Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

ja sam totalno uz Lrd-a 

 

inace ja sam tad imala taman godina da obozavam tu seriju.. i strasno me zanima kako mi se cini sad, posle svih ovih godina..... koliko god sam je volela, nikad mi nije palo na pamet da je ponovo gledam..... do pre koj dan..... daklem; priprema... pozor..... sad!~

Edited by Hippie
Link to comment

ja sam totalno uz Lrd-a 

 

inace ja sam tad imala taman godina da obozavam tu seriju.. i strasno me zanima kako mi se cini sad, posle svih ovih godina..... koliko god sam je volela, nikad mi nije palo na pamet da je ponovo gledam..... do pre koj dan..... daklem; priprema... pozor..... sad!~

 

Ja gledao pre mesec dana prvi put. S jedne strane šok gledanja svega toga kao odrasla osoba i shvatanja koliko je to sve sada pa malene banalno; s druge, neverovatni niz uspomena i sećanja koja se samo stvore a kojih se nisi ni sećao da postoje. Plus gomila emocija. Treba gledati ponovo.

Link to comment

Lrd,. razumem ja tvoju motivaciju, samo je 0% poštujem :D

 

Meni je to površno i besmisleno, gledati po obavezi, po ključu, zbog onog što znaš da je usledilo decenijama kasnije. To je kao da se ložiš na ženu od 50 godina ne zato što je MILF, nego zato što si svestan koliko je erekcija inspirisala u prethodnih četvrt veka.

Link to comment

Twin Peaks je bila najveća revolucija u istoriji televizije i jedna od najznačajnijih stvari u istoriji pop-kulture. Kao i u svim ostalim oblastima, mnogi posle su sve te revolucionarne i nove ideje unapredili i izneli na novi nivo, a mnoge druge ideje su opšteprihvaćene sada kao standard. Ako te zanima odakle je sve to počelo i ko je bukvalno izmislio skoro...sve, Twin Peaks se mora gledati.

Iako novom gledaocu može delovati banalno, naivno i prizemno.

 

Ako te ne mrzi, napisi konkretno po cemu je Twin Peaks bio najveca revolucija u istoriji televizije i koje je to sve nikad vidjene ideje donela na male ekrane.

Link to comment

Treba imati u vidu da je Twin Peaks po žanru sapunica. Revolucionarna, legendarana, i potpuno originalna, ali ipak sapunica. A sapunice nisu za više gledanja. Interesantno je ponovo gledati samo pojedine linčovske momente, no ipak serija je stvar trenutka i pripada svom vremenu.

 

Treba ponovo gledati Linčove filmove, a ne serije. ;)

Link to comment

@aram: Apsolutno ne, mislim da je odlično da ih gledaju ako im se filmovi sviđaju. Mislim da je apsurdno da ih gledaju samo zato što su znaju ko su Hičkok ili Ajzenštajn.

Link to comment

Treba imati u vidu da je Twin Peaks po žanru sapunica. Revolucionarna, legendarana, i potpuno originalna, ali ipak sapunica. A sapunice nisu za više gledanja. Interesantno je ponovo gledati samo pojedine linčovske momente, no ipak serija je stvar trenutka i pripada svom vremenu.

 

Treba ponovo gledati Linčove filmove, a ne serije. ;)

 

Slazem se u svemu. Samo me zanima to oko revolucije. Pitao Lrda, pa evo i tebe.

Nemojte samo u glas :D

Link to comment

Ja gledao pre mesec dana prvi put. S jedne strane šok gledanja svega toga kao odrasla osoba i shvatanja koliko je to sve sada pa malene banalno; s druge, neverovatni niz uspomena i sećanja koja se samo stvore a kojih se nisi ni sećao da postoje. Plus gomila emocija. Treba gledati ponovo.

 

uhh.. cenim da che oziveti/prizvati puno toga.... pogotovu sto sam ja uzasno nostalgicna... biche dovoljna 1 epizoda i casa vina i zbogom svete, zbogom forume.. idem malko dumrem

Link to comment

Ako te ne mrzi, napisi konkretno po cemu je Twin Peaks bio najveca revolucija u istoriji televizije i koje je to sve nikad vidjene ideje donela na male ekrane.

 

Pa žešće me mrzi, naročito večeras. Ali, evo samo par, serija je uvela u mejnstrim da je cela serija posvećena jednom slučaju i da nije slučaj po epizodi; uvela je snove glavnih likova kao mejdžor plot divajs; uvela je brutalno nasilje u mejnstrim televiziju; pre Tvin Piksa poremećeno i nadrealno nije bilo moguće kod šire publike, a sada je ima skoro svuda...Ma, ne znam ni gde bih počeo, a kamoli gde bih završio.

 

Plus sve lično, tipa...uf.

 

Link to comment

uhh.. cenim da che oziveti/prizvati puno toga.... pogotovu sto sam ja uzasno nostalgicna... biche dovoljna 1 epizoda i casa vina i zbogom svete, zbogom forume.. idem malko a

 

 

 

Ma joo. Nekako mi nikad pre nije palo napamet kakav je bio svet kad sam imao 16 godina. I onda se odjednom setiš SVEGA iz tog uzrasta, i muzike i patnje i izlazaka i devojčica i...baš prodrma.

Link to comment

Ma joo. Nekako mi nikad pre nije palo napamet kakav je bio svet kad sam imao 16 godina. I onda se odjednom setiš SVEGA iz tog uzrasta, i muzike i patnje i izlazaka i devojčica i...baš prodrma.

 

:)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...