Jump to content
IGNORED

Kvalifikacije za SP 2018. Rusija


Babu Bhatt

Recommended Posts

Mnogo je veca steta sto nece biti Cilea i Ekvadora. Bilo bi lepo kad bi spojili kvalifikacije Severne i Juzne Amerike, pa da iz severne prodje samo Meksiko, i to da se pomuci za plasman.

Link to comment
  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • porucnik vasic

    44

  • levi

    36

  • Cash

    36

  • Meazza

    33

Mnogo je veca steta sto nece biti Cilea i Ekvadora. Bilo bi lepo kad bi spojili kvalifikacije Severne i Juzne Amerike, pa da iz severne prodje samo Meksiko, i to da se pomuci za plasman.

 

+100

Link to comment

+1 za levija, a my bet je da ce biti jos jedna Kostarika na turniru, sto nisam siguran da mi se dopada (to put it mildly).

Ви нисте гледали Амере у овом циклусу. То је напросто распад. Потпуни. 

Link to comment

Odlicna ideja, ovako Meksiko ima ucesca skoro ko Brazil

 

Da daju npr. 8 direktnih mesta za celu Ameriku pa da vidimo

Tada bismo imali 7 juznoamerikanaca na sp + meksiko, sto znaci da bi koknakaf, koji je zasebna organizacija, imao samo jedno mesto. Jbg nikada na sp ne ode 32 najbolje reprezentacije, poenta i jeste da bude sto sarenije. Kada bi se islo samo po kvalitetu, onda bi igralo 22 iz evrope, 7 iz juzne amerike, meksiko, i po jedan iz afrike i azije.

Link to comment

Ви нисте гледали Амере у овом циклусу. То је напросто распад. Потпуни.

Ja gledao 2 put, doduše onako s pola mozga. Utakmice CG su bolje.

 

Sad makar konačno imaju igrača koji će vjerovatno biti legit zvijezda, al ono oko njega poprilično žalosno

Link to comment

Fudbal u americi je vec 30 godina u ekspanziji, a reprezentacija im sve gora, a mls nije ni za kurac. Najbolji strelac lige je srbomadjar nikolic, lik bez ikakve evropske karijere.

 

Upropastice nam paunovuca tamo, jebo ga chicago fire

 

Ne znam na osnovu čega tvrdiš da im je reprezentacija sve gora u poslednjih 30 godina? Na poslednja 2 SP su ušli u drugi krug, a 2002. su bili u četvrtfinalu. A od 1934. do 1994. nisu ušli u 2. krug nijedanput (od '54. do '90. se nisu ni kvalifikovali). Velika je razlika u njihovim rezultatima u prethodnih 30 godina i pre toga. Očigledno im je opao kvalitet od 2014. do danas žešće, ali jebiga, dešava se. Pogledajmo Holandiju, 3. na SP, sada đoka (interesantno inače, ovo je drugi put - a da ja pamtim - da Holandija izduva za SP nakon polufinala na prethodnom, tako su '98. bili 4. pa 2002. ništa).

 

MLS ne mislim da je za kurac, nije neka top svetska liga ali je bolja nego što je bila na početku.

Link to comment

Sportski rečeno nedostajaće ameri,uvek odigraju korektno,fudbal je u blagoj expanziji kod njih, jeste šesti sedmi sport ali tržište je preveliko, veliki gubitci fife. Prosto mi je neverovatno da su ovo dozvolili

 

Nisu nam nogometaši omiljeni ali biće dosadno bez njih , realno.

 

Gledam sastave timova afričkih nacija neverovatno koliko su pali u kvalitetu,bar mi se čini. Uvek je bar 4-5 timova sa jako poznatim imenima. A sada je najveća zvezda je Salah iz Egipta. Pa Boaći je u prvom timu Gane  :cry:

 

Slonovi,Kamerun ,Nigerija,Jar ... gomila igrača iz belgije,druge engleske,kineske,druge italijanske...

 

A Senegal nisi stigao da prelistaš?

Link to comment

Ne znam na osnovu čega tvrdiš da im je reprezentacija sve gora u poslednjih 30 godina? Na poslednja 2 SP su ušli u drugi krug, a 2002. su bili u četvrtfinalu. A od 1934. do 1994. nisu ušli u 2. krug nijedanput (od '54. do '90. se nisu ni kvalifikovali). Velika je razlika u njihovim rezultatima u prethodnih 30 godina i pre toga. Očigledno im je opao kvalitet od 2014. do danas žešće, ali jebiga, dešava se. Pogledajmo Holandiju, 3. na SP, sada đoka (interesantno inače, ovo je drugi put - a da ja pamtim - da Holandija izduva za SP nakon polufinala na prethodnom, tako su '98. bili 4. pa 2002. ništa).

 

MLS ne mislim da je za kurac, nije neka top svetska liga ali je bolja nego što je bila na početku.

То им се десило и након два узастопна финала седамдесетих. Нису се квалификовали за 1982. у Шпанији.

Link to comment

Tada bismo imali 7 juznoamerikanaca na sp + meksiko, sto znaci da bi koknakaf, koji je zasebna organizacija, imao samo jedno mesto. Jbg nikada na sp ne ode 32 najbolje reprezentacije, poenta i jeste da bude sto sarenije. Kada bi se islo samo po kvalitetu, onda bi igralo 22 iz evrope, 7 iz juzne amerike, meksiko, i po jedan iz afrike i azije.

Jeste, zato je i najveci sportski dogadjaj na svetu. Nego kakvih 22 iz Evrope, onaj sistem sa 24 ukupno reprezentacija na SP je bio idealan.

Link to comment

Ameri tradicionalno igraju dobro na prvenstvima koja se ne igraju u Evropi. 1990. su bili najgori na SP (3 poraza), 1994. ispali od Brazila u 1/8 finala, 1998. izgubili sve tri u grupi, 2002. ispali u 1/4 finala od Njemacke, 2006. uzeli bod Italiji i zavrsili zadnji u grupi, 2010. i 2014. dosli do osmine finala. U Evropi 9 utakmica, 8 poraza, 1 remi. Van Evrope su svaki put prosli grupu u tom periodu.

 

Moja pretpostavka je ta da je MLS (p)ostala dom penzionera za isluzene Evropljane i da to dodatno umanjuje popularnost sporta.

Link to comment

Ви нисте гледали Амере у овом циклусу. То је напросто распад. Потпуни.

 

neće da idu mečki na rupu

ovo bi im bio uzvratni meč za rio

 

:fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...