Jump to content
IGNORED

Tour de France 2014


malkin

Tour de France 2014  

21 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

jos jednom, vec sam pojasnio. me mislim da mu je donelo bilo kakvu prednost. prosto je bilo ruzno. meni. dozvoljavm da je tebi bilo simpaticno. kada ga navijec gurne, vozac nema nikakav uticaj na to i to je van njegove volje, moze samo da smeta. kada se vozac namerno, sa predomisljajem, svesno uhvati za motor, cak ne i da zadrzi ruku dok uzima vodu, to je u najmanju ruko nesportski.

 

Pisao sam post dok si ti pojašnjavao dodatno. Nije mi simpatično, ali mi nije ni skandalozno. Vozači često puštaju navijače da ih gurkaju, pa tek ako preteraju reaguju. Kazna i završen posao.

Link to comment
  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    202

  • freakns

    106

  • Garnirung

    40

  • Nemanja Posrbica

    35

edit. Recimo Majka vozi jako iskusno za tako mladog vozača. Imaš kao kontra primer njegovog sunardonika, koji vozi kao da je apsolutni početnik.

Kvjatkovski? ma daaaj. ovo bi mogao da kaže samo neko ko zanemari sve što je uradio pre jula 2014.

Mihal prosto nije GT vozač još uvek, a pravi je allrounder pa nema mogućnost da kao Majka cilja planinske etape. ovako ne voze početnici:

 

Link to comment

@Posrbica

 

 

U pravu si, mada je izgledalo kao da će mu Pino uzeti drugo mesto, ali dok su se oni klali zbog bele, a TJ da ostane u dometu podijuma, ekipa ga je izvukla da ih stigne. Mislim da je imao i malo sreće tu.

 

Movistar je danas slao ljude očigledno kao damage control, a ne da napadnu (na stranu Viskonti).

Link to comment

Kvjatkovski? ma daaaj. ovo bi mogao da kaže samo neko ko zanemari sve što je uradio pre jula 2014.

Mihal prosto nije GT vozač još uvek, a pravi je allrounder pa nema mogućnost da kao Majka cilja planinske etape. ovako ne voze početnici:

 

Majka je definitivno buduci GT kandidat, ali iskreno, mislim da ce Kwiatkowski biti upamcen kao veci biciklista na kraju im karijera.

Link to comment

Kvjatkovski? ma daaaj. ovo bi mogao da kaže samo neko ko zanemari sve što je uradio pre jula 2014.

Mihal prosto nije GT vozač još uvek, a pravi je allrounder pa nema mogućnost da kao Majka cilja planinske etape. ovako ne voze početnici:

 

Opet ti meni vadiš snimke nekih trka za koje jedva da sam čuo, koje su osnovane pre par godina i voze se za kontinentalni šampionat. Jednostavno, ne vozi zrelo, a to ne znači da je loš vozač i da ne može, već da nije dorastao mentalno svom talentu, za sada. Sve što je radio do sada na TdF je delovalo apsolutno dečački. Juče mu na brdu pobegne hronometraš Rogers, folirant Voeckler, Serpa, Kiryienka (koji je i danas bolje plasiran na etapi od njega, kao i Rogers) i još par momaka. Ravnu etapu pre toga se zaleće ispred grupe na par km do cilja, da bi pobedio ili šta već?!? Skoro u svakoj etapi ima po neki potez koji mu je biseran. Ok, može biti da je novi Vinokurov, ali to mora da potkrepi i nekom sportskom inteligencijom, koju je Kazakstanac imao. Slušam njegov intervju pre neki dana na Eurosportu, pitaju ga šta ume najbolje, a on ne zna da im odgovori. Sve po malo, a ništa specijalno. Malo ITT, malo brdo, malo klasici... Divan materijal za trećeg pomoćnika nekom pretendentu na TdF.

Link to comment

Majka sutra da bi dovezao tačkastu u Pariz mora da uzme Huatacam i verujem da će to biti dovoljno. Verovatno i drugo mesto na istom brdu će biti dovoljno, a i treće pod uslovom da uzme oba prethodna brda treće kategorije. Tako da i sutra verovatno u beg. Ako to ne uradi, Nibali će verovatno da dođe u Pariz i sa tufnastom.

