Jump to content
IGNORED

Fortitude-It's not just cold that kills...


archi

Recommended Posts

pih, jedan nerazmrs. vukodžebina :ziga:

 

 

 

- pošto čisto sumnjam da dolazi iz vukodžebine, onda mora biti da ruska čizma iz nekog drugog razloga pohodi fortitjud

- ne sećam se ko je pomenuo vodu i virus, ali kadar sa izlivanjem u kanalizaciju uz uvodnu pesmu nas dovodi do toga

- mrzi me da opet skidam, ali zar ne beše da je na početku prve epizode šerif stvarno pucao u medveda? jedino ako ga stvarno nisu ubili na tavanu, pa odneli da se međed počasti i ukloni tragove, što bi zapravo bilo prilično logično

- dakle, imamo dva plota, možebit spojena: ubistvo gospodina bilija i pojavu virusa, možebit kanibalističkog

- nadam se da će do kraja šerif da oplodi špansku kučku, red bi bio, 1 klimaks takoreći

 

 

- Maks reče "Vukobedžina", ali na lisicama je definitivno pisalo "Vukojebina". Valjda im se samo svideo izraz pa su ga tresnuli onako bezveze.

 

- Na početku prve epizode je matori Henry pucao u medveda ali pogodio Pettigrewa (ili bar on tako misli). Tu se iz nekog razloga zatekao šerif koji je ovom rekao "idi kući, ja ću sve da sredim" i posle u zvaničnim dokumentima nije bilo ni reči o upucavanju. Henry misli da ga je on slučajno upucao, ali da ga je šerif ostavio za medveda... do koje mere je u pravu nemamo pojma.

 

- Dva plota ne mogu da ne budu povezana - još ne znamo šta je tačno taj Pettigrew istraživao, skenirao, ili kako već. Neko (Rusi, Gradonačelnica, Šerif) ga je uklonio da bi prikrio XYZ, ali nije računao na to da će deca da otkriju zaleđenog mamuta i sa njim XYZ.

 

- Nadam se da neće big reveal na kraju finala biti da je i devojčica zaražena istim sranjem kao i Liam... pošto to ne bi trebalo nikog da iznenadi, makar nas u međuvremenu zamajavali ovom debelom i njenim nenormalnim mužem.

Link to comment
  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    29

  • Frank Pembleton

    16

  • Arkadija

    15

  • Malvo

    15

Наравно да су ба наративна тока повезана. Не бих вукли од пилота досад да нису. Клинац убица и вирус су најтањи део приче. Код њега је инкубација трајала ни по сата док малена вози моторне санке све у шеснатест. И да баш ме нервирају негаражирани аутомобили. Нема шансе да би неко оставио кола испред гараже по том времену да премоће. Не би их стартовао више у животу.

Иначе научник кокаиничар... :ziga: .Колико је грам тамо и колика му је плата. ^_^

Link to comment

12 у сезони... биће ту још ихахај обрта, јавља ми се форбриделсен, нису џабе сару лунд довукли, с тим у вези клинац није убица 100%, видели смо ударање по глави, помиње и завлачење руке у наркомана, али само касапљење нисмо видели, а ако нисмо видели, значи да ту има још ствари које нисмо сазнали, јелте... нпр. остаје питање шта је шериф радио у кући

Link to comment

Leb ti jebem krvav, šta je ono? Ode u horor serija dok si reko keks.

 

Ali, predstavu nemam šta bi moglo da se dešava do kraja. Sad je sasvim lako moguće i da je klinac prvi ubica.

 

Ja sam pod šokom. :ph34r:

Link to comment

Pa jeste klinac. Može biti mamutska osveta istraživačima preko zaraženih ili tako nešto.

 

Mada, ja od početka očekujem ovakav neki horor razvoj, ali ne bih imala protiv da ne budem u pravu, tj. da bude obrta, sve dok nisu poput true detective.

Edited by tazza
Link to comment

 sve dok nisu poput true detective.

