Jump to content
IGNORED

Proizvodnja pečuraka


SleeperSleep

Recommended Posts

To je ta priča "naplatiti kvalitet u Srbiji" - nemoguća misija.

 

I u izvozu se kvalitetan proizvođač prečesto oseti eksploatisano, jer se hrana daje izvoznicima značajno ispod maloprodajne cene u Srbiji,  ali se daje jer će drugačije ostati neprodata zbog male kupovne moći naših građana. Opet glavni kajmak ode strancima.

Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SleeperSleep

    40

  • SNARC

    13

  • ljuttko

    7

  • Anonymous

    6

Drugari, oprostite što trolujem ovaj topik ali bez veze mi je da podižem novi zbog pitanja na koje neko od vas možda ima odgovor: da li znate gde mogu da se pronađu neki verodostojni podaci o proizvodnji jagoda u Srbiji?

 

Dakle, površine pod zasadom i njihova struktura, godišnji rod, sezone branja, vrste sadnica i njihove cene, otkupni lanac, sve što može da posluži... Postoji li neki izvor na kojem se te informacije mogu pronaći?

 

Naravno ako je bilo ko od vas upućen iz prve ruke i voljan je to da podeli bio bih veoma zahvalan :)

Link to comment

dok ti neko ne odgovori detaljnije, vidi da li ima nesto zanimljivo na stranici instituta za vocarstvo cacak

ono sto znam iz prve ruke, da se jagoda dosta gaji u okolini cacka, da je jedna od retkih kultura ciji su se zasadi povecavali i da je moguce sa relativno malih povrsina (nekoliko ari) ostvariti solidan prihod

jasno mi je da ti nista konkretno nisam odgovorio, ali ne bih da se frljam brojkama kad nemam prave inforacije

 

edit: vidim da si pitao za sezonu branja, zavisi od sorte, ali ono sto im je zajednicka karakteristika je da se branje odvija svakodnevno i traje od nekoliko nedelja do nekoliko meseci

Edited by pbg12345
Link to comment

ja ga pratim ne samo zbog svesnosti vec i da vidim sa kim ce da se utali pa na trziste da izadje. da kupim akcije dok su jeftine. vidim buducnost u ovome.

Link to comment

nije mi problem ...da pratim :) pa sta bude :)

sve najbolje sa pecurkama .. mozda te cimnem na leto da mi prodas  za prijatelje i famimliju da im odnesem kao pokVoncic :) ...ako budes imao.

Link to comment

ne znam da li ste culi za paul stamets ali mozda bi vam koristilo u marketingu vasih pecurki... sjajne su borbi protiv h.pylori bakterije na primer.

 

 

 

Dzaba marketing..ja sam sebi najgora reklama jerbo ne jedem pecurke :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...