Link to comment

Eh sad, niti je strade bianche nebitna trka (naprotiv), a uz to je i jedna od najboljih i najuzbudljivijih u kalendaru, niti je biti treći pomoćnik tdf pretendentu nužno nešto loše. Kwiat vjerovatno nikad neće ni biti pretendent na tdf, ali će se naosvajati trka i trka

Link to comment

@Nemanja

 

nije biciklizam TDF, i nije trkačka inteligencija ono što može da se proceni samo gledanjem pojedinačnih etapa koje se voze u kontekstu tronedeljne trke. na Turu on ne vozi za generalni plasman, pokušao je da vozi za belu majicu ali se pokazalo da nije dovoljno jak za to. a to ko je kome na kojoj etapi pobegao na samom kraju Tura ne mora ništa da znači o sposobnosti ili umeću trkanja. prosto, na Turu uvek imaš ljude koji ciljaju određenu etapu pa shodno tome i pristupaju danima koji vode do njih. na kraju krajeva, ima tri treća mesta na etapama Tura u ove dve godine, to nikako nije za bacanje. a da ne govorim o tome kakav umor, bolesti i drugi problemi mogu da se nakupe do tog trenutka u trci.

 

on je na onoj trci koju sam okačio pobedio Sagana u direktnom okršaju nakon što je jedini pored Kanćelare, Valverdea, Krojcigera, Evansa i ostalih uspeo da reaguje na njegov napad. upravo ta vrsta osećaja za trku, pozicioniranje i učestvovanje u pravom napadu su znaci nekoga ko ume da se trka a ne nekoga ko vozi kao početnik. Strade Bianche je trka koja jeste od najnovijih na kalendaru, ali važna je konkurencija a ne koliko je trka stara. a on je u martu pobedio krem ovog tipa trka. samo je Gerans valjda falio. najozbiljnije: ako nešto govori o inteligenciji bicikliste i njegovom razumevanju trke onda je to kako se pokazuje na jednodnevnim klasicima. tu nema ni kalkulacija ni ciljeva koji idu dalje od cilja do kog se vozi tog dana. dakle kad si dobar trkač u vrhunskoj konkurenciji u kojoj tvojoj protivnici svi do jednog ciljaju pobedu tog dana, onda si dobar trkač i tačka. Kvjat već sad to jeste, a živi bili pa videli, svašta će taj još da napravi u svojoj karijeri. makar nikad i ne pretendovao na podijum na Turu.

Link to comment

da dodam: drugim rečima, ne umanjujući Majkine pobede, daleko je njemu lakše da deluje kao iskusni vozač i pobednik u planinama kad je u prvih deset dana napravio 2 sata zaostatka. te pobede su sjajne i ne treba ih potcenjivati, ali ne treba baš ni previše u njih učitavati, GTovi su uvek bar pet trka u jednoj što dosta iskrivljuje percepciju pojedinačnih vozača.

Link to comment

@Nemanja

 

nije biciklizam TDF, i nije trkačka inteligencija ono što može da se proceni samo gledanjem pojedinačnih etapa koje se voze u kontekstu tronedeljne trke. na Turu on ne vozi za generalni plasman, pokušao je da vozi za belu majicu ali se pokazalo da nije dovoljno jak za to. a to ko je kome na kojoj etapi pobegao na samom kraju Tura ne mora ništa da znači o sposobnosti ili umeću trkanja. prosto, na Turu uvek imaš ljude koji ciljaju određenu etapu pa shodno tome i pristupaju danima koji vode do njih. na kraju krajeva, ima tri treća mesta na etapama Tura u ove dve godine, to nikako nije za bacanje. a da ne govorim o tome kakav umor, bolesti i drugi problemi mogu da se nakupe do tog trenutka u trci.

 

Hoćeš da kažeš da je Rogers pikirao etapu od juče da je pobedi. Znao je da će Contador da se povredi, pa je tempirao formu? Upravo to pikiranje etapa je problem, on je na TdF pikirao belu i jedno deset etapa po moj slobodnoj proceni. Nisam znao da se samo on umara, a ostali sede odmorni i zdravi. Ako mu je propala trka za belu, zašto nije pomerio fokus (kao Rogers) i pikirao etapu koja mu odgovara, a bilo ih je dosta na ovom TdF.

