Jump to content
IGNORED

ideologija i YU new wave


MancMellow

Recommended Posts

Kod Idola pre se radilo o uticaju koji je na njih imala ruska avangarda(preko Borisa Miljkovića) nego što je to imao Ljotić i slične gluposti.

Edited by raindelay999
Link to comment

ja ne mogu da vjerujem da vi tako iscrpno iz post-'90 aspekta promisljate jedan od rijetkih proizvoda sfrj muzike koji je stvarno isao kontra preovladjujuce kulture. nije sfrj amerika niti britanija pa nije mogla u okviru kontrakulture nositi njihove teme i inate a da to ima smisla. mislim sta bi bili dead kennedys u sfrj.

Edited by morgana
Link to comment

I ja mislim da se previše učitava. Ljudi su pre bili hipsteri nego homo politikusi. Jedini koji je mislio nešto ozbiljnije politički je bio Džoni Štulić. Ostale treba gledati isključivo u kordinatama bendovi - scena - muzika - ribe.

Link to comment

Apsolutno nije nikakav problem, samo mislim da nema tu nikakvog Ljotićevstva, četništva, ili bilo čega drugog. Pevali su maljčike, pa su posle pevali pojanje, sve u svrhu obične rnr provokacije. I to je ok.

Link to comment

Hrvatska scena je bila više direktno politična, bio je Paraf sa onim "Nijedne nema bolje od naše policije" i još nekoliko prilično direktno angažovanih političkih tekstova. Prvo kazalište može tu da uđe i naravno Azra. A ovo što su Idoli radili na OIPD je više neki artizam i mistifikacija, daleko manje sračunato od Lajbaha doduše.

  • +1 1
Link to comment

zanimljivo je koliko se od 90-ih na ovamo svi tadašnji bitni učesnici tzv. jugoslovenskog novog talasa trude da demistifikuju sve to što se tad dešavalo. navodno, nit je to bio neki posebno koherentan talas, nit je bio posebno kvalitetan, a specijalno naglašavaju kao nije bio baš ni nov u smislu originalan. uglavnom priznaju da je bila povoljna klima za malo slobodnije izražavanje i dobru zajebanciju, ništa mnogo više od toga. i da je najbolji argument za sve to kratkoća trajanja tog tzv. novog talasa. sve je to stalo, bar oni najbitiji delovi, u svega 2-3 godine.

  • +1 1
Link to comment

zanimljivo je koliko se od 90-ih na ovamo svi tadašnji bitni učesnici tzv. jugoslovenskog novog talasa trude da demistifikuju sve to što se tad dešavalo. navodno, nit je to bio neki posebno koherentan talas, nit je bio posebno kvalitetan, a specijalno naglašavaju kao nije bio baš ni nov u smislu originalan.

 

I meni pada na pamet Koja. U jednom Dvouglu za novi talas kaze: "ja mislim da je to jedan stari talas" :lolol:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...