Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

Au Spajdermene :ziga: trk u bioskope, ne citajte nista, ne otvarajte internete, ne gledajte trejlere

 

Spoiler

Film je jedno dzinovsko uskrsnje jaje i radi taaaakooo dooobrooo. Fckin Marvel ume da zamesi pitu ako mu pokazes sta zelis da jedes, a mislim da im je Sony pokazao i pripremio teren sa "Spider-Man: Into the Spider-Verse".

Odakle krenuti, tri Spajdermena, lol, zajebancija na onaj meme, na background price, bro-momenti, ono kad Jamie Foxx kaze da je mislio da je ovaj crnac (Miles Morales), onaj momenat kad Garfield-Spiderman spasi MJ onako kako je izgubio Gwen, i kad mu Tobey govori da je "amazing" posto je iz filma "Amazing Spider-Man", oni komentari da se ovaj borio sa crnim-sluzavim vanzemaljcem, a ovaj sa Rusom u masini nosoroga ( :lol: )...

 

Dobili smo i novu "uncle Ben" scenu, Tom Holand je bio odlican, Alfred Molina i James Woods sjajni, ovaj Electro sije onog Electra za sedam kopalja.

 

Daredevil!!! Matt Murdock upada u MCU, prejebno dobro, ne znam koje filmove sve imaju u najavi i gde bi mogli da ga uglave, ali se nadam skorom pojavljivanju.

 

Post-credits scena, Venom i DANI ROJAS :ziga: 

 

Generalno ne volim te multiverse zajebancije i ne svidja mi se kuda Marvel vodi pricu za, pretpostavljam, novog Tanosa i nove Avengerse, ali ovaj film je bombona, s tim da me zivo zanima kako ce da legne kod publike koja nije gledala starije filmove.

 

Edited by goofs
  • +1 1
Link to comment
On 19.12.2021. at 0:00, goofs said:

Au Spajdermene :ziga: trk u bioskope, ne citajte nista, ne otvarajte internete, ne gledajte trejlere

 

  Reveal hidden contents

Film je jedno dzinovsko uskrsnje jaje i radi taaaakooo dooobrooo. Fckin Marvel ume da zamesi pitu ako mu pokazes sta zelis da jedes, a mislim da im je Sony pokazao i pripremio teren sa "Spider-Man: Into the Spider-Verse".

Odakle krenuti, tri Spajdermena, lol, zajebancija na onaj meme, na background price, bro-momenti, ono kad Jamie Foxx kaze da je mislio da je ovaj crnac (Miles Morales), onaj momenat kad Garfield-Spiderman spasi MJ onako kako je izgubio Gwen, i kad mu Tobey govori da je "amazing" posto je iz filma "Amazing Spider-Man", oni komentari da se ovaj borio sa crnim-sluzavim vanzemaljcem, a ovaj sa Rusom u masini nosoroga ( :lol: )...

 

Dobili smo i novu "uncle Ben" scenu, Tom Holand je bio odlican, Alfred Molina i James Woods sjajni, ovaj Electro sije onog Electra za sedam kopalja.

 

Daredevil!!! Matt Murdock upada u MCU, prejebno dobro, ne znam koje filmove sve imaju u najavi i gde bi mogli da ga uglave, ali se nadam skorom pojavljivanju.

 

Post-credits scena, Venom i DANI ROJAS :ziga: 

 

Generalno ne volim te multiverse zajebancije i ne svidja mi se kuda Marvel vodi pricu za, pretpostavljam, novog Tanosa i nove Avengerse, ali ovaj film je bombona, s tim da me zivo zanima kako ce da legne kod publike koja nije gledala starije filmove.

