Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sad je jasno da je prisustvo alkohola u krvi samo spin koji ima za cilj da pokrije sve druge propuste. Čovjek je pao jer nije vidio pistu i nisu postojali uslovi za letenje.

 

Previše je sve ovo. Moraće da leti neka glava, pa nisu valjda tolike psihopate svi skupa da misle da im ovo prođe.

ma jok, nisu. sve fina gospoda.
Link to comment

Pa naravno da užasno zvuči.

 

Nijednog trenutka nije dovedeno u pitanje da su od cele akcije hteli da prave cirkus, umesto da se postaraju da je izvedu na najbezbedniji način.

Samo su to (ne)vešto pokrivali do objavljivanja čitavog izveštaja u kome će narednih dana po tabloidima akcenat staviti na alkoholisanost pilota, koja je verovatno najmanje bitan uzrok udesa.

 

Objavljeni nivo alkoholisanosti pilota bi mogao da se razmatra kao uzrok nesreće samo uz analizu njegovog bekgraunda (tolerancije na alkohol, bolje rečeno - da li i inače pije, koliko pije, koliko dugo pije i sl.), ali o tome očigledno nije vođeno računa. Objavljivanje promila alkohola u krvi, sve i da je tačno, krajnje je maliciozno/tendenciozno bez dodatnih objašnjenja o načinu na koji može da deluje. 

Najblaža reč koju mogu da upotrebim za ono što osećam je gnušanje. 

Link to comment

Objavljeni nivo alkoholisanosti pilota bi mogao da se razmatra kao uzrok nesreće samo uz analizu njegovog bekgraunda (tolerancije na alkohol, bolje rečeno - da li i inače pije, koliko pije, koliko dugo pije i sl.), ali o tome očigledno nije vođeno računa. Objavljivanje promila alkohola u krvi, sve i da je tačno, krajnje je maliciozno/tendenciozno bez dodatnih objašnjenja o načinu na koji može da deluje.

Najblaža reč koju mogu da upotrebim za ono što osećam je gnušanje.

budimo ozbiljni. pilot ne sme da ulazi u letelicu sa bilo kakvim stepenom alkoholisanosti. ne znam da li je omer pio u ovom slucaju, moj komentar je nacelan.
Link to comment

ne zbog slikanja, nego zbog pijane™ vojske. eto vidite, oni se napili, slupali letelicu, ali mi preuzimamo odgovornost ko što smo i rekli. Lončaru se ništa neće desiti.

 

Eh sad. Meni deluje da su ministre najviše prozivali u javnosti zbog (neuspelog) pokušaja slikanja. Ako bi neko od njih pao, masa bi sigurno protumačila da je zbog toga.

 

Zbog pijane™ vojske pašće neka uniforma i zdravo đaci.

Link to comment

^^ bandić i živak (i još 2 pukovnika) su apostrofirana u izveštaju.

 

 

 

mislim da će deliveri junit imati burning the midnight oil sesiju da vide šta im može dići popularnost, pa da to i urade.

 

bacanje gašića pod točkove može biti novi etalon odgovornog ponašanja vlade koja je za samo godinu dana rada uspela da....

Edited by Prospero
Link to comment

moguć je i scenario u kom Gašić nudi ostavku koju premijer/vlada odbija da prihvati. tako neki igrokaz posle koga se sve slomi preko leđa vojske...

Link to comment

budimo ozbiljni. pilot ne sme da ulazi u letelicu sa bilo kakvim stepenom alkoholisanosti. ne znam da li je omer pio u ovom slucaju, moj komentar je nacelan.

 

Potpuno se slažem da ne sme ali, post festum govoreći, varijabla alkoholisanosti se ne može tek tako uzeti kao presudni činilac nesreće. 

 

edit: mislim na podatak o 0.7

Edited by Notorious
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...