Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Šef policije je naglasio da se ne radi o izbeglici i da su motivi potpuno nejasni. KZŠ inače prenosi i BBC World News.

 

EDIT: Ubica ima oba državljanstva, i nemačko i iransko.

Edited by vememah
Link to comment

Šef policije je naglasio da se ne radi o izbeglici i da su motivi potpuno nejasni. KZŠ inače prenosi i BBC World News.

 

EDIT: Ubica ima oba državljanstva, i nemačko i iransko.

 

Nazalost, sve je ovde sasvim jasno. Novo je da su ovo bukvalno deca. Onaj od pre par dana maloletan.

Link to comment

Više ništa neće biti isto. Nema u Nemačkoj više multi-kulti priče i ostalih zabluda. Ovim događajem stvari će dobiti na dinamici i krenuće ka konačnom rešenju ...

Edited by stoka
Link to comment

Koliko sam shvatio pricu, na tom pistolju postoji neka reza koja je podignuta nagore kad u okviru ima metaka

Ako je P7 sigurno ne.

P7 ima posebnu hm... Polugu na rukohvatu koja je tu kao sigurnosno rešenje da oslobodi okidač.

Da je spreman za paljbu vidi se po osovini koja izviri ali na poleđini pištolja i to može da vidi ili onaj koji drži pištolj ili onaj koji mu je iza leđa.

Dakle, nema nikakve veze da li pištolj ima ili nema municije.

Sav ovaj trol je u cilju da se manje sere po policiji (ne mislim na tebe, naravno, nego na te anonimuse).

I da svaka čast™ tom expertu koji na toj slici može da vidi bilo kakav detalj osim cevi.

@Mod brišite ovo ako treba.

Link to comment

Policija pretresla tokom noći stan ubice, otac priveden na razgovor. Nova KZŠ u 11:30.

 

Prvi izveštaji opet negiraju vezu sa militantnim islamistima.

U.S. intelligence officials, speaking on condition of anonymity, said initial reports from their German counterparts indicated no apparent link between the shooter and Islamic State or other militant groups.

http://www.reuters.com/article/us-germany-crime-munich-idUSKCN1021YZ

 

Zamenik urednika spoljnopolitičke redakcije Špigela:

Mathieu von Rohr @mathieuvonrohr


My opinion: #ISIS connection unlikely in Munich: 1) Suicide after attack = hell acc to jihadi ideology 2) 95% of Iranians = Shia, ISIS=Sunni
https://twitter.com/mathieuvonrohr/status/756731472237690880

 

Doduše, ne bi bio prvi put da je ISIS zavrbovao Irance uprkos tome što ih kao šiite na svojoj teritoriji ubijaju. To je već bio slučaj u Sidneju pre manje od dve godine.

 

 

Two Hostages, Iranian-Born Terrorist Killed as Sydney Siege Ends

Police confirmed early Tuesday that two hostages had been killed, along with the gunman responsible for a 17 hour siege at a café in central Sydney, Australia that ended when police stormed the building around 4 AM local time.

The dead were a 38-year-old woman and a 34-year-old man. Three others among the 17 hostages, all women, were injured – one with a gunshot shoulder wound – as well as a police officer, who suffered a gunshot wound to the face.

...

The hostage-taker, 50, was also killed. Australian police have named him as Man Haron Monis, a controversial figure in Sydney’s Muslim community.

On Monday he forced hostages to display a black jihadist banner that has been associated with the Islamic State of Iraq and Syria (ISIS/ISIL), al-Qaeda and other groups.

http://www.cnsnews.com/news/article/patrick-goodenough/two-hostages-iranian-born-terrorist-killed-sydney-siege-ends

Edited by vememah
Link to comment

PPP Nemci, jeste trenuli noćas? Kakva je atmosfera onako na ulici?

 

 

....shit has hit the fan...

 

bilo je prilicno jasno oko ponoci da je prosla opasnost. ono sto sam video oko 20h je da nije bilo panike.

doduse, ja sam bio u dijametralno suprotnom delu gradu. oko trznog centra je sigurno bila drugacija atmosfera.

 

akcija u socijalnim medijima da se ljudima koji su ostali "zarobljeni" u gradi pruzi smestaj je za svako postovanje. hoteli su objavili da primaju svakog na nocenje, i mnoga privatna lica takodje.

Link to comment

Meni se ekčuli svidelo što nisam imao utisak da mediji vode akciju istrage i progona vinovnika, nego je policija uradila svoje i po okončanju na konferenciji za štampu objavila raspoložive podatke. Praktično sve ostalo je u etar otišlo od strane očevidaca. Mada sad u povratnom talasu očekujem zatrpavanje informacijama u koji je vrtić išao, koju ocenu iz poznavanja prirode i društva je imao u trećem osnovne... jer javnost ima pravo da zna.

Link to comment

Meni se ekčuli svidelo što nisam imao utisak da mediji vode akciju istrage i progona vinovnika, nego je policija uradila svoje i po okončanju na konferenciji za štampu objavila raspoložive podatke. Praktično sve ostalo je u etar otišlo od strane očevidaca. Mada sad u povratnom talasu očekujem zatrpavanje informacijama u koji je vrtić išao, koju ocenu iz poznavanja prirode i društva je imao u trećem osnovne... jer javnost ima pravo da zna.

Jbg nije stereotip ipak je to Nemačka™.

Sve izgleda složeno, bez panike, po ps-u.

Istina nije ovo ni blizu Parizu, Briselu, Nici, Istanbulu...

Link to comment

navodno je david s. imao probleme u skoli a bio je "zadivljen" pucnjavom u jednoj skoli kod stutgarta, 2009-e, kad je jedan djak ubio 15 osoba u svojoj skoli.

Link to comment
×
×
  • Create New...