Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Улажем 1 протест због употребе израза "лала ленд" као да је то нека лудара. Не дирајте ми Банат!

Link to comment

Улажем 1 протест због употребе израза "лала ленд" као да је то нека лудара. Не дирајте ми Банат!

 

Šta je zajedničko Padinskoj Skeli i Kovinu?

Link to comment

Šta je zajedničko Padinskoj Skeli i Kovinu?

 

Знам за Вршац и Ковин... "код нас су лудаци ограђени".

Link to comment

Најбоље је у говору бити хладан, одбојан и роботизован, отприлике као глас из звучника на аеродромима.

Ствари воде ка томе да свако може због нечег да се увреди, па је боље не причати уопште

Link to comment

@kapetanm

To je prilicno ekstreman dozivljaj politicke korektnosti.

 

Nije sustina u tome sto neko hoce da se uvredi, vec u tome da se ne nagradjuju stecene nepravde (tipa, "generacije tvojih predaka su bili moji robovi i vlasnistvo, a sad je to proslo, ali cu te i dalje zvati niggerom i govoriti ti da si genetski glup i nesposoban").

Edited by Indy
Link to comment

^ to sa niggerima™ je precenjeno™ - radi se o najobicnijoj ljubomori; naime, rob je kostao nekih 10 godina zarade prosecnog belca-fizikalca I vise; verovatno ih je to zuljalo pa zato I rasprostranjeni rasizam medj' white trash populacijom

Link to comment

Најбоље је у говору бити хладан, одбојан и роботизован, отприлике као глас из звучника на аеродромима.

Ствари воде ка томе да свако може због нечег да се увреди, па је боље не причати уопште

da li si uveren da bi isto pisao da si kojim slučajem pripadnik neke grupe (ili nekih grupa) koju nazivaju politički (ne)korektnim nazivima?

 

gej rom, na primer.

Link to comment

@kapetanm

To je prilicno ekstreman dozivljaj politicke korektnosti.

 

Nije sustina u tome sto neko hoce da se uvredi, vec u tome da se ne nagradjuju stecene nepravde (tipa, "generacije tvojih predaka su bili moji robovi i vlasnistvo, a sad je to proslo, ali cu te i dalje zvati niggerom i govoriti ti da si genetski glup i nesposoban").

a ovo tvoje je prilicno ekstreman dozivljaj politicke nekorektnosti. izjednacujes je sa rasizmom, a ona se u biti svodi na to da ne zelis da upotrebljavas izraze koje ti je ko zna koja budala nametnuta. polozaj ugnjetenih se ispravlja na malo konkretnije nacine (npr paljenjem grada ili ulaganjem gomile para) od jeftinih reci.

Link to comment

a ovo tvoje je prilicno ekstreman dozivljaj politicke nekorektnosti. izjednacujes je sa rasizmom, a ona se u biti svodi na to da ne zelis da upotrebljavas izraze koje ti je ko zna koja budala nametnuta. polozaj ugnjetenih se ispravlja na malo konkretnije nacine (npr paljenjem grada ili ulaganjem gomile para) od jeftinih reci.

Pa, ne bih se slozio. Bitno je sta ugnjeteni (tj. u ovom slucaju njihovi potomci) misle o tome, a ne sta ja mislim o tome. U mom slucaju je recimo bitno sta ja mislim o tome da nas npr danasnji Turci zovu rajom ili kaurima.

Link to comment

Pa sad, kad je o Turcima rec, vraceno im je poprilicno sto se politcke korektnosti tice: postoji takozvani gastarbajterski autoput period kada je vrcalo od izraza vezanih za Turke na autoputu, sa sve ciglom na gasu, ubijanjem po saobracajkama, gomilama zena i dece spakovanim i najjadnije nemacke krseve, masovnim spavanjima na njivama pored autoputa i pored benzinskih pumpi, molitvama, koriscenjem WC na nacin koji je i prosecnom Srbinu, inace neprevazidjenom majstoru za to, izgledao malo cudan...

Svega je bilo, danas vise nije kada je o Turcima na autoputu rec.

Jedan veci model Mercedesa se u strucnim krugovima, a i sire, zvao Turcin..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...