Jump to content
IGNORED

Kvalifikacije za SP 2018. Rusija


Babu Bhatt

Recommended Posts

  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • porucnik vasic

    44

  • levi

    36

  • Cash

    36

  • Meazza

    33

Jest, bio je to mocan tim. Na kraju krajeva, da su najbolji holandski tim ikad, svjedoci i ta jedina titula prvaka.

 

No 1996. su imali prakticno citav tim Ajaxa koji je dvije godine najbrutalnije gazio Evropu (Milan triput, Real dvaput, Borussia dvaput, Bayern 5:2) minus Litmanen, Finidi i Kanu plus Bergkamp. Fenomenalan golman, blizanci de Boer, Davids, Seedorf, Overmars, Kluivert, Reiziger, Blind, Jordi Cruyff... Usprkos tome, na prvenstvo su otisli tek preko baraza sa Irskom. Problem su bile neke druge stvari, rasna podjela, efekt Bosmanove presude koja je najvise ubila upravo Ajax, finansijska pohlepa koja je Ajaxove igrace dosta kostala pred Juventus... Na kraju su debelo podbacili umjesto da iskoriste momentum.

 

Pa, sam si objasnio. Oni su bili pojedinci, ali ne i ekipa.

Link to comment

Hteo sam da kazem da su 1996 bili suvise zeleni za takve podvige. Peak te ekipe je nastupio 2000 kad su bas nesrecno ispali.

Све је то ОК, него је тим слабији од онога са којим сам га поредио.

Link to comment

Jest, bio je to mocan tim. Na kraju krajeva, da su najbolji holandski tim ikad, svjedoci i ta jedina titula prvaka.

 

No 1996. su imali prakticno citav tim Ajaxa koji je dvije godine najbrutalnije gazio Evropu (Milan triput, Real dvaput, Borussia dvaput, Bayern 5:2) minus Litmanen, Finidi i Kanu plus Bergkamp. Fenomenalan golman, blizanci de Boer, Davids, Seedorf, Overmars, Kluivert, Reiziger, Blind, Jordi Cruyff... Usprkos tome, na prvenstvo su otisli tek preko baraza sa Irskom. Problem su bile neke druge stvari, rasna podjela, efekt Bosmanove presude koja je najvise ubila upravo Ajax, finansijska pohlepa koja je Ajaxove igrace dosta kostala pred Juventus... Na kraju su debelo podbacili umjesto da iskoriste momentum.

 

Cela ta Holandska ekipa zbilja zvuči brutalno ovako kad se nabroje, ali na žalost svi (izuzimajući Sedorfa i donekle Davidsa, kao i Denija Blinda zbog godina) imaju surove crne mrlje kad je klupska karijera u pitanju, što po meni baca ozbiljnu sumnju na njihov overall status kako bi se reklo danas...

Link to comment

Hteo sam da kazem da su 1996 bili suvise zeleni za takve podvige. Peak te ekipe je nastupio 2000 kad su bas nesrecno ispali.

 

Ali je i peak nekih njihovih igrača kao npr Klajverta ili Davidsa nastupio takođe rano, pre 25.godine.

Bila je to brutalna ekipa i '98, Bergkamp, Stam, FDeBur, Koku...svi na svom vrhuncu

 

Triput ispali na penale, ne bih tako lako tvrdio da su neke druge generacije bolje od njih. Mislim da je i njihova konkurencija u reprezentativnom fudbalu u drugoj polovini 90ih bila možda najjača ikada. Tad su samo Nemci slabi bili

Edited by dillinger
Link to comment

Triput ispali na penale, ne bih tako lako tvrdio da su neke druge generacije bolje od njih. Mislim da je i njihova konkurencija u reprezentativnom fudbalu u drugoj polovini 90ih bila možda najjača ikada. Tad su samo Nemci slabi bili

 

Mozda si u pravu, potreban je podrobniji pogled na obe ekipe.

 

Golmani:

Da je u pitanju VDS iz kasnijeg perioda (Junajted) on bi odneo prevagu. U svakom slucaju rekao bih da su oba golmana odlicna, u pitanju su nijanse.

 

Stoperi:

Rajkard i Ronald Kuman vs F. De Boer i Stam   :   prvi stoperski par je bolji. Rajkard je isto tako visok i cvrst kao Stam, samo brzi i neuporedivo bolji fudbaler. Kuman i De Bur mogu da se mere, ali mislim da je Kuman bolji paser.

 

Bekovi:

 Van Tigelen i Van Erle  protiv Rajzigera i Kokua    :     tricky; mislim da  je ovde nereseno, nijanse u svakom slucaju.

 

Zadnji vezni:

Davids i Sedorf za klasu bolji od Voutersa i Mirena

 

Krila:

 Ervin Kuman  i Vanenburg protiv R. De  Bura i Overmarsa    :     i ovde su bolji mladji

 

Desetka:

Gulit protiv Bergkampa    :      Mozda sam ja pristrasan, ali Gulit je prirodna stihija i kompletan fudbaler. Bergkamp bolji tehnicar, ali vise bih voleo Gulita u svom timu.

 

Spicevi:

 Van Basten  vs Klajvert     :       Patrik nema sta da trazi u ovom duelu.

Edited by Meazza
Link to comment

Све је то ОК, него је тим слабији од онога са којим сам га поредио.

 

Bergkamp, Overmars i stariji De Boer bi apsolutno imali mesta u timu iz 1988. pri čemu bi Overmars glatko išao na teren pre Vanenburga a pogotovo pre Erwina Koemana.

Link to comment

ne bi trebalo zaboraviti da je tim iz 88 imao preiskusnog michelsa, ovi su posle imali hiddinka, možda za nijansu prerano. a možda i ne. ja bih rekao da na kraju razliku u korist 88 čini jedan i jedini, neponovljivi, marko van basten, eksplozija u grupi, od rezerve do het trika protiv engleza, i onaj gol u finalu, to ovi posle nisu imali.

Link to comment

Nece Holandija, Portugal, Rusija nikad u skorije vreme da osvoje SP. Osvajace ovih najvecih 5 evro zemalja i 2 latino ekipe. Urugvaj je samo izuzetak, nece ni oni vise. Holandija je tu sa tim izgubljenim finalima i polufinalima, Porugal malo manje, oni imaju po jedno EP, Rusi par i to je to. Belgije, Svedske, Svajcarske, Poljske, Ceske, Madjarske, Jugoslavije, Hrvatske, Bugarske, Turske...su tu sa svojim izgubljenim polufinalima i ponekim finalom. Izuzetak EP Danske i Grcke koji se takodje nece ponoviti.

Edited by W.F.C.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...