Jump to content
IGNORED

Fortitude-It's not just cold that kills...


archi

Recommended Posts

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    29

  • Frank Pembleton

    16

  • Arkadija

    15

  • Malvo

    15

Poslednja epizoda je bila mlakušna. 

 

 

najveća gluopst je da eksplozija gasa u bolničkoj sobi selektivno ubije ose i zaraženu doktorku, a poštedi zarženog čoveka sa upaljačem, tj. malo mu sprži kosu i lice, a istovremeno pandur i naučnica ostanu nepovređeni iako su stjali na manje od jednog metra od stakla i eksplozije.  

Inače, očekivala sam da ose izvrše vazdušni napad na Fortitude, sad kad ih je Rus već otkopao, ali ništa od toga.

 

Link to comment

ajoj kakvo finale.

 

na kraju, ni na koji način nije odudarilo od ostakta serije. ostalo je dosledno mizantropiji i isticanju prokletstva, gluposti i gramzivosti ljudske vrste.

 

jeziva priča. fenomenalna za onog ko voli.

Edited by McCabe
Link to comment

Fenomenalna za onog ko voli da isključi mozak.

 

Kiseonik i vodonik ne možeš tek tako da upumpaš u onoliku sobu, kresneš upaljač i bum, ode Vinča u vazduh. Ti gasovi moraju da budu pod velikim pritiskom da bi izazvali ikakvu eksploziju, ako ih samo pustiš da par minuta curkaju u atmosferu verovatno nećeš ništa ni zapaliti, ali apsolutno je sigurno da neće ništa eksplodirati.

 

Eksplozija je idiotska ideja in any case - trebalo je čim šerif uđe da vidi da li je naučnik još živ da ga bocne jedna od dvadesetak preživelih osa, to bi bila adekvatna kazna za glupost. Ali pribegli su idiotskoj wildfire strategiji iako žive na jebenom severnom polu! Mogli su samo da otvore prozor i sve ose bi pocrkale u roku od odmah!

 

Insekti-paraziti su idiotska ideja in any case. Nikakva larva ne bi preživela hiljadugodišnje zamrzavanje, nikakva osa ne bi preživela temperaturu ispod nule, a sam vektor zaraze nikakav prirodni mehanizam ne bi tako postavio. Ako su u pitanju leteći insekti koji mogu da izbodu "plen" i tako ga zaraze sledećom generacijom, odakle onda potreba za modifikacijom ponašanja u plenu, odakle potreba da zaražena životinja otvara utrobu drugih životinja i bljucka u nju da prenese larvu dalje? Zar nije milion puta efikasnije da životinja prosto ugine i iz njenog leša se izlegu nove ose koje em imaju izvor hrane, em mogu da lete, em mogu da bodu i šire zarazu! 

 

Da je u pitanju neki mikroorganizam (što deluje da je bila inicijalna ideja pre nego što je neko odlučio da ubaci seksi insekte i eksplozije i bacače plamena), to ponašanje zaraženih bi imalo smisla - samo tako bi moglo da se širi dalje. Ali šta će osama takav mehanizam kad imaju bolji?! Bilo bi glupo čak i da su na tropskom ostrvu, a kamoli u jebenom snegu i ledu u kom nikako ne mogu da opstanu.

 

Joj, moram malo i o groblju slonova u pećini unutar glečera. Ej, bušilica je otvorila tunel do džinovske rupetine u kojoj kljove i kosti stoje onako na otvorenom. Ništa nije u ledu nego eto tako prosto leži, jer postoji neki mehur vazduha u glečeru. A kad Rus upadne dole, cela pećina je nekako osvetljena, bog te pita kako i odakle.

 

Sa ljudske strane, ova beda od priče je začinjena beskrajnim muško-ženskim palamuđenjem o bračnoj vernosti. O ljubavi moja jedina gradonačelnička, toliko mi nedostaješ :puke: Najcrnji detalj je što se Crnac nešto kao izvinjava Španskoj Srnetini. Izvini što sam ostavio svog bolesnog sina samog da bih tebe kresnuo u šupi kad si me zvala da izađem, znam da ti je to toliko bola nanelo?

