Jump to content
IGNORED

Tour de France 2014


malkin

Tour de France 2014  

21 members have voted

  1. 1. Ko osvaja Tour de France 2014?

    • Jurgen van den Broeck
    • Alberto Contador
    • Rui Costa
      0
    • Chris Froome
    • Tejay van Garderen
      0
    • Bauke Mollema
    • Vincenzo Nibali
    • Joaquim Rodriguez
      0
    • Andrew Talansky
      0
    • Alejandro Valverde
  2. 2. Ko osvaja zelenu majicu?

    • Mark Cavendish
    • John Degenkolb
    • Arnaud Demare
      0
    • Andre Greipel
      0
    • Marcel Kittel
    • Peter Sagan
  3. 3. Ko osvaja belu majicu?

    • Romain Bardet
    • Ion Izaguirre
    • Michal Kwiatkowski
    • Rafal Majka
    • Thibaut Pinot


Recommended Posts

Meni je Tour bio odlican, iako nazalost nisam mogao bash u potpunosti da ga ispratim. Steta za Froomea i Contadora, da su ostali u trci bio bi pravi spektakl za zutu majicu.

Isto.

Možda bi mi bilo dosadnije da sam baš ispratio svaku etapu detaljno, ali čini se da je bez obzira što nije bilo drame oko žute majice posle odlaska Kontadora, stalno bilo nekih manjih, ali ništa manje interesantnih, duela, što oko drugih majici, pa do osvajanja etapa.

Link to comment
  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    202

  • freakns

    106

  • Garnirung

    40

  • Nemanja Posrbica

    35

I ja zadovoljan :) A ovo je tur koji sam najvise ispratio. Etape koje sam preskocio sam skidao i gledao. Minimum one hajlajtse...

 

Nije tur zuta majica i bilo je svega zanimljivog.

 

Meni je najveci utisak Sagan (uz naravno odustajanje ove dvojice). Toliko podijuma, majica, ali bez pobede. Tragicar tura.

 

A Francuzi pozitivni utisak. Pogotovu Pino. Ocekujem njihove jos bolje rezultate narednih godina...

Link to comment

slažem se sa generalno povoljnim utiskom o Turu. da dam i ja svoja dva centa.

 

čudno je to, trka je trebalo da bude zanimljiva u borbi za svaku oda majica, a na kraju je jedino borba za tačkastu bila neizvesna, donekle i za belu. a opet, trka nije izgubila na kvalitetu i zanimljivosti. svaka etapa je donela nešto vredno pažnje i dobro trkanje. mislim da se kristališe kao dobitnički model GTa baš ovakav kakav smo gledali: GT na kome su planinski i hronometarski ekstremi ublaženi a broj čisto tranzicionih ravnih etapa smanjen u korist etapnih profila preuzetih od klasika. ništa tako dobro ne razbija predvidljivost scenarija i malo šta nudi tako dobre prilike biciklistima najrazličitijih profila da se nadaju još nečemu osim uspehu u GCu svog timskog kapitena. ne moraju Điro i Vuelta da idu tim putem zbog tradicije odlučujućih teških planinskih etapa, ali Tur bi baš mogao da se na duže staze profiliše ovakvim trasama. Francuska ionako ima najveću geografsku raznovrsnost; Ardeni, kaldrma severa, vetroviti primorski predeli, Vogezi, centralni masiv, itd. valja to iskoristiti.

 

među glavnim utiscima su učinak Francuza i Tur kao još jedan dokaz globalizovanja biciklizma. Pino i Barde su dokazali kvalitet i potencijal, Kokard je ostavio zavidan trag u trci, Pero je krunisao neobičnu karijeru najvećim francuskim uspehom na Turu u ovom veku, Galopen je vozio šampionski i nosio žutu majicu... jedino je šteta što Demar nije štogod više postigao sa majicom francuskog nacionalnog šampiona. sa druge strane, ostatak sveta™ se sve više primiče Staroj Evropi u biciklizmu. Cheng Ji je završio Tur, i iako nosi fenjer to je veliki sportski uspeh. Nova Evropa je stigla: Majka je uzeo tačkastu a Sagan opet zelenu; uz njih su Kvjatkovski, Štibar, Špilak, Brajkovič, Kišerlovski, Mezgec i Konig. svi su na samom pragu elite, a neki od njih su već u samom kremu World Toura. dodati tome Kolumbijce, Engleze i Amerikance, i biciklizam se zaista legitimiše kao globalni sport, što nije uvek bio.

