasting your time. Go for it anyway if you desire Who Knows, But as a way of developing a new pepper the odds are not in your favor. But please dont let me talk you out of trying One never knows.

 

 

 

i posebno ovaj

 

 

Cross species is not normal. There have been successes with chemical intervention in squash. But I don't know of any interspecies crosses with peppers. Bells are C.annuum which can be crossed with other C. annuums. There are lots of moderately hot C. annuums. Most of the superhots are C. chinense

 

 

Ja do sada uglavnom nisam imao mutacije al ove godine mi osim ovog serana izasle neke blesave tondo piccante i cubane orange. Sve ih je oplodilo nesto ljubicasto :)

 

Sad cu i njih da slikam...

Link to comment

Tondo piccante calabrese pimenta mangulica

 

tondomut.jpg

 

Vs ono sto bi trebalo da bude

 

pep20.jpg

 

Biljka je izuzetno napredna i plodovi samo pice. Iz nekog razloga posebno interesantna mravima od pojave prvog cveta i oni je oplodjuju sve u 16. Interesantno da su svi plodovi polu zeleni a pola pimenta. Videcemo u sta ce da sazri...

 

edit: ove su treca ili cetvrta generacija. Proslogodisnje su bile oridjidji

Edited by katamaran
Link to comment

Ovo sam komsinici dao neke isklijane cubana deep orange

 

cubana deep orange pimenta mangulica

 

cubana_mut.jpg

 

a treba da ispadne ovako nesto

 

Cubana-Darkorange.jpg

 

edit: podseti me sad ova slika da ona cesto ima te tamne fleke dok su paprike jos zelene al ovo sto je za sad izraslo na novoj krene zeleno i odmah predje u full ljubicasto.

Edited by katamaran
Link to comment

PHOTO_20160702_190212.jpg

PHOTO_20160702_191935.jpg

 

krenuli i meni paradajzi

 

PHOTO_20160702_191738.jpg

PHOTO_20160702_191755.jpg

 

treba li da se zabrinem oko ovoga na NEKIM listovima tikvica?

za sada 3-4 lista

ako se proširi na još listova ja to čupam

ispod lista nema ništa samo sa gornje strane

Edited by Gospodin Slucaj
Link to comment

I ti uzeo kruskice :)

 

Oko listova se ne bih izjasnjavao jer nisam dovoljno strucan. Probao da operes to belo prilikom zalivanja?

 

edit:

 

Zucchini leaves turn white when the plant is infected with a fungus called powdery mildew. Powdery mildew is common on squash and other vegetables, especially in late summer.

 

 

http://forums2.gardenweb.com/discussions/1482235/white-powder-on-zucchini-and-yellow-squash-leaves

 

Can be caused by watering over the top of the plants. Will spread and kill all your squash plants if not treated. There are several online recipes for spray on treatment. Definitly remove affected leaves and dispose of in sealed garbage back.

 

Edited by katamaran
Link to comment

PHOTO_20160702_190212.jpg

PHOTO_20160702_191935.jpg

 

krenuli i meni paradajzi

 

PHOTO_20160702_191738.jpg

PHOTO_20160702_191755.jpg

 

treba li da se zabrinem oko ovoga na NEKIM listovima tikvica?

za sada 3-4 lista

ako se proširi na još listova ja to čupam

ispod lista nema ništa samo sa gornje strane

Ne  ako je samo na nekoliko.Kod moje komsinice slican slucaj, ona ne voli hemiju a ja bi to oprskao bar bakrom ako ne nekim fungicidom.Godina je ekstremna , prvo bilo hladno posle kisa,kisa,kisa.idealno za biljne bolesti

Link to comment

Srecom uhvacena na pocetku pa verovatno mozes da resis bez posledica

 

http://organicgardening.about.com/od/diseases/p/PowderyMildew.htm

 

rekao bih da je to to al tvoje ne izgledaju ni blizu ovako

 

powdery-mildew-resized.jpg

 

definitivno je to

 

https://www.google.com/search?q=powdery+mildew+zucchini&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjG3urdvdXNAhWIhRoKHbMSALIQ_AUICCgB&biw=1170&bih=587

 

@ Haralampije

 

Vidim pominju prasak za pecivo i obicnu vodu iz creva.

 

My zucchini plants got powdery mildew this year and I got rid of the mildew! As directed by my mother, I combined a tsp of baking soda with a quart of water in a spray bottle; shook it up real good so all the soda dissolved. Then sprayed each infected leaf each morning until the spots when away. My plants are now back to producing (albeit slowly) zucchini. I live in Mukilteo, WA, so it should work for you too, if you want to spray your pumpkin plants each morning. Good luck with that!

 

http://www.onehundreddollarsamonth.com/how-to-get-rid-of-white-powdery-mildew-on-squash-leaves/

Edited by katamaran
Link to comment

Problem sa plamenjacom i pepelnicom je sto sva hemija radi najbolje kad se prska preventivno.kad vec dodje do infekcije,tretman ima smisla a li je problematican i daje polovican rezultat.

Link to comment

Pepelnica = powdery mildew?

 

Iskreno pojma nemam al koliko citam ljudi su je relativno lako resavali.

 

edit: pun yt saveta kako ovo hendlovati. Baking soda se najcesce pominje mada videh i nesto sa mlekom.

 

Ovo tvoje deluje ko da je sam zacetak pa sam prilican optimista da ces resiti problem.

Edited by katamaran
Link to comment

Uhvatilo se meni prosle godine na bundevi na kraju. Ne znam kako se zove, ali uglavnom deluje kao neka plesanj. Probao sam da resim sa nekim od pomenutih saveta (ne secam se vise kojim) i nije bog zna kako pomoglo. Jedino sto je bilo na kraju sezone kad su bundeve vec bile gotove. Mislim da sam danas i kod sebe uhvatio na jednoj biljci :(. Neobicno je da se hvata tako nesto kad kisa uopste ne pada, sve je nevidjeno suvo.

Link to comment

Mozda su joj to idealni uslovi za razvoj. Na nekom od ovih linkova gore neko pomenu da to cudo mrzi vodu i da je voda iz creva najefikasnija

 

Powdery mildew thrives in temperatures between 60 and 80 degrees. Dry, shady conditions are ideal, as are areas with poor air circulation

 

 

Interestingly enough, the most effective measure in preventing and treatingpowdery mildew is to spray the foliage of your plants daily with plain water from the hose. Powdery mildew hates water! The only caveat with this method is to be sure you do it early in the day so that the foliage completely dries before cooler evening temperatures arrive, otherwise you may invite other fungal diseases, such as black spot, into your garden.

 

Edited by katamaran
Link to comment

A da, to sam probao prosle godine. Mislim da sam cak nasao negde za varijante sa dodatim uljem ili sapunom. Moze biti, taj deo je poprilicno zarastao i ove godine je tresnja pored nenormalo rodila na tom delu, tako da su se grane spustile na metar od zemlje. I temperatura je tu negde.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...