Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Zaista veruješ da sve ovo može da se zaustavi?

Dobar si čovek.

Ja se nadam da je ovaj populisticki trend prolaznog karaktera inace ce deca u mnogo gadnom svetu da nam zive.

Link to comment

Ja se nadam da je ovaj populisticki trend prolaznog karaktera inace ce deca u mnogo gadnom svetu da nam zive.

Pusti nadanja, svima su nam ista.

Pričamo o realnim stvarima, ne o poželjnim.

Link to comment

Na Tapatalku mi pokazuje (na ovom topiku) sliku one nemice sto se gologlava kocoperi ko pudlica na farmi purana. Idi u kurac Evropo sa svojim iskljucivim vrednostima. Ona ce da dobije bitku za ravnopravnost zena ali posto ce rat da biju vojno sposobni muskarci.

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Edited by mlatko
Link to comment

relativno puno da, ovoliko puno jako jako teško, pogotovo u ovakvim okolnostima

 

Kako jako teško u ovakvim okolnostima? Koliko su weihnachtsmarktovi pakovani i prepuni ljudi na malom prostoru, mislim da ovoliko ljudi ima samo na prosečnom glühwein štandu kod mene. Ako krene kamion da gura neku od onih drvenih kućica-štandova sa sve kablovima, šipkama i ostalim, ima sigurno da ispovređuje gomilu ljudi koji nisu ni bili direktno na putu kamiona.

Link to comment

Proracunatu, inteligentnu i dugorocnu spoljnu politiku u interesu gradjana.

Jeste, ajde da se smisli spoljna politika tako da nijedan musliman ne prespoji u nekom trenutku .. to je nemoguce.

Link to comment

A kakvo je ovo sviranje kurcu ministra policije koji ne zeli da upotrebi rec 'napad' iz nekakvih psiholoskih razloga?

 

Pa psihološki nije dobro da upotrebe reč koja bi mogla da potakne javnost da krene da postavlja neugodna pitanja o politici koju sprovodi velika vizionarka Angela.

Link to comment

Ne, nije zbog "neugodnih pitanja", radi se o konkretnijim stvarima. Poslednji put kada je javnost u Nemačkoj htela da primora vlast na ograničenje imigracije, tamo početkom devedesetih, dešavala su se ubistva stranaca, jer se ekstremna desnica našla pozvanom na akciju. Potražite napad u Solingenu '93, kada su zapalili kuću sa turskim familijama, kada su poginule tri devojke i dve žene, a ne znam koliko dece je bilo povređeno. I to nije bio izolovan slučaj "neugodnih pitanja javnosti", samo što se mi ne sećamo toga jer smo se u to vreme bavili potpaljivanjem kuća u našm dvorištu tih ranih devedesetih. Samo jedna ćelija ekstremista je bila ubila oko 30 stranaca. I vlada je tad popustila pa zato i ovi sad hodaju po jajima.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Prihvatam mogućnost da nemačka vlada više brine o vaskrsavanju neonacista nego o sopstvenom političkom opstanku ali da budem iskren nešto nisam video da je naišao novi talas ubistava stranaca. Ako ništa drugo onda stoga što stranci više nisu tako lak plen. Bio sam u Solingenu na prvu godišnjicu tog spaljivanja. Turci su se pobrinuli da je obeleže tako da prosečan stanovnik Solingena (a i šire) ubuduće jedno 30 puta dobro razmisli pre nego što makar pomisli nešto pozitivno o ekstremnoj desnici.

Link to comment

Pa hvala bogu da nije počeo novi talas ubistava stranaca (iako je napada kao odmazdi već bilo ove godine), samo bi nam još to falilo. Pominješ to kao da se radi o poledici, a ne haosu i vanrednom stanju. Ali taj istorijat objašnjava pipav pristup vlasti tom problemu.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
×
×
  • Create New...