Jump to content
IGNORED

STARCI I UDARCI


kgmr

Recommended Posts

ne, ne očekujem. svojevremeno sam negde pisao da ne bi bilo loše da se oni koji su pre pola veka došli u beograd sada, kao penzioneri odu nazad u zavičaj, na očevinu/dedovino, tamo uživaju u zdravom životu a potomstvu ostave beogradski stambeni prostor a da bi se izbegle situacije poput onih u reklami kombanke. sve to skupa, ako je moguće, i dogovorno.

 

s ljubavlju i brigom gurao sam kašičicu u usta majci poslednja dva meseca njenog života. pre toga , tri godine koje je provela smnom i mojom ženom, s ljubavlju i brigom sam je opsluživao u svemu.  to je bila posledica rezona koje sam naveo u prethodnom postu. 

 

jasno, skotovi od roditelja mogu da očekuju nešto sasvim drugo. na žalost, to "nešto drugo" doživljavaju i neki roditelji potpuno nezasluženo.

pa ok, fair enough, samo ne znam kako logisticki da ti neko gura kasicicu ako je fizicki prisutan na drugom mestu.

i da li je onda zbog toga losiji sin/cerka, ako mu nije zgodno da u pola noci seda u auto i ide u neku pripizdinu ne bi li te odvezao u bolnicu recimo, koja nije dve ulice dalje kao u gradu nego iza 7 brda i dolina. cenim da bi tim svojim odlaskom van civilizacije a tako mator i sa rastucim potrebama za onim sto civilizacija pruza starima - samo odmogao svojoj deci u pokusaju da brinu o tebi.

 

ne mislim ni da postoje skotovi od roditelja... samo slabi ljudi koji kad ostare jos gore prolupaju.

tim pre bolje za sve da brine o njima neko profesionalan kome je to posao

i da pre svega svako brine o sebi najbolje sto moze, da bi nekome drugom sto manje bio teret

Link to comment
  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    61

  • Indy

    41

  • đorđe geprat

    19

  • Paul

    19

ma leja,da ne cepamo dlaku uzduž, napisao sam "ako je moguće, i dogovorno.". 

napisao sam i da nemam ništa protiv domova za stare.

a ovo za skotove od roditelja? pa toliko je dece zanemareno, napušteno, šutnuto. roditelji ni ne treba da očekuju išta od njih

Link to comment

ma leja,da ne cepamo dlaku uzduž, napisao sam "ako je moguće, i dogovorno.". 

napisao sam i da nemam ništa protiv domova za stare.

a ovo za skotove od roditelja? pa toliko je dece zanemareno, napušteno, šutnuto. roditelji ni ne treba da očekuju išta od njih

 

cepanje dlaka, prihvatanje ili ne prihvatanje dlaka kao takvih... sta fali, sve je to za ljude :)

 

imam problem s ocekivanjima kao konceptom uopste, verovatno bolje o tome sa mnom uopste ne razgovarati...

Link to comment

a ne znam, cisto prenosim svoje informacije i utiske

eto to za 35-40 nikad zaposlene, i da recimo profesorka u skoli radi za platu koliko kosta par solidnih (ne i vrhunskih) cipela -

to su ti bogatasi koji zive od drzavnog posla, i bahate se uz penzose koji cak i ne doprinose nego su beskorisne pijavice jelte.

ukratko ako nisi IT ili bankar, da se roknes bukvalno

Prejako mi je preracunavanje profesorske plate u druge merne jedinice - solidne, ali ne vrhunske cipele.

Dzavolice:)

Edited by Klugscheisser
Link to comment

Prejako mi je preracunavanje profesorske plate u druge merne jedinice - solidne, ali ne vrhunske cipele.

Dzavolice:)

:lol:

 

ali ja za te pare kupim 10 pari obuce, bukvalno. imelda markos na kuponima  :cool:

Link to comment

Da se vratimo na temu, posto je (tipicno zenski) zalutala u shopping mall.

 

Da li ce sa masovnim starenjem pucanstva doci do veceg zanimanja za eutanaziju i u pravoslavnih Srbalja?

 

 

Са аспекта хришћанства еутаназија је потпуно неприхватљив поступак. Према хришћанском учењу, Бог је створио човека по своме обличју (као Личност, а не индивидуалну). Тело човека је храм Духа Светога, те свако угрожавање људског живота уједно представља противљење Божијој вољи, а тиме и прекршај шесте (6) Божије заповести, „не убиј"!

 

 

Еутаназија у кривичном праву Србије дефинисана је као засебно кривично дело, то јест привилеговани облик убиства. Да би била остварена као таква, потребно је да је учињена из самилости према лицу које је лишено живота због тешког здравственог стања. Поред тога, потребно је да је еутаназија извршена на изричит захтев лица које је лишено живота.

 

 

Some governments around the world have legalized voluntary euthanasia but generally it remains as a criminal homicide. In the Netherlands and Belgium, where euthanasia has been legalized, it still remains homicide although it is not prosecuted and not punishable if the perpetrator (the doctor) meets certain legal exceptions.

 

 

best-quality-nembutal-pentobarbital-for-

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...