 

 

Bogami, opasan je hajp. Taman se nameracih da odem do bioskopa kad citam danas da je navodno za potpuni ugodjaj i razumevanje filma neophodno da je pogledano sve ovo:

 

Spider-Man 1-3 (Original Trilogy)
The Amazing Spider-Man 1 & 2
Captain America: Civil War
Doctor Strange
Spider-Man: Homecoming
Spider-Man: Far From Home
Avengers: Infinity War
Avengers: Endgame
Venom

Venom - Let There Be Carnage
WandaVision
Loki
Daredevil

 

Wtf? Ovo boldovano sam gledao, nadam se da je dovoljno :D

Edited by FPLS
Link to comment

Uf, ne znam sta bih ti rekao :) ove dole neboldovane ne moras, oni se mahom odnose na post-credits scene, ali Amazing Spider-Man...fazon je sto se neki negativci vuku odatle (vidi se u trejleru) i neke scene/replike imaju pravu tezinu tek kada odgledas i te filmove. S druge strane, to su onako, dosta plitki filmovi, sve vec vidjeno, ujeo me pauk, umire ujka Ben, ni za to vreme nisu bili nesto dobri, a kamoli sad kad je Marvel podigao lestvicu kvaliteta. 

Link to comment

Iskreno malo me je počeo smarati taj MCU sa tim arcovima i metanarativima, ako može da odem da odgledam film a da me Marvel/Dizni ne gledaju kao džankera kome treba da uvale novi fiks i da me drže navučenog do kraja života. Nisam pogledao ništa nakon Infinity war/Endgame i nekako osjećam olakšanje zbog toga, malo su počeli da tovare FOMO i osjećaj krivice što se to sve što izbacuju ne prati, te serije, te filmovi, te ovo te ono.

Link to comment

A cuj, ja sam gledao sve, i svi filmovi koji se ne naslanjaju na neki nacin na nostalgiju i easter-eggs su poprilicno mlaki i sablonski - Black Widow, Shang-Chi, Eternals pogotovo, jer je sve vec vidjeno, mladi, nesnadjeni heroj, dobar u dusi, neshvacen pronalazi unutrasnju moc itd. Ovaj je drugaciji i zato je boom. E sad, da bi ti bio boom moras da imas neko predznanje, kao sto si morao i za Endgame, tako da je poprilican zajeb :) 

 

Sto se tice serija, isto sam ih sve gledao, iskreno da nije pandemija ne bih, nijedna me nije odusevila, vecina mi je bila dosadna tokom gledanja, no opet uplicu se u filmove pa imas malo bolji dozivljaj za filmove dok ih gledas. Ali licno mi se to ne svidja, osecas se kao da moras da radis domaci u skoli da bi mogao da uzivas u filmu, jbes to. 

  • +1 1
Link to comment

Da ti budem iskren, ja sam izgurao sve te faze zaključno sa Endgame i bilo je nagrađujuće iskustvo (mada je meni bolji bio Infinity war, film kao film), ali sam sad se počeo osjećati kao da je to sve teret, ono, pred svaki novi moraju visinske pripreme i ponavljanje, što kažeš, da sam htio to penjanje uz planinu znanja upisao bih neki doktorat. 

Link to comment

Evo i ja došao iz bioskopa. Odličan i za sad najbolji Spiderman a i generalno jedan od boljih Marvela. Lepo skockano za novu trilogiju. Sve drugo da kažem već bi bio spojler.

Link to comment

Ajde kad smo vec malo oziveli temu i pomenuli Marvel serije, da kazem i po koju rec o njima, probacu bez spojlera. Napisah vec gore, gledao sam samo jer je pandemija i socijalni zivot je u minusu, a serije su kratke, po 6 ili 8 epizoda pa nije veliki napor izgurati ih.

 

WandaVision - od mene dobija IMDBovskih 6/10, s tim sto su punat dobili na hajp, jer je to bila prva serija za gledanje, i jos jedan punat jer su stvarno pokusali nesto novo/drugacije i to je na momente bilo pravo osvezenje. Inace uglavnom dosadnjikavo, ne preterano inspirativan negativac i jedna podvala u seriji za koju ne znam sta da mislim (ubacili su glumca iz Xmen filmova da igra istog lika, ali u stvari nije isti lik niti ima bilo kakve veze ).

 

Falcon and the Winter Soldier -  ova mi je imala najvise potencijala i najmanje isporucila, mozda nekih 5/10. Imali su dobar izbor likova i dobru postavku sa jasnom idejom gde zele pricu da odvedu, i izvrsili su sve to, samo je sve nekako zbrzano i nedoreceno. Baki ko levo smetalo u prici Sema Vilsona, jedan-dva-tri negativca, svakome po malo vremena, ali nikome dovoljno. 

