Jump to content
IGNORED

Atipčni turizam i estetika Altiplana


Marcus Wulffings

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    1229

  • MancMellow

    52

  • Singer

    50

  • Hippie

    10

dolazimo i do usputne atrakcije - Árbol de Piedra - kameno drvo

 

10411068_762329133845122_404200296921966

 

 

vulkanska stena koju su oblikovali vetrovi - agresivnim metodama, pet metara je visoka i štrči na šljunkovitom terenu;

 

dozvoljeno je samo slikanje i zadržavanje do pola sata;

 

užasan vetar je poduvao i snizio temperaturu na 10 stepeni, bio sam samo u bermudama i džemperu i uopšte me se nije izlazilo iz džipa

Link to comment

približavamo se laguni colorada koja je u sklopu nacionalnog prirodnog rezervata eduardo avaroa;

 

crvene je boje, a najuočljivije je kada duva vetar, tako je bilo i u mom slučaju

Link to comment

užasno je hladno bilo, jedva sam se naterao da izađem iz džipa i uradim par fotki, nastavili smo dalje, čekirali smo se na ulazu u nacionalni park eduardo avaroa

Link to comment

stigosmo i do našeg narednog prenoćišta, kilometar od obale, a izgleda kao da smo jedno pet km daleko, sada smo u tipično marsovskom okruženju gde preovlađuju crvene nijanse;

 

baraka u kojoj smo se smestili jeeee......... jedna velika spavaonica, gde struje ima samo sa agregata, pušta se do deset uveče i gasi, a vi se posle igrajte;

ostavili smo stvari u sobi i uleteli u veliku trpezariju, gledao sam šta i gde ima, našao sam kafu u kesici i to stavio u vruću vodu;

bilo mi je toplije a cenu sam platio kasnije kada nisam mogao da zaspim

Link to comment

najbolje od svega je južno nebo, noću izgleda nestvarno, svod je nekako na dohvat ruke kao da naleže na okolne vulkane;

zvezde su u neograničenim količinama, ih različitog intenziteta sjaja, vidi se mlečni put;

to da bi se usnimilo zahteva ipak malo jači objektiv  koji ja nemam

Link to comment

dođe mi  da citiram onog vutra dilera iz američke lepote kad pušta onaj video sa pvc kesom na vetru.. :D

 

elem, otkud ona žuta kuća na uzvišenju? koja joj je namena pošto deluje da je skorije građena?

Link to comment

dođe mi  da citiram onog vutra dilera iz američke lepote kad pušta onaj video sa pvc kesom na vetru.. :D

 

elem, otkud ona žuta kuća na uzvišenju? koja joj je namena pošto deluje da je skorije građena?

 

 

uđeš unutra pa lepo razgledaš okolinu kao što je vulkan putana i sama laguna colorada, mada mi nismo imali resurse, čitaj normalne odeće, da bi po onom vetru fotkali;

ta kuća je tu, tek da se nađe;

dakle, kada budete kretali na ovakav put obavezno ponesite jesenju ili planinarsku windproof odeću

Link to comment

jutarnja temperatura je nula stepeni, a ja sam u bermudama, malo debljem duksu i adidas gornjoj trenerci, nije baš zgodno;

 

na ovim prevojima smo dosegli 4900 metara visine;

 

mraz na sve strane

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...