Jump to content
IGNORED

Puni džepovi tehnike


Recommended Posts

Pišem ovaj topik iz revolta. 

Prva stvar u džepu mi je SG3 koji mi već dobrano klizi po pišnom živcu, jer je preglomazan, zbog teksture materjala  kliza iz ruke kao nenormalan pa je korišćenje bez neke obloge muka živa. Ako turim oblogu, onda imam osećaj da treba da odšetam do MUPa po dozvolu za oružje. Večernji ritual mi je pored pranja zuba i uspavljivanja dece postalo i guranje punjača u telefon. 

Druga stvar u džepu su mi slušalice, ništa specijalno JBL in ear govna koja sada priključujem na mobilni, pošto sam uspeo da spržim moj Blueberry tomCat /ili beše BlackCat/.

Treća stvar u džepu mi je tablet, kinez od ponositih 7 inča, za koji nemam nikakvo opravdanje, osim povremenog gledanja filmova. 

Četvrta stvar je /do skora/ bio pomenuti mp3 plejer. 

 

Na sve ovo dodati još makar dva punjača koji takodje traže svoje mesto zbog posrane autonomije. 

 

Sve u svemu, prepuni džepovi.

 

Pošto sam upao u neurotičnu fazu, počeo sam da većam sam sa sobom, kako da smanjim gabarite i potrebe za punjačima.

 

Moje rešenje je bilo sledeće - da pazarim jedan starinski mobilni koji bi mi služio i kao mp3 plejer, i da zadržim tablet čije bih nošenje vrlo strogo ograničio.

 

Pošto su dve glave uvek (ili uglavnom) pametnije od jedne - treba mi savet i mišljenje, makar u vidu vašeg džepno-tehničkog inventara, kako sve da odradim, a da izgubim minimum korisničkog komoditeta i da moja gedžet ovisnička ličnost što manje pati. 

 

 

 

Link to comment
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    10

  • ljakse

    7

  • Razzmatazz

    6

  • Shan Jan

    6

spisak tehnike koju obicno vucem:

 

- telefon SG mini

- slusalice Sennheiser PX-100 II

- ipod touch 4gen 32gb

- custom portabl pojacalo za ipod

- iPad 2

- Nikon D5100 sa objektivom 18-55

- mikro USB kabl, naravno i kabl za epl

- citac SD kartica, maleni

- remote okidac za fotoaparat

 

a da, savet.. ponesi sve!

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Pišem ovaj topik iz revolta. 

Prva stvar u džepu mi je SG3 koji mi već dobrano klizi po pišnom živcu, jer je preglomazan, zbog teksture materjala  kliza iz ruke kao nenormalan pa je korišćenje bez neke obloge muka živa. Ako turim oblogu, onda imam osećaj da treba da odšetam do MUPa po dozvolu za oružje. Večernji ritual mi je pored pranja zuba i uspavljivanja dece postalo i guranje punjača u telefon. 

Druga stvar u džepu su mi slušalice, ništa specijalno JBL in ear govna koja sada priključujem na mobilni, pošto sam uspeo da spržim moj Blueberry tomCat /ili beše BlackCat/.

Treća stvar u džepu mi je tablet, kinez od ponositih 7 inča, za koji nemam nikakvo opravdanje, osim povremenog gledanja filmova. 

Četvrta stvar je /do skora/ bio pomenuti mp3 plejer. 

 

Na sve ovo dodati još makar dva punjača koji takodje traže svoje mesto zbog posrane autonomije. 

 

Sve u svemu, prepuni džepovi.

 

Pošto sam upao u neurotičnu fazu, počeo sam da većam sam sa sobom, kako da smanjim gabarite i potrebe za punjačima.

 

Moje rešenje je bilo sledeće - da pazarim jedan starinski mobilni koji bi mi služio i kao mp3 plejer, i da zadržim tablet čije bih nošenje vrlo strogo ograničio.

 

Pošto su dve glave uvek (ili uglavnom) pametnije od jedne - treba mi savet i mišljenje, makar u vidu vašeg džepno-tehničkog inventara, kako sve da odradim, a da izgubim minimum korisničkog komoditeta i da moja gedžet ovisnička ličnost što manje pati. 

Probaj za početak da ne nosiš sve po džepovima, probaj neku torbu, manju ali torbu, i povadi sve to iz džepova. Već tako ćeš se osećati bolje.

Link to comment

Nosim samo telefon dovoljno veliki za sve. U kolima držiM bluetooth slušalicu i to je to. Veći problem imam sa novčanikom i ključevima nego sa tehnikom.

Link to comment

@tresko

 

tako je. ja imam Alfinu torbicu koja deluje malo ali nije.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Probaj za početak da ne nosiš sve po džepovima, probaj neku torbu, manju ali torbu, i povadi sve to iz džepova. Već tako ćeš se osećati bolje.

 

Jes, pa da ga optuže da je seljak što nosi torbicu, eno na nekom tamo topiku su se složili da je normalnije da staviš ključeve u jedan, telefon u drugi, novčanik u treći a sve ostalo u četvrti, pa kad sedneš negde, oči ti ispadnu. Vele, nije trendi, tako nešto... :(

 

Dok sam tu, MP3 nemam kada da slušam, da moram, slušao bih sa telefona. Tačnije, sve bih radio sa telefona sa malo većom dijagonalom i to je to. 

 

Što se tiče SGS3 to uopšte nije cigletina, a i sa silikonom to je par mm gabarita više, steins, nisi valjda neki patuljak? Imam lg g2 koji je veći, pa nikad stvarno nisam ni pomislio apsolutno ni u jednoj situaciji da mi je velik, glomazan, šta god. 

 

Stavljanje telefona na punjač svako veče nije samo tvoj ritual već svakoga ko ima bilo kakav smart fon. 

 

Elem, konkretni saveti, a mogu da sumiram i u jedan: SVE prodaj, uzmi jedan fablet i zdravo. Bolej da nosiš nešto malo veće nego 6 stvari. 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

ja imam torbicu preko ramena jer u nju staje sve što ste većinom nabrojali... jeste da se trend toliko omasovio da sam nas (pripadnike torbice preko ramena) prozvao jehovinim svedocima - al' je brate praktično a u godinama sam kad mi praktičnost >>>>>>>>>>> vizuelnog.

Link to comment

Ja imam klasičnu torbu/kao đačku - na leđa i baš me briga koliko je moderno ili trendi. :) Ne vučem nešto mnogo tehnike, SG3 mi staje u džep bez problema, ali nosim skoro uvek i mali kišobran i još neke sitnice, pa dobro dođe.

Link to comment

Jes, pa da ga optuže da je seljak što nosi torbicu, eno na nekom tamo topiku su se složili da je normalnije da staviš ključeve u jedan, telefon u drugi, novčanik u treći a sve ostalo u četvrti, pa kad sedneš negde, oči ti ispadnu. Vele, nije trendi, tako nešto... :(

 

 

Da, a sledeće godine će reći da svi muškarci neizostavno moraju da imaju torbice.

Link to comment

pf amateri

(doduše nisu džepovi već torba)

 

- tablet 10 inča (sa sve oblogom)

- fotoaparat (Canon PowerShot)

- eksterni hard 2,5 inčni u WD kućištu

- dva para no name slušalica

- mobilni nokia e72 (koja ne radi)

- mobilni HTC sensation 

- mobilni neki samsung manji

- univerzalni daljinski

naravno

- usb kabl

- kabl za telefon

 

edit: dosta dugo "vukao" se po torbi i neki mp3 player ali kada sam u HTC stavio kartiu od 32gb - poklonio sam ga...

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...