Jump to content
IGNORED

Atipčni turizam i estetika Altiplana


Marcus Wulffings

Recommended Posts

evo kako izgleda granica

 

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=18917&p=3007295   

 

 

jedna čistina i na njoj baraka, tu su dva reda u kojima čekaju japanci, englezi, brazilci, francuzi, švabe ....

 

za izlazak iz bolivije se plaća taksa petnaest bolivijanosa, ako ste u paru plaćate pet dolara ukupno;

sačekali smo i platili sve što treba iodmah tu na dvadeset metara čekaju čileanci sa sojim minibusevima, cena do san edra de atacame je 2500 pezosa

 

 

DSC_7600-PANO.jpg

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marcus Wulffings

    1229

  • MancMellow

    52

  • Singer

    50

  • Hippie

    10

odličan izbor. jedino što je žena chileana, ali njena muzika dobro odslikava atmosferu na altiplanu

jeste komsika folk chileanka, od divnih laguna samo mi se nacrtalo  ya me voy, ya me voy para bolivia ...

 

jel ima tamo ponekad nekih kampera? nekoga ko izdrzava neprijateljsku prirodu zarad lepote i ostane 2,3 dana?

Link to comment

minibus dupke pun, nastavlja kroz brda nekih kilometar pa izlazimo na noramlan asfalt, kakva promena, čist kapitalizam i kakva takva civilizacija;

sledćih trideset kilometara ćemo se spuštati pravolinijski na 2400 metara visine;

u susret dolaze normalni čisti i novi autići, kamiončine, bankine sa obe strane i atakama kao jedna ogromna siva pustara

Link to comment

jeste komsika folk chileanka, od divnih laguna samo mi se nacrtalo  ya me voy, ya me voy para bolivia ...

 

jel ima tamo ponekad nekih kampera? nekoga ko izdrzava neprijateljsku prirodu zarad lepote i ostane 2,3 dana?

 

da da tri dana to traje, treba ti vozilo koje će te transportovati po parku, mada su kamperi u manjini, možda bi ber grils znao više o tome

Link to comment

i stižemo iz bolivije, koja se vidi kada se okrenete nazad i ugledate one planinčuge i vulkane, na nešto ravno, nalik na mesečevu dolinu, sada smo okupani sivim nijansama;

dakle selendra san pedro de atacama

Link to comment

na ulazu u gradić prvo se iskrcavamo da u policijskoj stanici lupimo pečate da smo entrada en chile, posle toga torbe idu na rentgen da  vide da ne unosimo jabuke i paradajze iz bolivije

Link to comment

Dok je koks u redu?

 

jeste, koks je u redu, najbolje je još dok je u lišću u suvom izdanju, moj kolega se ukenjao pa je bacio kesu sa istim na licu mesta, da ga tobože ne bi našli;

 

gledaju samo torbe, inkriminišuće supstance možete strpati u džep

Link to comment

kao što rekoh, čile je potpuno druga priča, mada vole da foliraju američki fazon, bolja kola, čistije ulice ali ljudi seljaci provincijalci

 

DSC_7612.JPG

 

DSC_7613.JPG

Link to comment

san pedro de atacam je tipično turističko mesto, pra stanica za sve putnike koji pristižu iz bolivije, više nije tako visoko, toplije je, negde oko 28 stepeni;

vidim da su im ulice zadržale stari western izgled, mada to rade namerno da bi ličili na ameriku;

svi hoteli i hosteli su im popunjeni, make sure da ste rezervisali krevete i sobe, a to zadovoljstvo će vas koštati 10.15 dolara po čoveku;

 

e da, cene su kao evropske, dakle obrok je tu negde 10-12 dolara, 630 pezosa je jedan dolar

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...