 

Da se razumemo, Majka je isključivo odličan brdaš i to će ga limitirati da bude nešto više, ali se zna šta se od njega očekuje i on to donosi. On nije bio najbrži na poslednjem brdu ni na jednoj od dve pobede, već je dobio na prednost iz bega, ali oba bega su bila nacrtana za hvatanje. Na Alpima je imao nešto manje od min na početku brda i održao je, danas je imao nešto više od dva na početku brda i održao je. Nisam siguran da mogu da nabrojim na prste jedne ruke vozače sa <25 godina koji su to učinili na jednom TdF iz bega. Od njega na ovim brdima je brže samo 5-6 vozača. I sam znaš da on nije ni trebao da vozi ovaj TdF i da ima uspešan Giro iza sebe. Ovo je za njega i Saxo fantastičan uspeh, a ako donese tačkastu, kontrola štete je potpuna. Majka ne bi video ništa od ovoga da nije bilo povrede Contadora. Pravi brdaš, drži tempo, kontroliše emocije i protivnike. Obrisao je patos sa Rodriguezom na dve etape, koji je isto batalio generalni plasman.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Majka sutra da bi dovezao tačkastu u Pariz mora da uzme Huatacam i verujem da će to biti dovoljno. Verovatno i drugo mesto na istom brdu će biti dovoljno, a i treće pod uslovom da uzme oba prethodna brda treće kategorije. Tako da i sutra verovatno u beg. Ako to ne uradi, Nibali će verovatno da dođe u Pariz i sa tufnastom.

on ce da uzme Huatacam kada meni izraste novi kurac... ili si mislio na Tourmalet?

 

a i neposten si prema Cvetkovskom... Majka i Rodgers su ladili jaja 10 dana jer su se cuvali za ispomoc Contadoru, pa kada je ovaj ispao, aj pikirajte etape. zajebi ti tu "velicinu". meni je 10. mesto na touru vece nego bilo koja etapna pobeda, a Majka kojeg si toliko nahvalio je trenutno vise od 2 sata iza Nibalija, tu negde kao Sagan koji dobija epilepticne napade kada vidi planinu... Cvetkovski daje max u svakoj etapi dok ovaj jednu vozi pa dve odmara...

Link to comment

on ce da uzme Huatacam kada meni izraste novi kurac... ili si mislio na Tourmalet?

 

a i neposten si prema Cvetkovskom... Majka i Rodgers su ladili jaja 10 dana jer su se cuvali za ispomoc Contadoru, pa kada je ovaj ispao, aj pikirajte etape. zajebi ti tu "velicinu". meni je 10. mesto na touru vece nego bilo koja etapna pobeda, a Majka kojeg si toliko nahvalio je trenutno vise od 2 sata iza Nibalija, tu negde kao Sagan koji dobija epilepticne napade kada vidi planinu... Cvetkovski daje max u svakoj etapi dok ovaj jednu vozi pa dve odmara...

 

Tourmalet, moja greška. Pomešao sam ih kada sam pisao.

 

Ne čudi me, ali sam zadovoljan. Ne znam da li je ikada bila i jedna tema oko koje sam se sa tobom složio.

 

Majka je i na brdskoj etapi pre svoje prve pobede bio na cilju drugi iza Nibalija. Mada generalno, sve ovo što pripisujete Kwiatkowskom da je za njega plus, kod mene je debeo minus za GT. Majka iskoristio sličan sistem kao Virenque, pustiš trku da ode svojim tokom, a ti juriš tačkastu (tako je ispalo silom prilika zbog Contadora, da nije, bio bi očigledno od velike pomoći na brdu). Za mene je to zrela odlika vozača koji ima noge, ali i tima. Biću vrlo zadovoljan ako drugu godinu za redom pravi brdaš uzme tačkastu, mada ni Nibali ne bi bio loše rešenje. U jednom trenutku je pretilo da postane neprijatno ko je sve osvajao tufne na TdF. Pričajte vti šta god hoćeš, ne osvajaju se bodovi za tačkastu sedeći u grupi i ladeći jaja. Čak ću i da ponovim iz prethodnog posta, ako ništa drugo očitao je lekciju fantastičnom i iskusnom brdašu Rodriguezu svaki put kada su vozili zajedno, a imali su apsolutno isti cilj i istu poziciju. Ili sada ni Rodriquez nije dovoljno dobar reper?

 

Kwatkowski ako ponovi sutra današnju vožnju, dobiće verovatno sat vremena razlike od Nibalija na kraju TdF, mada ni ovih 36 minuta nije malo s obzirom da mu društvo pravi Gadret, sekundant Valverdea. Taj "max" koji on pokazuje je upravo ono što pričam da ne valja u ovom trenutku. Nerealne želje > mogućnosti. Nezrelost. Njegov potencijal je postojeći, ali glava za sada glava to ne prati. Trkanje na bajsu nije srljanje napred, već analiza i kalkuliranje. Vidi primer Valverdea od danas. Pustio je klince da srljaju i na kraju im dao pet sekundi, a delovalo je da će ga ostaviti najmanje minut. Kwiatkowski u begu, etapa na kojoj je pušten, 7. mesto; Majka u begu tri etape - 2, 1, 1. Ne znam zašto bih uopšte branio Majku, dve godine za redom je u top10 na Giru, ako to ne pokazuje izvesnu konstantnost. Ispade ovo na kraju merenje kvaliteta dva različita profila vozača, samo zato što sam rekao da je Majka ima za mladog vozača fantastično zrele odluke i rekao da to kod njegovog sunarodnika ne vidim.

