Jump to content
IGNORED

Fav YU Košarkaš


  

100 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Trener Sasarija Saketi pricao o finalu u Moskvi Italija - Jugoslavija i kaze da mu je Delibasic izgledao kao 20 godina ispred svog vremena. Odusevio ga je i poredi ga sa Medzikom.

Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stoka

    35

  • MayDay

    29

  • iDemo

    20

  • б1lme3

    19

Top Posters In This Topic

ma da jebes zadar, jebes bosu. a da, zadar je stari srpski grad, a bosa je brat od strine voje kostunice

Указао™ си. Оно цениш да је свако ког је тренирао Дуда кандидат за титостанског кошаркаша?

Link to comment

Miroslav-Mič Pecarski - divlja zakucavanja, a pri tom i intelektualac, još devedesetih bio vlasnik IT kompanije ...

 

Arsenije Pešić - bilder među košarkašima sa najneverovatnijim šutem - ili je gađao jednom rukom ili je šutirao nešto sa strane iza glave ...

 

Boban Petrović - romantik košarkaške igre, nešto kao Slobodan Pavković u fudbalu. On i Vilfan su izbačeni iz igre zbog najneverovatnijeg povoda - Vilfan je vodeći napad dodao loptu svom čuvaru Bobanu, a on mu je odmah vratio. Sudija je to ocenio kao nesportski potez i izbacio ih obojicu iz igre ...

 

Veljko Petranović - građen nešto kao Arsenije, odličan klupski igrač Zadra, čak je dogurao i do reprezentacije, prvi kada treba da se neko bije ...

 

Veselin Petrović - najborbeniji igrač u istoriji srpske košarke ...

 

Andro Knego - legendarni centar šampionske Cibone, zagrebački Čubaka, kome su zbog ekstremne maljavosti u Beogradu skandirali "Skini džemper!"  

 

Milenko Savović - centar Partizana kome su skandirali "Sveti Sava!", daleko pre zvaničnog proslavljanja školske slave, slavljenja Božića i plivanja za Časni Krst ...

 

Adnan Bečić - večita rezerve šampionske Cibone, čovek koji je vodio loptu isključivo desnom rukom, buljom okrenutom prema košu, leva ruka mu služila samo za kopanje nosa na klupi ...

Link to comment

Boro Vučević, najmlađi član šampiona Evrope Bosne, sjajan strelac, posle otišao u Belgiju gde ladno ubacivao 30-40 po utakmici ...

 

Zajedno sa sinom Nikolom, koji sada žari i pali u NBA, bio u vozu koji se 2006. godine survao u provaliju kod Bioče ... Boro je bio jedan od onih anonimnih heroja koji je iz smrskanog voza izvukao 10-ak osoba ...

Edited by stoka
Link to comment

skansi kod edina i koleta, sjajna emisija. sto se ove teme tice, po njemu su cosic i dalipagic najbolji igraci.

Link to comment

Mоже неко да напише нешто о Петру Наумоском? Био сам клиња кад је играо своју најбољу кошарку, и имам нека сећања и импресије ал ај неко старији ко памти нешто о њему.

Link to comment

Naumoski je bio jedan zaista interesantan igrač. Večita rezerva Sretenoviću u šampionskoj Jugoplastici, delio neku bednu minutažu sa Pavičevićem, baš bio u nemilosti trenera Bože i Željka Pavličevića ...

 

Kasnije eksplodirao u Efesu i postao jedan od najboljih plejmejkera Evrope ... Moguće, uz Blagoja Georgijevskog, i najbolji makedonski košarkaš svih vremena, ne računajući sjajnog Mekejlebovskog ...

Edited by stoka
Link to comment

budimo realni, naumovski je klasa iznad galeba. koliko god galeba gotivio.

u to vreme je sigurno bio u top 5 plejeva u evropi, ako ne i u top 3.

zajebana tehnika, duge ruke, neodbranjiv sut, opak pregled igre, pravi plej.

Link to comment

Nekad čovek pomisli da je bio pravi greh držati takvog pleja Naumoskog na klupi Jugoplastike. Ali, sa druge strane, onda bi trebale dve lopte - jedna za njega, a druga za Kukoča. Nijedan od njih dvojice, naravno, nije bio sebičan u igri, ali se čini da Naumoski ne bi bio tako zahvalan paker kao što je bio Kretenović ... Realno, i Pavičević i Naumoski bili su bolji igrači od Zorana, ali Sretenović je neverovatno osećao Kukijevu igru, kad treba da mu doda, i uvek je znao sopstvene granice. Za razliku od ove dvojice koji su umeli da krenu u neka solistička divljanja ...

Edited by stoka
Link to comment

glasao za Djordjevica, Bodirogu i Radju... oni su na ovoj listi jedini koji mogu medju "omiljene". ostali mi jednostavno nikada nisu bili omiljeni na bilo koji nacin, tako da nikako nisam mogao da navucem 5...

 

lista omiljenih igraca bi inace bila:

 

Sale Djordjevic

 

15 mesta prazno

 

Peter Vilfan

Zarko Paspalj

Veljko Petranovic

Goran Grbovic

 

sve su to imena kada sam kao klinac pocinjao gledati basket... generalno, ja sam obozavao sve Partizanove igrace u periodu izmedju 85 i 90... a Sale je posle Istanbula postao svetac, posle Atine bog a posle Barcelone i boga je preskocio...

 

Vilfan je valjda prvi igrac Partizana kojeg sam zapamtio jer ga moj matori(inace vatreni Zvezdas) nije mogao ocima videti. a imao je covek samo takvih rola. velika steta sto nije malo vise razmisljao o kosarci, mogao je da bude mozda i najbolji igrac Evrope, koliko je talenta imao... a uz sve to, covek i dalje navija za Partizan :thumbup:

 

Petranovica sam voleo jer je Zadar valjda jedini tim exYu koji sam pored Partizana voleo gledati... kaka je to ekipa bila. Pahlic, Popovic, Ciklic, Komazec, Matulovic, Petranovic, Sarlija, Obad, Vrankovic...

 

Grbovica i Paspalja ne treba posebno komentarisati. svaki navijac Partizana mora da ih obozava. stravicni talenti sa jos boljim predispozicijama, ali lenstine i alkosi u tri lepe :D

Link to comment

Pa Grba i Pspalj su ko nebo i zemlja

U Paljinu korist naravno

 

Naime, na izmaku one naj generacije nasa kosarka je po svaku cenu htela, poduprta medijima, na brzinu da stvori njihove klonove. Trazio se novi Kica novi Moka i mnogi su posle uspesne sezone zdizani do zvezda. Nije se shvatalo da nove zvezde moraju biti autengicne. Tako su Grbovic i Avdija proglasavani za novog Praju i malo im dodavana magicna svojstva. sipak

Edited by kapetanm
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...