Jump to content
IGNORED

Kvalifikacije za SP 2018. Rusija


Babu Bhatt

Recommended Posts

  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • porucnik vasic

    44

  • levi

    36

  • Cash

    36

  • Meazza

    33

Zaboravio si pomenuti gatuza i de rosija na vrhuncu, odnosno najboljeg plejmejkera sa cizme ikada - Pirla. Bio je to odlican tim

 

De Rosi je igrao samo jednu utakmicu u nokaut fazi, onu finalnu, kao izmena od 61' minuta. Nema šta da pominjem Gatuza, tim iz 1982 je imao sličnog igrača sa sličnim učinkom, Orijalija. Međutim, pored njega imaš Perotu, a ovamo 1 Marka Tardelija, nebo i zemlja. Pirlo, u redu - ali ne može Pirlo sve sam. To je tim sa nekim odličnim pojedincima, pre svega medju stativama i u odbrani + Pirlo (Toti je bio daleko od svoje prave forme), ali pričamo o igri.

 

Problem sa Pirlom bio je ovaj - on nije mogao da pokriva dovoljno u fazi odbrane, pogotovo sa onakvim poluoporavljenim Totijem. Upravo zato je pored Gatuza morao da igra i Perota, koji je trčao za dvojicu, ali koji sa loptom slabo šta zna. To se odrazilo na igru. Takodje, Kamoranezi ni izbliza nije Konti, a Toni nije Rosi. Ne kažem da tim iz 2006 nije odličan, taman posla da to napišem za šampione sveta, samo mislim da su lošiji od onog iz Španije.

Edited by Meazza
Link to comment

Favoriti za osvajanje SP po kvotama kladionica pre početka turnira, od 1982. do 2018:

1982. 1. BRA 2. FRG 3-4. ARG ESP 5-6. ITA ,URS 7. ENG; finale: ita kvota 12 - frg kvota 5

1986. 1. BRA 2. ARG 3. URU 4. MEX 5-9. FRG, ITA, ENG, FRA, DEN; arg 5 - frg 15

1990. 1. ITA 2. NED 3. BRA 4. FRG 5-6. ARG, ENG 7-8. ESP, URS; frg 7 - arg 12

1994. 1-2. BRA, GER 3-4. ITA, NED 5. ARG 6. COL 7. ESP; bra 4.5 - ita 6.5

1998. 1. BRA 2. FRA  3-6. ITA, ARG, GER, ENG 7. NED 8. ESP; fra 6.5 - bra 4

2002. 1. ARG 2. FRA 3-4. BRA, ITA 5-6. ESP, ENG 7-8. GER, POR; bra 7 - ger 15+

2006. 1. BRA 2-5. ITA, ENG, ARG, GER 6. NED 7-8. FRA, ESP; ita 9 - fra 15

2010. 1. ESP 2. BRA 3-4. ENG, ARG 5. NED 6. ITA 7. GER; esp 6 - ned 15

2014. 1. BRA 2. ARG 3. GER 4. BRA 5. BEL 6-8. FRA, COL, ITA 9-12. NED, URU, ENG, POR; ger 6.5 - arg 5.5

2018. 1. GER 6 2. FRA 6.5 3. BRA 7 4. ESP 8.5 5. ARG 9 6. BEL 15 7-8. ITA, ENG 20 9. POR 23

Izvor: razno

 

Titulu je uvek osvajala reprezentacija koja je bila u prvih pet favorita. Sa kvotom većom od 7 titulu je osvajala samo Italija (oba puta).

Poraženi finalista je uvek bio u prvih 8-9 favorita turnira, kvotu veću od 10 za osvajanje titule su imali Nemačka 1986. i 2002, Argentina 1990, Francuska 2006. i Holandija 2010.

Edited by az67
Link to comment

De Rosi je igrao samo jednu utakmicu u nokaut fazi, onu finalnu, kao izmena od 61' minuta. Nema šta da pominjem Gatuza, tim iz 1982 je imao sličnog igrača sa sličnim učinkom, Orijalija. Međutim, pored njega imaš Perotu, a ovamo 1 Marka Tardelija, nebo i zemlja. Pirlo, u redu - ali ne može Pirlo sve sam. To je tim sa nekim odličnim pojedincima, pre svega medju stativama i u odbrani + Pirlo (Toti je bio daleko od svoje prave forme), ali pričamo o igri.

 

Problem sa Pirlom bio je ovaj - on nije mogao da pokriva dovoljno u fazi odbrane, pogotovo sa onakvim poluoporavljenim Totijem. Upravo zato je pored Gatuza morao da igra i Perota, koji je trčao za dvojicu, ali koji sa loptom slabo šta zna. To se odrazilo na igru. Takodje, Kamoranezi ni izbliza nije Konti, a Toni nije Rosi. Ne kažem da tim iz 2006 nije odličan, taman posla da to napišem za šampione sveta, samo mislim da su lošiji od onog iz Španije.

 

postoji nekoliko tema o istoriji fudbala, nemojte i ovu zatrpavati, koliko god je interesantno.

Link to comment

i ja mislim da je bolja 88, aj gulit i van basten i rajkard, nego i brukelen na golu, van arle i van tigelen pozadi, vauters, pa vanenburg, vim kift i džoni bosman, van't šip, sigurno sam nekog zaboravio.... spelbos, menzo u rezervi

Kumana?
Link to comment

Jel moze opet neko da navede sta treba da se eventualno desi da bi se srbija popela u treci pot prilikom zreba? Vidim da smo prvi u cetvrtom potu, sto znaci da nam treba jedan rezultat. Da grci prodju baraz, to je dovoljno, cini mi se, posto su oni ispod nas, i koje su jos opcije? Novi zeland ako eliminise peru takodje, i ima li jos nesto posto su ove dve stvari malo verovatne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...