 

:mad:

 

I ja sam isto mislio da je klinac ubica, ali sam video da je Dionis 100% siguran da nije, te ja povodljiv odmah se zapitao...

Link to comment

то је варијација на оно правило да убиство које се не догоди пред очима публике се није ни догодило, а видели смо у последњој епизоди да нису гадљиви да прикажу касапљење, видели смо ударање даском, нокат и клинац помиње завлачење руке, свесно је изостављен чин самог убиства и признавања убиства од стране клинца, ерго још се ту нешто догодило што ћемо сазнати у будућим епизодама, ако не изтрудетективише серија наравно... поред тога имали смо и раније стварање погрешног утиска код публике на самом почетку када се црнац враћао из швалерације па је приказана сцена у којој скида крваву мајицу... срећом да сезона има само 12 епизода па не могу баш да претерају са невероватним обртима сваке недеље у стилу форбриделсена

Link to comment

 поред тога имали смо и раније стварање погрешног утиска код публике на самом почетку када се црнац враћао из швалерације па је приказана сцена у којој скида крваву мајицу...

 

To je čisto laganje publike, ondosno svesno navlačenje na kriv trag, što True Detective nije radio. /kalimero

Link to comment

Ne znam odakle ideja da klinac nije ubica, klasičan overthinking. To bi zahtevalo rešenje za dve misterije, prvo odakle malom ideja da odvali Stodarta u glavu tek onako bezveze i ode kući, a zatim zašto i kako je neko drugi naknadno upao i iskoristio priliku da ga iskasapi. Minimalne su šanse da takav razvoj vidimo, MMW. Ima savršeno smisla zašto nisu prikazali klinac-Stodart kasapljenje: Prvo, ne bi bilo naročito efektno u flešbeku jer već odavno znamo da se tako nešto desilo. Drugo, ukralo bi momentum™ sceni sa kraja ove epizode, kao i svakoj sličnoj sceni ako ih do kraja bude.

 

Red herring sa krvavom majicom je jedna stvar, ali nama pažljivim gledaocima je i pored toga klinac bio prime suspect u startu -_- Izmišljati sad u sred raspleta još jedan red herring sa klincem, tj. uvoditi novog osumnjičenog, apsolutno ne bi imalo smisla.

Link to comment

и мали је био крвав кад је дошао кући, што значи да је био присутан када се убиство дешавало, тако да има смисла да је он убица, али... неко други јесте накнадно упао, шериф, не знамо још увек ни зашто ни како, за моментум, шта знам, видели смо већ шокантне резултате на стодартовом телу, не мислим да би сам приказ егзекуције унео одговарајућу количину додатног шока... имамо тај моменат ударца, након чега клинац иде да се игра са кером, ипак се разликује од дебеле која није правила такву паузу већ је све време била фокусирана на задатак, хоћу рећи, са малим се сцена не завршава са намером да иде да доврши започето... видећемо, већ сам се испалио за ћерку у тру детективу, па не бих даље на ову тему док се не расветли... 

Edited by Dionysos
Link to comment

Joj, ćerka u TD, skroz sam zaboravio na te teorije :D

 

Ovde jednostavno nije glavna misrerija ko je ubio Loru Palmer Čarlija Stodarta nego šta se koji penis uopšte dešava. (Čak nije ni najvažnije ubistvo u pitanju, onaj Petigrew je izgleda bitniji.) Zato bi svaka dalja komplikacija oko Stodartovog ubistva bila potpuno suvišna. 

 

A razlike oko manifestacije te zaraze/posednutosti/čega već svakako postoje. Mali je bio u nekakvom transu, debela se postepeno razboljevala, a ona devojčica je još sasvim funkcionalna osim možda što noću grize tatu za ruku...

 

BTW, baš slabo mi za sada deluje samo onaj segment gde deda i šaman prave tupilaka da zaštite malog crnca od zlih duhova... nadam se da to neće biti previše bitno.

tupilaq_by_daveallsop-d4nqw68.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...