Jump to content
IGNORED

Proizvodnja pečuraka


SleeperSleep

Recommended Posts

nnč :)

kod kuće pored vrganj čorbe hit je postala pasta sa vrganjima i šampinjonima. jednom sam kombinovao sušenu lisičarku sa vrganjem ali mi je ispalo gorko?! je l ima neko slična iskustva? isto se desilo ranije kada sam na pijaci uzeo mix sušenih pečurki za čorbu - čorba ispala gorka...

@potok: imaš i recepte na ikarovom sajtu :) pastu pravim na gotovo identičan način.
Jamie O je pravi bez neutralne pavlake, koristi ostatke vode iz kuvanja testenine ali u ovoj epizodi koristi sveže pečurke tako da ima veću količinu pa mu ne treba puno sosa.

u ovoj epizodi pored paste imaš i simpa sendviče: https://www.youtube.com/watch?v=7cZ4NvAfylM

nego ikare je l postoji neka vrsta paradajza pogodna za sušenje ili može svaki?
ono što nalazim uvoznog paradajza na policama marketa mi je preskupo pa ga dovlačim iz skandinavije gde je teglica duplo jeftinija. da li je moguće da im je uvozna taksa toliko manja il šta već?

 

Edited by maheem
Link to comment
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SleeperSleep

    40

  • SNARC

    13

  • ljuttko

    7

  • Anonymous

    6

Jel u Jagodini ima svh proizvoda? 

da ti pravo kažem,nisam siguran, nisam se ja dogovarao sa tim kupcem. uvek možeš da okreneš telefon sa sajta i da dogovoriš ličnu isporuku :)

Link to comment

nnč :)

 

kod kuće pored vrganj čorbe hit je postala pasta sa vrganjima i šampinjonima. jednom sam kombinovao sušenu lisičarku sa vrganjem ali mi je ispalo gorko?! je l ima neko slična iskustva? isto se desilo ranije kada sam na pijaci uzeo mix sušenih pečurki za čorbu - čorba ispala gorka...

 

@potok: imaš i recepte na ikarovom sajtu :) pastu pravim na gotovo identičan način.

Jamie O je pravi bez neutralne pavlake, koristi ostatke vode iz kuvanja testenine ali u ovoj epizodi koristi sveže pečurke tako da ima veću količinu pa mu ne treba puno sosa.

 

u ovoj epizodi pored paste imaš i simpa sendviče: https://www.youtube.com/watch?v=7cZ4NvAfylM

 

nego ikare je l postoji neka vrsta paradajza pogodna za sušenje ili može svaki?

ono što nalazim uvoznog paradajza na policama marketa mi je preskupo pa ga dovlačim iz skandinavije gde je teglica duplo jeftinija. da li je moguće da im je uvozna taksa toliko manja il šta već?

 

 

ove godine ću da ekserimentišem sa 3-4 sorte, a ću da vidim koji će se najbolje pokazati. ako finansijski preživim, sledeće godine ću se ozbijn baciti u paradajz.

 

koliko plaćaš taj paradajz u marketima? je i to samo paradajz ili je paradajz u ulju?

Link to comment

U Tempu je sušeni paradajz najjeftiniji oko 350 din, mala teglica, uobičajeno je preko 500 din.

U ulju je, nisam ni videla bez.

Moj čovek je navučen na to, pa znam. Ja ga ne jedem zbog ulja :(

Link to comment

paradajz u ulju u teglicama...hm...oko 250g mislim. davno sam ga kupovao bio je iznad 550 dinara. to je bio neki italijanski u merkatoru, u Idei je bio Pontijev još skuplji, onda se u maxiju pojavio grčki koji je bio za oko 200 kinti jeftiniji. video u merkatoru nedavno, koji je sad Idea, Amfissin koji je cene kao taj grčki kojeg više nema.

evo šta Idea nudi: http://online.idea.rs/#!/search?term=su%C5%A1eni%20paradajz&show=all&sort_field=relevance&page=1&per_page=24

Link to comment

ja ću pakovati sam paradajz. jednostavnije mi je a i cenim da ko voli uvek može da ga nalije uljem i, doda začine, krišku sira i šta već... cenim da će mp cena biti najmanje 2 puta manja od one koja stoji za farmer's snack na idejinom sajtu.

Edited by ikar
Link to comment

Mogao bi u CG da pustiš plasman kroz Bonella markete. Znam da im radnja u Porto MNG drži srpske premium proizvode kao što je tvoj.

imaš kontakt?

Link to comment

Mogao bi u CG da pustiš plasman kroz Bonella markete. Znam da im radnja u Porto MNG drži srpske premium proizvode kao što je tvoj.

Odlicna ideja. U Podgorici imaju dve prodavnice, video sam da prodaju npr Gust I kojekakve organske proizvode, cedjenje sokove I slicno, a imaju I "obicne" proizvode. Moja omiljena prodavnica u PG :)

Link to comment

Ko pitao o vrsti paradjzića za sušenje :)

Ja sam osušila  po receptu jedne maher gospoje i kuvarice koja je nekada obitavala i na PPPu . Predložila mi je onu vrstu koju mi zovemo šljiva paradajz, malo duguljasti,  mesnati,  praktično bez semenki. Plus imaju manje tečnosti.  ne mogu sada da se setim koliko sam svežeg potrošila , sušila sa ih u rerni  više od 12 sati  složila u teglice , jedna sa uljem i začinima  druga ne  . Svi u kući su se otimali, bukvalno   na kraju i za ulje i začine sa dna teglice. Prošle godine nisam  to uradila čini mi se da je bila skroz loša godina za paradajz , ove ako  bude sreće   i ako i moja bašta na planini    uspe   pravim za izvoz :sleep: Ako Ikar pre toga ne proizvede dovoljno za sve nas ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...