 

na kraju, pobednik. za moje pare, nikakve zvezdice ne treba stavljati na Tur 2014, ko god da je ispao iz trke ili se uopšte nije pojavio. možda je delom i radi razvejavanja takvih sumnji u njegovu pobedu Nibali insistirao na tome da vozi na pobedu u svakoj prilici. dominantna i poštena pobeda bicikliste koji je najbolji na svetu u ovom trenutku i koji se uvrstio u sam vrh najboljih biciklista svih vremena. dobiti jedan GT je nadljudski teško, dobiti sva tri mogu samo najveći šampioni. mene posebno čini srećnim što je pobedio upravo biciklista koji je izvrstan all-rounder, koji ume da se penje, ume da vozi hronometar, ume da sprinta iz male grupe, ume da rukuje biciklom na nizbrdici bolje nego iko drugi i da vozi po kaldrmi kao specijalisti. chapeau.

 

na kraju, moram da zagunđam zbog činjenice da će zelenu majicu osvojiti Sagan koji nije dobio nijednu etapu a Nibali koji ima plasmane: 1, 1, 1, 1,  2, 3, 3, 3, 4 nema ni pola Saganovih poena. zelena majica očigledno nije nagrada za najboljeg sprintera, ali sa ovakvom raspodelom poena mislim da nije ni nagrada za najkonstantnijeg biciklistu, jer je to u ovoj trci bio Nibali.

Link to comment

slažem se sa generalno povoljnim utiskom o Turu. da dam i ja svoja dva centa.

 

čudno je to, trka je trebalo da bude zanimljiva u borbi za svaku oda majica, a na kraju je jedino borba za tačkastu bila neizvesna, donekle i za belu. a opet, trka nije izgubila na kvalitetu i zanimljivosti. svaka etapa je donela nešto vredno pažnje i dobro trkanje. mislim da se kristališe kao dobitnički model GTa baš ovakav kakav smo gledali: GT na kome su planinski i hronometarski ekstremi ublaženi a broj čisto tranzicionih ravnih etapa smanjen u korist etapnih profila preuzetih od klasika. ništa tako dobro ne razbija predvidljivost scenarija i malo šta nudi tako dobre prilike biciklistima najrazličitijih profila da se nadaju još nečemu osim uspehu u GCu svog timskog kapitena. ne moraju Điro i Vuelta da idu tim putem zbog tradicije odlučujućih teških planinskih etapa, ali Tur bi baš mogao da se na duže staze profiliše ovakvim trasama. Francuska ionako ima najveću geografsku raznovrsnost; Ardeni, kaldrma severa, vetroviti primorski predeli, Vogezi, centralni masiv, itd. valja to iskoristiti.

Tour je uvek i imao laksa pentranja nego Vuelta i Giro... na Touru nema ludackog uspona kao sto su Angliru(ono je potpuno nehuman uspon... preko 10km sa procentom od preko 15%, mislim da nigde ne ide ispod 12-13) ili Zoncolan, to je sigurno. ali zato ima Huez, Tourmalet i Ventoux, svaki zajeban na svoj nacin. Tourmalet koji ide 20km, sa obe strane, i najtezi je na samom kraju, Huez koji ti razbija ritam sa serpentimana non stop i Ventoux gde pola uspona gledas da te vetar ne oduva i ne vidis ni travku pored puta... generalno, snaga uspona Toura je sto su svi toliko razliciti i odgovaraju drugacijim profilima biciklista... pa ukombinujes sto si sam rekao sa kaldrmom na severu, sa vetrovitim mediteranom, i uvek ubacivanjem specijalnih etapa kao sto je bila ovogodisnja 10. ili kao kada se ide kroz sredisnji masiv(penjali se ili ne na Ventoux... ) gde su uzasno zeznute etape iako ne izgledaju pretesko na prvi pogled...