 

Ma ne vredi, nemam snage više. Rečju, kršina.

Link to comment

Vinisanje na stranu, meni epizoda bila teski smor. I uopste, otkako je DCI Morton zglajznuo, nije bilo koga da ubaci malo comic reliefa, sve sam doom & gloom.

 

Serija je inace sinoc obnovljena za drugu sezonu, ali sumnjam da cu joj se vracati.

Link to comment

Čudan je fortitudara, a još je čudnije što je obnovljen za drugu sezonu. Nadam se da makar imaju planove da ubace DCI Mortonovog zlog brata blizanca, ili makar da ovog postojećeg vaskrsne gracki indijanac/šaman.

 

Nego mene i dalje kopka zašto je dobri šerif nejebica bio u profesorovoj kući još onomad na početku...

 

 

Takođe ne mogu a da ne primetim da je čitav plot sa ronijem najcarskije bizarna stvar u kompletnom univerzumu. Na kraju crko offscreen.  :Hail: 

 

Edited by Ruxin
Link to comment

Ova serija mora da je genijalna, kad ja ne mogu da se odredim da li mi se sviđa ili je teško njesra?Mora da ima neke vibracije da šalje na podsvesnom nivou koje me sprečavaju da kažem : Jbga zajebe se čovek...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Još jedan detalj.

Bacač plamena je standardni deo policijske opreme na arktiku  :isuse:  Kad sam to videla, sa sve zaštitnim maskama koje podsećaju na one iz filma farenhajt 451 imala sam jako veliki poriv za  :puke:

 

Nije prvi put u poslednje 2 godine da neka serija privuče gledaoce zato što ima neku "atmosferu" i da se posle ispostavi da je golo govno. Izgleda da današnji scenaristi poneseni tom "atmosferom" zaborave da serija treba da ima i smislene likove i radnju. 

Ovako sve izgleda kao  prodaja magle u konzervi.

 

Koliko vidim dobiće i drugu sezonu.  Posle ovakog kraja, mislim da je neću gledati dalje.

Link to comment

 

Takođe ne mogu a da ne primetim da je čitav plot sa ronijem najcarskije bizarna stvar u kompletnom univerzumu. Na kraju crko offscreen.  :Hail: 

 

 

+1

 

Ili se ja nečega ne sećam iz prošle epizode ili je neko zajebao u montaži, nismo videli 

 

 

kako je Elena zaražena. Sećam se samo da je naišla na ključ od tog šteka u kom je bio Bradonja, ali onda odlučila da ga ne otvori. Pretpostavljam da su iz njegovog leša izletele ose i izbole je?

 

 

Inače taj podzaplet Šerif-Španjolka-Pettigrew jedini deluje koliko-toliko smisleno, sve ostalo je sačuvaj bože.

Link to comment

Ova serija mora da je genijalna, kad ja ne mogu da se odredim da li mi se sviđa ili je teško njesra?Mora da ima neke vibracije da šalje na podsvesnom nivou koje me sprečavaju da kažem : Jbga zajebe se čovek...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

 

Genijalno je snimljena, napisana i odglumljena. Uz one pejzaže, naravno da je uspeh zagarantovan.

 

Problem je sa osnovnom idejom, a to je zli čovek koji je pustio muda i gore gde nema neprijatelja ali mu se obilo o glavu. To je jedna pandemonijska prestava jelte.

 

U tom smislu mi je ovo što je Ruxin stavio u spoiler najgroznija stvar koju sam video, uz ubadanje deteta makazama. 

 

Ali dobro, tu su Arkadija i Vini da razvedre atmosferu zamerkama o biologiji i zaštitnoj opremi. :P

Link to comment

Inače na početku sam pomenuo džentrifikaciju (ili kako se već zove to kad bogati isteruju siromahe) i tako se i nastavilo. 

 

Počelo je izgradnjom hotela jer je industrija otišla u kurac, rudari su najebali, nadničar iz susedne zemlje ostao dole...

Jedino što pisac serije verovatno prezire ceo ljudski rod bez deljenja na klase. 

 

Petigru je lepo rekao da mrzi Fortitjud. On je bio pametan čovek.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...