Jump to content
IGNORED

STARCI I UDARCI


kgmr

Recommended Posts

Nisam kroz život puno razgovarao sa ljudima o smrti ali su mi uvek bili fascinantni oni koji o tome govore kao o tome da ćeš biti mokar ako skočiš u vodu. Ćao - zdravo, ajmo dalje.

Link to comment
  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    61

  • Indy

    41

  • đorđe geprat

    19

  • Paul

    19

 

edit: meni se zanimljivo kako je prakticni pristup smrti razlicit u razlicitim drustvima...na balkanu je uobicajeno stedit za nadgrobne spomenike, pripremat sebi crninu i sl., skoro kao reziser vlastitog sporovoda sa familijom kao glumackom postavom.  dok zapadna drustva vise idu na ovu varijantu  negacije, aktivnost do zadnjeg dana, a sve oko smrti se delegira profesionalcu (bolnici, hospiciju, pogrebniku). makar idemo i mi sve vise u tom pravcu...

Pa, to. To je ono o cemu adam i ja pricamo. U stvari, adam neka kaze za sebe. Al' mene licno smara to ocekivanje da cu sa 80 da pocnem da se bavim padobranstvom, a sa 90 scuba ronilastvom. Sa 100 cu da sam sazidam ekolosku superluksuznu kucu od odbacenih konzervi i flasa. Da sam to hteo da radim, uradio bih dosad. Ja planiram da ispijam puno kafica, poneko vince sa uz mezetluk i naravno da stignem do 7 miliona postova na forumu (najmanje). Dosta od mene.

Link to comment

I rest my case -

 

DRINKING A GLASS OF RED WINE IS THE SAME AS GETTING AN HOUR OF EXERCISE, SAYS NEW STUDY AND OUR WILDEST DREAMS

 

MARISA RILEY @MARISAKRILEY 1 MONTH AGO LIFESTYLE TWEETSHAREPIN IT

 

Dear red wine drinkers: I have wonderful news. A new study says that drinking a glass of wine can equate to an hour of exercise. I repeat: Drinking a glass of freaking merlot could be just as good for you as an hour of working out at the gym. Feel free to commence rejoicing at this time.

 

The researchers responsible for the glorious study — which was published in Journal of Physiology in May — discovered that resveratrol, a “natural compound” found in certain fruits, nuts, and (you guessed it) red wine, could actually “enhance exercise training and performance.” But there’s more. Jason Dyck, the principal investigator for the study, tells Science Daily that resveratrol can also offer the same benefits working out does:

 

“I think resveratrol could help patient populations who want to exercise but are physically incapable. Resveratrol could mimic exercise for them or improve the benefits of the modest amount of exercise that they can do.”

(Applauds.)

 

The only bad news? Not-red wines don’t count (sorry, Chardonnay-lovers), and it only works with one glass — so chugging a bottle a week doesn’t equate to four to six gym sessions. But don’t let those little, itty bitty downsides take away from the bigger picture here.

 

So if this is true, what are all of the other benefits only sweet, sweet wine, red or otherwise, can provide? We’re all aware that wine is one of the healthier choices you can make when consuming alcohol, but just how healthy is it?

 

According to Leah Kaufman, a registered dietitian, wine is the “most calorie friendly” alcoholic beverages, adding up to only 100 calories in a typical five-ounce glass. Kaufman mentions that wine also contains antioxidants and can help prevent heart disease, as well as lower bad cholesterol and the formation of blood clots. Another bonus? Apparently red wine acts as a mouthwash because the flavan-3-ols in it can reduce “bad bacteria” found in your mouth. I’ll just give all of the Olivia Popes out there another moment to continue rejoicing:

 

 

Other than the fact that red wine still qualifies as an alcoholic beverage, which isn’t exactly the greatest thing you can put into your body, it’s still good to know that indulging in a little red vino can do more than just make your teeth blue. An hour’s worth of cardio more. Cheers to that!

