Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

A potrošnja hardwarea? Tu ti bluetooth razbija verovatno...

Launcher je nešto kao win explorer u windowsu, ne znaš da ga koristiš, a stalno je aktivan... Ali 3% je ništa... Nešto hardwerski pravi oproblem...

Link to comment
2 minutes ago, banecare1 said:

 

zna kineska sluzba da postoji i za sta sluzi :lol:

da, opasni su kinezi 

a što je najcrnje, ni ne vidim dako da skinem tu aplikaciju :lol:

Link to comment
Just now, radisa said:

A potrošnja hardwarea? Tu ti bluetooth razbija verovatno...

Launcher je nešto kao win explorer u windowsu, ne znaš da ga koristiš, a stalno je aktivan... Ali 3% je ništa... Nešto hardwerski pravi oproblem...

pa ni ne vidim gde se to gleda, tj. ne piše mi ništa za to, a bluetooth mi nije ni uključen

Link to comment

Nađi gde je bluetooth uključen i isključi ga, kad svučeš na početnom screenu na dole...

Idi na settings, pa about phone, valjda je poslednja opvija, pa probaj update za update softwarea...

Link to comment

našla, sam nije slajd nego ima opcija

 

elem, od tih 22 % ( do sada) najviše potrošio ekran - 6%, onda android sistem 2%, taj launcher 4% i ostalo je po 2 i 1%

 

ed.

a preuzela sam apdejt softvera sinoć

 

ne mogu da nađem kako se inače radi apdejte, to mi je bio sam ponudio

Edited by dùda
Link to comment

pa ne znam, možda i ja paničm bzvz

 

izvini što te smaram, ajd' sačekaću još koji dan pa da vidim

 

sada sam uključila i ono prilagođavanje ekrana (mada ja volim da mi jako svetli :D), pa ću da vidim, jer izgleda da ipak dosta troši taj ekran

Link to comment

Ekran je najveći potrošač, smanji osvetljenje kolko možeš i podesi da se sam gasi nakon max 1min.
Drugo, lokaciju isključi ili ostavi na wifi/network, a GPS svakako na off, dobro je i wifi isključiti kad se ne koristi.
4g troši više, pa ako ti brzina nije preterano bitna, prebaci na 3g.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
49 minutes ago, El Guapo said:

Ekran je najveći potrošač, smanji osvetljenje kolko možeš i podesi da se sam gasi nakon max 1min.
Drugo, lokaciju isključi ili ostavi na wifi/network, a GPS svakako na off, dobro je i wifi isključiti kad se ne koristi.
4g troši više, pa ako ti brzina nije preterano bitna, prebaci na 3g.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 

hvala, nešto od ovoga je već bilo isključeno, lokaciju sam dodatno isključila 

to bi bilo to, pa videćemo

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

u svakom slucaju ova potrosnja koju si navela tesko da je normalna. gledaj ti to da zamenis.

pa gde i kako da zamenim, mislim, kako se to meri da li je ok i da li će da mi zamene ?

 

p.s.

evo sad gledam, jutros sam bila pogrešila, nije se bilo potrošilo 22 nego 12 %, 

sad je baterija na 80%,  znači prošlo je 11 sati i 27 minuta od poslednjeg potpunog punjenja, ekran sam koristila od tada 1 sat i 23 min, sad imam 80 % i kaže mi da je to za cca 1 dan i 21 sat

 

e sad, ja nemam pojma da li je to ok

Edited by dùda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...