 

Loki - ova mi je bila najbolja 7/10, bas sarenis svega i svacega, Tom Hidelston uvek zabavan, neki mnogo gotivni likovi se provlace tu i tamo, i u sustini zanimljiv zaplet...do samog kraja, kraj mi se nije svideo, rekao bih i da nije kraj vec da samo servira pricu za sledeceg Tanosa i uvlaci Marvel filmove u taj multiverzum koji ja bas ne volim. No ako bih izdvojio jednu od ovih serija koju bi fanovi morali da pogledaju, to bi svakako bila ova, jer verovatno ima i najveci uticaj na ono sto sledi u daljim filmovima.

 

WhatIf - 5/10. Ok je ovo, kao nezavisne animirane epizode, ali nisam bio nesto kupljen, mozda i zbog zamora materijala. Mislim da je ovde poslednji rad Cedvika Bozmana pre smrti.

 

Hawkeye - 6/10. Ova mi je zapravo bila najzabavnija, jer je jednostavna, nema kosmickih pretnji, nema svetske zavere niti izumiranja planete, samo dva lika i njihovi problemi. Kraj je previse limunadica. Dinamika iz medju Klinta i Bisop je odlicna, ako se ne varam i pripremaju tu teren za smenu generacije, posto je Kejt Bisop postala Hawkeye u stripu nakon smrti Klinta Bartona (ne verujem da ce ovaj umreti ovde, ali glumac vec ima hiljadu godina i nije bas za stunt filmove). Punat su dobili i za jedan debeli easter egg i nesto cemu sam se radovao, ali ga i izgubili zbog interpretacije. Ako kanite gledati ne citajte spojler

 

Spoiler

Big bad guy ovde je Kingpin i to Vincent D'Onofrio diretkno iz Daredevila. U toj seriji je bio brutalan i zastrasujuc, ovde je malo iskarikiran i neozbiljan, nije mi se to svidelo kao ni epilog lika. Ja kapiram da su Netflix serije bile previse mracne za ove Dizni limunadice, ali ako im je to namera da prave onda bolje ni da ne pokusavaju da reaktiviraju Daredevila ili nedajboze Punishera.

 

Za sad kako stvari stoje Netflix >> Disney+ bez dileme.

Link to comment

Gledaj Lokija i zbog serije i zbog uticaja na buduca izdanja. Ovo ostalo moze da se preskoci, pogledas neki youtube synopsis klipic i to je to. Hawkeye je meni bio zabavan jer je lagan, tako mi selo nekako, ali ni to nije neki kvalitet i malo su pokvarili kraj.

Link to comment

Loki odlično počinje i prve dve-tri epizode ima priču i smisao. Posle postane...nešto..neka magma izmedju duhovitih™ skečeva i debilnog tvista. Uostalom kao i ceo marvel nakon Winter Soldiera. 

Link to comment

Loki je jedini lik koji mi bio interesantan kad se pojavio. Ovi ostali svi dosadni.

I dalje nemam pojma ko je izgunuo ko prrziveo kada je onaj teranos skupljao burme i da li se to zaista desilo. 

Posebno mi scarlett isla na zivce iako joj skidam kapu za tuzbu protiv diznija! Opasna, opasna :D

Link to comment

Hawkeye bi od mene dobio 8/10 da nije bilo poslednje epizode koja je sve usrala. Isto važi i za WandaVision

 

Loki imao obećavajućih momenata ali je potpuno uništena karakterizacija. Ipak, 5. epizoda kida.

 

Falcon and the Winter Soldier je definicija nebitnosti.

 

What If ima jednu briljantnu epizodu, What If dr Strange Lost His Heart? Nju treba obavezno pogledati, iz više razloga. Ostalo je sve preskočivo.

 

Into the Spiderverse je i dalje najbolja animacija.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Peacemaker za sada odlican, pisa po svim Disney+ serijama. Strip junaci + James Gunn + R rejting je definitivno pobednicka kombinacija, samo neka tako nastave. Sountrack sjajan, jbt, ispica je odlicna, nisam je premotao nijednom :D 

  • +1 2
Link to comment

Da citiram sebe sa FB:

 

Prve 3 epizode bolje od svih Disney+ Marvel serija zajedno.
Ponoviću, James Gunn slobodno može jedini da režira sve stripske adaptacije od sad pa nadalje.
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...