Link to comment

Pa, to. To je ono o cemu adam i ja pricamo. U stvari, adam neka kaze za sebe. Al' mene licno smara to ocekivanje da cu sa 80 da pocnem da se bavim padobranstvom, a sa 90 scuba ronilastvom. Sa 100 cu da sam sazidam ekolosku superluksuznu kucu od odbacenih konzervi i flasa. Da sam to hteo da radim, uradio bih dosad. Ja planiram da ispijam puno kafica, poneko vince sa uz mezetluk i naravno da stignem do 7 miliona postova na forumu (najmanje). Dosta od mene.

ti i ja se potpuno slažemo.

da te parafraziram: mene lično smara očekivanje da ću sa 65( ili kad god) da se bavim unučićima kao da su mi deca, da popravljam svima svašta, raznosim potomcima kojekakav provijant, budem u obavezi da slušam tuđe tužne priče......ja planiram da ispijam puno kafica, poneku rakijicu uz mezetluk, dosta pivca onako, i naravno, da stignem do nekog broja postova pre nego što me oterate/banujete ili oćoravim. nije mnogo. :)

Link to comment

Ja planiram da ispijam puno kafica, poneko vince sa uz mezetluk i naravno da stignem do 7 miliona postova na forumu (najmanje). Dosta od mene.

 

 

ja planiram da ispijam puno kafica, poneku rakijicu uz mezetluk, dosta pivca onako, i naravno, da stignem do nekog broja postova pre nego što me oterate/banujete ili oćoravim. nije mnogo. :)

 

potpisujem sve osim onog dela o broju postova, do toga mi nije stalo :D

Edited by Pontijak
Link to comment

U Istanbulu je prošle nedelje bio aktuelan slučaj samoubistva nekog lika u srednjim 30-im. Elem, dečko bio uspešan menadžer u nekoj korporaciji, uzimao ozbiljan keš za svoje godine, FB nalog mu sav bio u 365LD fazonu, uspešan, nasmejan, vedar, idol prijateljima i kolegama, ikona 1 rečju. I uzme on i na YT okači oproštajnu poruku u kojoj sumira otprilike kako se za svojih 35 godina naputovao, najeo, napio, našmrkao, navozao dobrih kola, nagustirao dobrih riba, nagledao svega i svačega i jednom rečju prošao sve kroz šta živ čovek može da prođe, te da život jednostavno više nema šta da mu ponudi. Nazdravio publici poslednjom čašom vina, isključio video i obesio se. Pošto su mediji ovde grozni da grozniji ne mogu biti, vest je bila maksimalno eksploatisana (uprkos protivljenjima i apelima udruženja psihologa) i sad za vikend mi se žali drugarica koja je klinički psiholog kako ima porast od otprilike 500% u pozivima i posetama što malih što krupnih japija koji su pročitali tekstove, pogledali video i zaključili da je lik skroz u pravu.

Edited by beowl
Link to comment

Jasno je da sa likom nešto nije bilo u redu ali je stvar u tome što je to po svemu sudeći daleko od usamljenog slučaja. Pitao sam ovu moju drugaricu zašto je toliki problem što je to bilo u medijima, kaže da medijsko pokrivanje samoubistava ima skoro pa inspirišući uticaj na labilan/depresivan deo populacije

Link to comment

Jasno je da sa likom nešto nije bilo u redu ali je stvar u tome što je to po svemu sudeći daleko od usamljenog slučaja. Pitao sam ovu moju drugaricu zašto je toliki problem što je to bilo u medijima, kaže da medijsko pokrivanje samoubistava ima skoro pa inspirišući uticaj na labilan/depresivan deo populacije

 

 

verterov efekat

taman dodjoh to da napisem, ali si pobedila, damn you!

 

evo, ponudicu link sa vikija:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Copycat_suicide

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Going_postal

Link to comment

naravno da moze i anonimus, samim cinom samoubistva postaje nekakav celebrity.

 

prvi put sam za to cuo jos kao klinac kad je sa jednog solitera u kraju skocila neka devojka, pa u sledecih par meseci jos sest njih. soliter i dan danas nosi ime poletarac :ph34r:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...