Jump to content
IGNORED

Fav YU Košarkaš


  

100 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

jedna igra se igrala do sredine osamdesetih/početka devedesetih, a posle sasvim druga. jedino je dušan ivković bio trenerski akter u obe "epohe" i kao takav je neprikosnoveno najbolji naš trener svih vremena. želimir mu parira trofejima, ali nije imao sreće da bude trener dok je košarku u americi i spajao samo broj igrača na terenu i način postizanja poena, već samo igrač.

 

žeravica, reba ćorković, novosel, maljković, pešić, vujošević, ivanović im nisu ni blizu

 

za profesora i boru stankovića treba posebna kategorija

Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stoka

    35

  • MayDay

    29

  • iDemo

    20

  • б1lme3

    19

Top Posters In This Topic

Sad zavisi da li ovde treba u zasluge ubrajati isključivo odličja nego i druge stvari. Recimo 1 Slavnić je kao trener prepoznao, selektirao i gurao igrače koji su kasnije žarili i palili, a koji su ovde na visokim pozicijama, Dražena mlađeg, Kukoča, Rađu i Saleta Đorđevića. Samo na tome treba da mu budemo zahvalni.

Link to comment

Čekaj,  pešić koji je pobedio amerikance u indijanapolisu i uzeo evropsko sa nemačkom i evroligu jednom i maljković koji je uzeo evroligu sa jugoplastikom i limožem im nisu ni blizu

Link to comment

Sad zavisi da li ovde treba u zasluge ubrajati isključivo odličja nego i druge stvari. Recimo 1 Slavnić je kao trener prepoznao, selektirao i gurao igrače koji su kasnije žarili i palili, a koji su ovde na visokim pozicijama, Dražena mlađeg, Kukoča, Rađu i Saleta Đorđevića. Samo na tome treba da mu budemo zahvalni.

tu priču je moka lansirao, verovatno ima istine u njoj ali ja verujem da je kod pomenutih talenat bio toliko vanserijski da bi on isplivao bilo kada, bilo gde pod bilo kojim okolnostima.

 

pod "lansirao" ne želim da omalovažim trenerski rad slavnića nego se prisećam nekih intervjua rađe i đorđevića. radikalno podmlađivanje ekipe je bio mokin ™, nema tu mnogo veze sa trenerskim umećem. veći su trenerski umetnici oni u mladjim kategorijama koji kod 13ogodišnjih balavandera uspeju da prepoznaju potencijal i želju za uspehom/radom

 

sad bi naveo jednog trenera i jednog respektabilnog nba igrača(nije danilović) al da ne trolujem

 

edit

Čekaj,  pešić koji je pobedio amerikance u indijanapolisu i uzeo evropsko sa nemačkom i evroligu jednom i maljković koji je uzeo evroligu sa jugoplastikom i limožem im nisu ni blizu

možda je "nisu ni blizu" prejako ali svakako da posle ivkovića i obradovića ima jedno prazno mesto pa ostali. ovo ep sa nemačkom je jedan neverovatan splet okolnosti sličan ep u fudbalu 1992 Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

pesic- njega otreso dujin segrt

zeravica- i partizanov trener

nikolic- igro u partizanu a i trenirao partizan

dujan- sram ga bilo

maljkovic- bio samo pomocni

ko je sesti?

zmago

mada sam pesica racunao dva puta, a vujosevica ne

 

 

Čekaj,  pešić koji je pobedio amerikance u indijanapolisu i uzeo evropsko sa nemačkom i evroligu jednom i maljković koji je uzeo evroligu sa jugoplastikom i limožem im nisu ni blizu

poenta je da se na silu ugura u istu recenicu vujosevic sa pesicem, maljkovicem, zeravicom, novoselom

Link to comment

poenta je da se na silu ugura u istu recenicu vujosevic sa pesicem, maljkovicem, zeravicom, novoselom

duško vujošević je košarkaško trenersko ime, hteo ti to da priznaš ili ne

jbg.

Link to comment

duško vujošević je košarkaško trenersko ime, hteo ti to da priznaš ili ne

jbg.

naravno da jeste. rekao bih za klasu "dokazaniji"od konkurencije u ligi

samo je i pored te cinjenice druga liga aktuelnih srpskih trenera, a pominjati ga u kontekstu najboljeg ikad sa teritorije  bivse sfrj je suludo ma sta god se koristilo kao kriterijum 

Link to comment

Pa nije baš, Đorđević je recimo u Zvezdi proglapšen za netalentovanog, a Slavnić ga je ubacio u prvi tim kao maloletnog i puštao kad se rezultat lomi. Pa Dražena je pustio kao debitanta sa nepunih 15 godina, koji normalan trener bi to radio, pogotovo što je pred tadašnjim Draženom bilo puno rada i to s kim? Pa sa Mokom. Suština je da je od tri kluba u kojima je bio u prvom timu naslednicima na tacni ostavio igrače koje sam pomenuo i koji su mi pali na pamet ovako iz keca. Mislim da svako ozbiljan ovde kapira da je veliki talenat kod klinca samo 10 % velikog igrača a zna se ko je zaslužan za ostalo.

Doduše, običaj je u sportu, ne samo u košarci da se malo taj segment prepoznavanja™ i davanja vetra u leđa zaboravlja od strane igrača.

 

edit:

 

duško vujošević je košarkaško trenersko ime, hteo ti to da priznaš ili ne

 

Onda fali i Želimir Obradović

Edited by kapetanm
Link to comment

pa po kriterijumima koji su zadati par stranica ranije(dva trofeja) dv upada na listu, a to koja je liga zavisi od toga koliko ih je u ligi. ako bi se biralo top pet srpskih trenera, svakako ne bi bio na njoj.

ivković, obradović, maljković, pešić, reba ćorković. su mojih pet.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

DV ne može biti u rangu Pešića i Bože. Ono što je Boža uradio sa Limožom je neponovljivo, tim sa dva i po igrača je uzeo EL titulu. Pešić je još bolji, po trofejima i po svemu. Ralno, po trofijma, zaista, ne može DV da se meri čak ni sa onim Rvatom™ što ste ga zaboravili. Po uticaju na evropsku i košarku ovih prostora, sigurno jeste značajan, ali daleko od pravih majstora.

 

Meni se čini da je DV, posle one epizode u Moskvi prestao da radi na sebi i da nikada neće postati zaista veliki trener, a nije da nije imao i vremena i šanse.

 

Moje neko mišljenje ja da je Duda najveći, a da će Robija biti još veći ako nastavi ovako, pogotovo što mislim da neće odeleti i da će otići u NBA, i da će tamo biti jako dobar.

 

Posle njih, Pešić, pa Boža.

Link to comment

Na kojem jeziku ce pricati Zeljko u NBA :p

Meni je realnije (mada ne verujem da ce se desiti da bilo ko od njih ode u USA) da Pesic ode u NBA. Nekako mi deluje fleksibilnije.
 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...