 

Posebno "obožavam" vozače koji su na realaciji od 15-30 minuta od vrha generalnog plasmana, pa ih grupa pusti u beg od 7-8 minuta i oni kao junački održe prednost i vrate se u borbu za top10. Srećom, obično sutradan se to vrati kao danas Kwiatkowskom, mada ponekad i prođe kao Voeckleru na onom TdF kada je završio četvrti.

 

edit. Peter Sagan ima 61 pobedu u dosadašnjoj karijeri, a i naredne godine će biti smatran mladim vozačem.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Kwiatkowski u svom palmaresu ima 11. mjesto na svom prvom TDF, plasmane medju 5 na najvecim klasicima, visoke plasmane na brojnim etapnim trkama [Trka oko Baskije, Poljske, Tirreno Adriatico]. Uz to je bio odlican na Ronde de Vlaanderen prosle godine. Tesko mi je takve rezultate povezati sa nedostatkom inteligencije u voznji.

Link to comment

@Nemanja

 

vidi, ja sam poslednji koji će da umanjuje Majkine rezultate. svaka njemu čast, nisam hteo da kažem da mu je išta poklonjeno ili da su njegove pobede lakše od bilo čijih pobeda na TdF. ne može tamo da se pobedi slučajno.

 

cela poenta onoga što sam hteo da kažem je da o Kvjatkovskom izvlačiš debele zaključke na užasno malom i neadekvatnom uzorku. bio u begu u etapi Tura i na kraju izgubio vreme--znak nezrelosti?! pa onda je najveći deo TdF pelotona sačinjen od nezrelih biciklista. probaš, uspe ili ne. ni 1 Jensu nisu uspevali svi begovi--to je prosto sudbina biciklista koji su ograničeni na jurenje etapnih pobeda u predelima koji ne idu nebu pod oblake. a agresivna vožnja uopšte ne mora da bude znak ni nezrelosti ni neinteligencije. ona je to samo ako pretpostaviš da je taj koji tako vozi pa mu ne ide neko sa ambicijama za GC. Kvjat jednostavno nije došao na Tur pucajući od dobre forme pa da mu se sad zamera svaka lošija etapa (pisao sam o njegovoj formi i očekivanjima pre oko dve nedelje; niko pa ni on sam nije ozbiljno mislio da ima noge da se upusti u borbu za belu majicu). u aprilu je imao pik forme, ali nije uspeo da je povrati na vreme za Tur--što mu i nije bio veliki predsezonski cilj--pa je morao da odustane na Dofine.

 

a inače, ono za šta si ga najviše uzeo na zub--ona etapa kad je bio u begu sa Martinom--to nema boga da nije bila Lefeverova odluka. takvi potezi nisu stvar trenutne inspiracije dva timska druga dok ćaskaju u pelotonu, to im DS smisli dan ranije. na kraju, Kvjat je tipičan puncheur i all-rounder, ne može on da se meri merilima niti kandidata za podijum na GTu niti merilima kandidata za tačkastu majicu.

 

pokušavam da kažem od početka: postoje razne trke i sposobnosti, mane i vrline pojedinačnih vozača mogu do određene mere da se iz njih iščitavaju, ali mora uvek da se vodi računa o kontekstu takmičenja. ima dobrih razloga zašto bi Lars Boom dao pet onakvih etapnih pobeda na Turu za jedan Paris-Roubaix. što se mene tiče, Kvjat se za jednog 25-godišnjaka već debelo dokazao rezultatima, i to rezultatima kakve je neinteligentnom biciklisti ne-mo-gu-će da ostvari. sasvim lepo mogu da ga vidim kako u budućnosti igra bitnu ulogu na svim najvećim klasicima osim Rubea i možda Milano-Sanrema, a bogami sa hronometraškim pedigreom kakav ima mogao bi da uzima i jednonedeljne trke poput Romandije, Švajcarske, Baskije, Pariz-Nice. sve što uključuje visoke planine i brojne kilometre penjanja bi moglo da mu bude van dometa, ali bože moj. niko ne misli ništa lošije o Kanćelari, Saganu, ili Bunenu zato što nisu divokoze.

Edited by malkin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...