Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

On 27.12.2020. at 22:53, goofs said:

 

 

Radnja previše leti na sve strane, imaš četiri glavna lika, a nedovoljno si povezan sa bilo kojim (uključujući i Gal Gadot tu). 80te kao epoha potpuno protraćene, bez nekog omaža i nostalgije, komotno je moglo da bude i u 90im i 70im i danas, nikakva razlika.

 

Izbijanje nuklearnog rata na dugme, Star War tehnologija koja je omogucila Maxwell Lordu da dopre do svakoga

Link to comment
  • 1 month later...
6 hours ago, Sammael said:

Ko ne gleda WandaVision... greši. Za sada je bolje od pola Marvel filmova.

 

Jbga kad ti se smuci BLM i potenciranje crnaca u svakoj corbi kako su zrtve, pa ti ogade i umetnost sa njima da pratis. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

To je iz BvS, ovo je Justice League :) 

 

Kida film, ako znas sta gledas i pripremis se na to (pre svega mislim na trajanje). Likovi su bas dobro odradjeni, imaju background story i motivaciju za svoje postupke, prednjace Cyborg i Steppenwolf. Akcione scene u nekim momentima fenomenalne, kolorizacija mnogo prirodnija i cela prica i zaplet imaju mnogo vise smisla, od odgledanog primetio sam samo jednu nagaznu plot-hole minu.

 

Na kraju ima i par nekih scena koje pripremaju teren za buduce solo i zajednicke filmove koje verovatno nikad necemo videti, sto je velika steta, ja bih rado gledao drugi deo ovoga i nastavak price sa istom ovom glumackom postavom. Henri Kavil je the Supermen, svako ko tvrdi drugacije je nemac pojma :dry:

 

I za kraj - apsolutno mi je nadrealno da je WB imao sve ovo u pripremi, pricu i snimljene scene, i da su iskasapili sve da bi dobili onaj film. Bukvalno pucas sebi u nogu, ma u obe noge, vestacki cinis film losijim da bi postigao, pa ni sam nisam siguran tacno sta. Centralne figure price su potpuno skrajnute i svedene na mekgafin pojave, uveden je ceo onaj podzaplet od 10 i kusur minuta sa onom random ruskom porodicom u nukleranom reaktoru, jbtzivot sta je to bilo, ko je to odobrio...

Potpuno razumem zasto je Snajder morao da prekine produkciju tog filma, i donekle razumem zasto je studio morao da trazi zamenu i juri ispostovani rok, ali ovo sve deluje kao da su odluke donosile baje koji strip nisu procitali u zivotu, a poslednji film su pogledali pre tri decenije.

Link to comment
  • 1 month later...

Preporuka za Invincible na Amazon prime. Zanimljiv osvrt na super heroje, za sad 6 epizoda samo. Rađen po stripu, pa preporučujem da se izbegavaju spojleri.

Sjajno ide uz The Boys

Sent from my GM1913 using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment
  • 6 months later...

ovaj doom patrol je valjda najstripovskija serija ikad. najbolji je kad je najgluplji i najluđi.

 

s2 mi i nije nešto posebno legla, s3 sam tek počeo i već obećava spektakularne gluposti, tako da se gleda sa nestrpljenjem :happy:

Link to comment

Od serija Legion sam odgledao prvu, ove druge dve nikako da nastavim.

 

Doom Patrol mi je super legao doduse prva sezona nesto vise nego druga. Verovatno zbog negativca, Trecu nisam jos poceo.

 

Inace kada smo na temi, odgledao sam i Eternals, prilicno je lose sve to. Glavna glumica je harizmaticna kao kuvana noga, veci deo filma deluje kao neka ostavinska rasprava, ceo cast je na silu diversifikovan pa je tu za svakog po nesto. TG pinokio, gej crnac, indus, azijat, angry white man i slicno. glavnog negativca gotovo da i nema i sve traje predugo.

 

Jedini svetli trenutak je indus koji je 1/1 Djole Djogani, Ostalo sve je kao kada bi turski milijarder finansirao offbrand avengerse X mocni rendzeri.

Link to comment
On 19.11.2021. at 18:17, *edited by mod said:

Inace kada smo na temi, odgledao sam i Eternals, prilicno je lose sve to. Glavna glumica je harizmaticna kao kuvana noga, veci deo filma deluje kao neka ostavinska rasprava, ceo cast je na silu diversifikovan pa je tu za svakog po nesto. TG pinokio, gej crnac, indus, azijat, angry white man i slicno. glavnog negativca gotovo da i nema i sve traje predugo.

 

Jedini svetli trenutak je indus koji je 1/1 Djole Djogani, Ostalo sve je kao kada bi turski milijarder finansirao offbrand avengerse X mocni rendzeri.


:laugh: Istina je, isti Džole, da nije njega 50% gori film bi bio.

 

+1 na sve. Dodao bih još da je Selma Hajek (koju inače jako volem :heart:) užasna u filmu, potpuni miscast. I smaraju više kosmičke planetarne opasnosti, 5/6 superherojskih filmova ima te šablonske zaplete. “Hajlajt” filma su Rob i Dzon Stark uz lika koji se zove Sers(e)i. 
 

Svidele su mi se istorijske scene najviše zbog okruženja, kostima, Vavilon, možda bi akcenat na tome dao bolji rezultat, mada su te scene bile dosta prazne.
 

Da pridodam i Šangćija i legendu deset prstenova, za trunku bolji film od Eternalsa, bolji negativac, smarački partner i opet jako lep imaginarnj svet, ali sve zajedno ne puno više od toga.

 

Marvel je poceo da izbacuje genericke filmove, sve posle Endgamea je mršavo, izgubiće momentum ako Spajdermen ili Tor omanu

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...