Jump to content
IGNORED

STARCI I UDARCI


kgmr

Recommended Posts

uzas. sve te mrtve zivotinje na tvom mlohavom telu.

ih, pa tada nije bilo fake fur niti plasticne hirurgije

ja to vise onako da referiram na ideju beskompromisnog vrhovnog matrijarha, styling vise kao metafora (sto uvek i jeste ko ume da cita te stvari jelte)

Link to comment
  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    61

  • Indy

    41

  • đorđe geprat

    19

  • Paul

    19

a sto mora da se bude aktivan u starosti? ima i nas koji prizeljkujemo pasivnu starost. ne zelimo da se veremo po cukama, bavimo se sportom, imamo alternativne profesije i slicno. a ovo sve vise postaje drustveno neprihvatljivo. i sto sam stariji, primecujem da mi to sve vise smeta. ne samo sto se radni vek znatno produzava nego sve vise postaje neprihvatljivo lenstvovanje u penziji. aktivnost jeste bitna ali samo ako nije nametnuta. ako je nametnuta, postaje zamena za posao koji covek ne voli.

Link to comment

ne samo sto se radni vek znatno produzava nego sve vise postaje neprihvatljivo lenstvovanje u penziji. 

Generalno mi autenticni ljubitelji lenstvovanja smo danas tretirani kao gubavci.

Link to comment

a sto mora da se bude aktivan u starosti? ima i nas koji prizeljkujemo pasivnu starost. ne zelimo da se veremo po cukama, bavimo se sportom, imamo alternativne profesije i slicno. a ovo sve vise postaje drustveno neprihvatljivo. i sto sam stariji, primecujem da mi to sve vise smeta. ne samo sto se radni vek znatno produzava nego sve vise postaje neprihvatljivo lenstvovanje u penziji. aktivnost jeste bitna ali samo ako nije nametnuta. ako je nametnuta, postaje zamena za posao koji covek ne voli.

a ko ti je kriv sto si podlozan fenomenu peer pressure, uostalom najveci pobornici te workaholic filozofije su uglavnom oni koji su sami (hiper)uposleni kao prodavci magle

Link to comment

a sto mora da se bude aktivan u starosti? ima i nas koji prizeljkujemo pasivnu starost. ne zelimo da se veremo po cukama, bavimo se sportom, imamo alternativne profesije i slicno. a ovo sve vise postaje drustveno neprihvatljivo. i sto sam stariji, primecujem da mi to sve vise smeta. ne samo sto se radni vek znatno produzava nego sve vise postaje neprihvatljivo lenstvovanje u penziji. aktivnost jeste bitna ali samo ako nije nametnuta. ako je nametnuta, postaje zamena za posao koji covek ne voli.

 

pa sta ja znam, recimo, imala sam jednu prababu koja je tako imala pasivnu starost i secam se svaki put kad dodjemo ona prica kako joj dosadno i ceka da umre. meni to tuzno. sada zivim pored nekog, rekla bih, luksuznog starackog doma. znam da imaju restoran, gym sa bazenom, spa, i sobu za slikanje sa stafelajima, kao i minibuseve i crne limuzine na raspolaganju (a to je samo ono sto vidim od spolja), znaci sto prosecan penzioner u srbiji (i mahom sire) moze samo da sanja. kada ih vidim onako nezdrave i pasivne, meni to tuzno, regardless the luxury. skroz im ne zavidim.

 

po drugoj strani, kada vidim nekog 80 something koji je pun posla i planova za buducnost, zdrav i fizicki aktivan, pun zivota, pa sta ja znam, uvek mi nekako deluje srecniji od ove pasivne ekipe (mada to vazi za sve starosne grupe). a inace, ne mora da se bude aktivan u storosti, ko kaze da mora? pa vecina starih koji su pasivni bas dokazuje da ne mora.

Edited by rajka
Link to comment

a sto mora da se bude aktivan u starosti? ima i nas koji prizeljkujemo pasivnu starost. ne zelimo da se veremo po cukama, bavimo se sportom, imamo alternativne profesije i slicno. a ovo sve vise postaje drustveno neprihvatljivo. i sto sam stariji, primecujem da mi to sve vise smeta. ne samo sto se radni vek znatno produzava nego sve vise postaje neprihvatljivo lenstvovanje u penziji. aktivnost jeste bitna ali samo ako nije nametnuta. ako je nametnuta, postaje zamena za posao koji covek ne voli.

 

šetam se silom prilika i vidim grupu turista, prosek godina pozamašan, a ja ih tužno gledam i mislim se koji će im kurac poseta Beogradu, šta su sad bogatiji, bilo im zanimljivo, proveli su se strawica

 

ide mi na živce taj pritisak, a naročito mi ide na živce taj gerijatrijski turizam i ništa mi ljudi nisu jasni, ja jedva čekam da ne putujem

 

vrhunac aktivnosti ako doživim neradne dane vidim u vrzmanju po hacijendi

Link to comment

a ko ti je kriv sto si podlozan fenomenu peer pressure, uostalom najveci pobornici te workaholic filozofije su uglavnom oni koji su sami (hiper)uposleni kao prodavci magle

Jeste on je sam kriv.

Link to comment

@ indy - u pravu si, gubavci indeed.

 

leia - eh, nijesam ja bas tako podlozan, nece to mene spreciti da lenstvujem al me moze povremeno nervirati. a i valja biti oprezan jer generalno, nisu ti pritisci ni tako bezazleni. evo, recimo, vecina zenskog roda svoje dragoceno vreme na ovoj planeti trosi na potpuno besmislene aktivnosti tipa depilacija. pitam se da li i ti to radis ili se pak, ne das zajebati pa gajis hrcke pod pazusima i imas brkate nozne prste.

Link to comment

samo plasticno objasnjavam kakvi su ti pritisci.

 

 

edit - pritisci znaju biti dovoljno jaki da covek postane odbacen od drustva ako se ne uklopi u sablone koji su u ponudi. cenim da je bolje boriti se protiv novih sablona, ovi stari su vec uzeli maha.

Edited by adam
Link to comment

naravno da jeste. ko god toliko drzi do misljenja vecine da svoj zivotni stil prilagodjava ne bi li im izgledao prihvatljivo, zasluzuje sve sto ga snadje

Koncentracioni logor, kazem ja.

Link to comment

@ indy - u pravu si, gubavci indeed.

 

leia - eh, nijesam ja bas tako podlozan, nece to mene spreciti da lenstvujem al me moze povremeno nervirati. a i valja biti oprezan jer generalno, nisu ti pritisci ni tako bezazleni. evo, recimo, vecina zenskog roda svoje dragoceno vreme na ovoj planeti trosi na potpuno besmislene aktivnosti tipa depilacija. pitam se da li i ti to radis ili se pak, ne das zajebati pa gajis hrcke pod pazusima i imas brkate nozne prste.

ali ja licno smatram da je taj pritisak da se zene depiliraju opravdan i zato depiliranje i prihvatam i nije mi besmisleno, znaci nije u sukobu sa mojim licnim sistemom vrednosti.

dok smatram da je petljanje u to ko ce kako provesti svoje slobodno vreme nesto necuveno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...