 

elem, u vezi sa ovim, ti pratis pa znas, kada cemo znati rutu za 2015? ocekujem jedan planinski hronometar, dugo ga nije bilo, i neki specijalitet u sredisnjem masivu koji nisu posetili ove godine, mozda neko iznenadjenje u Svajcarskoj ili Italiji... cenim da ce da naprave neki kompletni spektakl :)

Link to comment

Iduce godine TdF polazi iz Holandije. Ove godine Englezi su pokazali koliko vole ovaj sport :Hail: kao i lijepe pejzaze, vjerujem i da ce i Holandjani ispratiti TdF u ogromnom broju.

Link to comment

Ocekivao sam mnogo vise od Tura.

+1

Gledao sam i grđih Toureva, ali očekivao sam mnogo više ove godine. Očekivao sam Froome vs Contador, a uvaljena mi je utešna nagrada Tibo vs Tibovi zemljaci.

 

 

Link to comment

u vezi sa ovim, ti pratis pa znas, kada cemo znati rutu za 2015? ocekujem jedan planinski hronometar, dugo ga nije bilo, i neki specijalitet u sredisnjem masivu koji nisu posetili ove godine, mozda neko iznenadjenje u Svajcarskoj ili Italiji... cenim da ce da naprave neki kompletni spektakl :)

22. oktobra će da objave. što reče borris, kreću sa hronometrom u Utrehtu, idu posle i u Belgiju, a za dalje će se videti.
Link to comment

I meni je bio super tour, imam onaj SBB-ov ruter sto daje mogucnost gledanja untrag do tri dan ako si nesto propustio pa sam odgledao sve etape u celosti na Eurosportu.

 

Glede Frooma i Contadora. U pocetku je Froom bio jako nesiguran i cesto je padao na nekoliko etapa dok nije akumulirao povrede do odustajanja, a nije ni stigao do onih blatnjavih kaldrma. Tako da njegova nesigurnost na samom pocetku otkriva i generalno losu formu. Contador, opet, se malo uplasio blatnjave kaldrme i jako povukao rucnu. Jedino je Nibali tog dana isao hrabro do kraja i stekao solidnu prednost. Zbog te hrabrosti da vozi do kraja u svakoj situaciji je po meni i zasluzio ovu titulu cak i da su pomenuta dvojica ostala do kraja, mislim da bi je Nibali osvojio.

Link to comment

Virtuelne trke su...virtuelne

Na svaki argument da je Nibali stvarno bio dovoljno jak da se trka sa ovom dvojicom, dođe po 5 stvari koje kažu da bi njih dvojica pocepali sve ostale.

Možda je Froome bio nesiguran, pa je padao ili je Contador bio nesiguran, pa je išao polako po blatu. Ali je možda i Nibali bio nesiguran kada prebaci u pogrešnu brzinu pa mu Contador da 4-5 sekundi u poslednjim metrima etape. Ili je posle, u onoj etapi kad je vraćao žutu od Gallopina, bio nesiguran kad napadne na 4 km i napravi celih 15 sec. Froome je prošle godine tako davao bukvalno čitave minute i to jačoj konkurenciji. To je bilo rasturanje, a ovo Nibalijevo nije na tom nivou.

 

Sve u svemuTM, nije fer pričati o nekim asterisku na Nibalijevoj tituli zato što je neko pao sa bicikla, ali vala nije fer ni pričati da bi neko dobio Froomea ili Contadora da su ostali u trci.

Akobogdasrećeizdravlja, 2015. će svi biti tu, pa ćemo da vidimo i uživamo...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...