Jump to content
IGNORED

Tenis 2015


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    483

  • Max Morlock

    473

  • renne

    431

  • dùda

    336

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nadal, Novak... dileme zapravo nema, najbolji je Kei: "Kei igra bolje od Novaka i Nadala" :s_d:

naravno da je bolji. ja ne znam zasto bi neko uopste sumnjao u to. nije da Kei gubi redovno od igraca van top 20... oh, wait!

mada, apsolutni hajlajt je:

"Jasno je da Kei može da pobedi te igrače i da ima veću šansu da osvoji Gren slem trofej nego što je to bio slučaj prošle godine. U sledeće dve-tri godine napraviće taj proboj, pod uslovom da ostane spreman"

ovde je definitivno u pravu. Nishikori ima 25 godina i da, ako ne napravi taj proboj u naredne 2 ili 3 godine, nekako sumanjam da ce to uraditi sa 30 i kusur...

 

 

^^ upravo tako + što zbog nadmorske visine od oko700 m rafaoldove loptice ne odskaču toliko kao u parizu, razlog što je on madrid ubedljivo najmanje osvajao od svih šljakastih turnira

 

^daleko je rg, koliko je samo puta osvojio rim i onda se 3 nedelje kasnije istopio protiv rafaolda kao sneško belić u sahari

- veliki će biti psihološki pritisak i zato bi mu pobede (ubedljive sa 2:0) u madridu i rimu verujem najviše pomogle da konačno uzme rg

meni se nekako cini da bi mu eventualno uzimanje Madrida i Rima jos vise podiglo pritisak... 2011 Novak jeste bio najbolji, ubedljivo, ali nekako mi se cini da je i on malko izgoreo od cele fame sa uzastopnim brojem pobeda... 

s druge strane pricamo o coveku koji je do sada dokazao da moze da se nosi sa stravicnim pritiskom, tako da, bem li ga... mislim da za samopouzdanje nece uticati Rim ili Madrid, ma sta uradio/ne uradio na njima

Link to comment

Nole verovatno oseti da je ova godina možda ta, pa želi da spreman uđe u RG. On je kako sam kaže u životnoj formi, Nadal se raspada, što ništa ne znači za rg, al opet.. Očigledno ima dosta problema u igri. Na 2 turnira čovek se ekstremno izmori i fizički i psihički i što je najgore možda po Novaka, izgubi onu vatru za pobedom i motivacija teško da može da bude ista. A u eventualnom finalu sa Nadalom čekaće ga par sati pakla, Rafinog vraćanja i koječega, pri tom ko zna šta će da mu se desi do tada u smislu koliko će vremena da provede na terenu.

 

Tako da, ja sam za pauzu. A Špance odvratne ko... Znate već. :)

Link to comment

Ova godina je sigurno "ta", svakako najviše "ta" od svih prethodnih, Nadal definitivno nije na nivou.

 

Možda je i ona godina kad je Feđa uzeo RG mogla biti ta, kad je Soderling tukao Nadala, ali Novak tad nije bio ni približno dobar kao danas.

Link to comment

Ova godina je sigurno "ta", svakako najviše "ta" od svih prethodnih, Nadal definitivno nije na nivou.

 

Možda je i ona godina kad je Feđa uzeo RG mogla biti ta, kad je Soderling tukao Nadala, ali Novak tad nije bio ni približno dobar kao danas.

Sudbina umeshala prste™ - bilo je i Lignjoslavu sudjeno da osvoji RG + Career GS.

Link to comment

nisu bezbednosni razlozi, ali nisu ni "teniski". u Madridu mu je cela dvorana zvizdala kada je izgubio od Dimitrova, i nakon toga se prosle godine povredio bas pred taj i samo taj turnir, a onda uzeo Rim(yeah, povreda, sigurno), dok je ove godine ispunio uslov da moze da preskoci jedan masters(600+ pobeda), pa ne mora da kenja o povredama. ne bih se cudio da Novak do kraja karijere ne odigra mec u Madridu, nece im on nikada zaboraviti 2013

 

600 odigranih meceva je uslov, ne pobeda, nemaju svi u prvih 30 odnos pobeda i poraza kao Djokovic. :)

Link to comment

@madrid

 

uz sve sto ste rekli, zaboravlja se jedna banalna stvar. Svaki, ali svaki mec nosi rizik povrede. Za koji moj bi igrao Madrid ako ne mora.

Link to comment

mozda zato sto mu je to posao.

On igra za sebe, ne za firmu da mu to bude posao, može da prestane kada hoće. Btw, ako je u skladu sa pravilima koja je neko navodio da propusti, ne vidim razlog da to ne uradi, pogotovu što ima svakog smisla u pohodu na RG. Naravno, ako to želi.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...