Jump to content
IGNORED

Socijalizam & komunizam


namenski

Recommended Posts

O tome se i radi, a to sam te i pitao: kako da ne priznajes, barem konstatujes uspesnost politike koja je omogucavala ekonomske prodore. To valjda cini jedan od + za SFRJ

 

Da, to jeste +.

+ je i verovatno brza emancipacija zena nego sto bi se dogodila bez socijalizma (iako je to nemoguce dokazati)

+ je i demokratizacija obrazovanja.

...

 

Ima tu dosto pluseva za progresivnost drustva, ali ekonomski sistem tesko da je jedan od tih pluseva.

Link to comment
  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    45

  • Zaz_pi

    20

  • Prospero

    17

  • Yoda

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, to jeste +.

+ je i verovatno brza emancipacija zena nego sto bi se dogodila bez socijalizma (iako je to nemoguce dokazati)

+ je i demokratizacija obrazovanja.

...

 

Ima tu dosto pluseva za progresivnost drustva, ali ekonomski sistem tesko da je jedan od tih pluseva.

 

Happened all over Jevrope.

Link to comment

bilo je nestasica sibica, toalet papira, paste za zube, deterdzenata za pranje, banana, benzina etc...

Lupetas za sve pare, em ih nije bilo, em je bitnija razlika izmedju Yu nestasica i hronicnih nestasica u planski rasporedjivanim privredama.

Ono, banana je znalo da zafali, narocito van sezone, ali si zato u svakoj PKB radnjici na Bulevaru mogao da kupis mango ili papaju, pa sta sad?

 

I nisam ja kriv sto srpski kapitalizam ne ume da napravi one PKB virsle koje se prodaju u crvenim kioscima, kuvaju u velikim loncima, serviraju u ekstremno dobrom pecivu i puckaju kad se zagrizu.

Jebala vas soja pa jos genetski modifikovana.

Link to comment

:lolol:

 

Vidi, pošto te opsedaju desni duhovi 90-ih, iščitaj lepo Lasla Sekelja i Mencingera, biće sasvim otrežnjujuće.

Nista manje nego tebe neka druga opsedanja, sta ces, ljudi smo.  :P

 

A sto se Sekelja tice Yodo, ne moram da ga citam (ponovo): neke stvari mi covek pricao licno.

A sto se Mencingera tice, pa jebi ga, ima ga i nema ga, ne bih se ja bas kleo u njega.

Kao sto se ne bih zakleo da ne postoje desni duhovi devedesetih.

I pripazio bih se ja njih, posejali su oni ovde poprilicno toga kada je ispod kamenja izmilelo sve sto je imalo da izmili, znas valjda i sam.

Vidis.

Link to comment

Aha. Ja mislio forum poceo da stampa pare. :mellow:

I ja  :mad:

Poceo vec da brojim postove/bodove kao osnov za pravednu raspodelu i da zavidim Gresnom...

Doduse i da oduzimam kaznene po pitanju varnova...

Dole nepravicna raspodela, dole krvavi kapitalizam!!!

Link to comment

ti si mladicu kao i vasa vec pobrljavio pa koristis neprimeren jezik. za pojedine od pomenutih artikala su drzavne administracije i bonove izdavale (nemoj da ih mesas sa JTO bonovima sa kojim si mogao da hasas u crvenim kioscima) a niti si mango i papaju mogao da kupis u osamdesetim.

Link to comment

Nista manje nego tebe neka druga opsedanja, sta ces, ljudi smo.  :P

 

A sto se Sekelja tice Yodo, ne moram da ga citam (ponovo): neke stvari mi covek pricao licno.

A sto se Mencingera tice, pa jebi ga, ima ga i nema ga, ne bih se ja bas kleo u njega.

Kao sto se ne bih zakleo da ne postoje desni duhovi devedesetih.

I pripazio bih se ja njih, posejali su oni ovde poprilicno toga kada je ispod kamenja izmilelo sve sto je imalo da izmili, znas valjda i sam.

Vidis.

 

Postaješ već hronično logoreičan i džangrizav. Ovo je forum, sve može kraće i efektnije.

 

Probaj.

Link to comment

ti si mladicu kao i vasa vec pobrljavio pa koristis neprimeren jezik. za pojedine od pomenutih artikala su drzavne administracije i bonove izdavale (nemoj da ih mesas sa JTO bonovima sa kojim si mogao da hasas u crvenim kioscima) a niti si mango i papaju mogao da kupis u osamdesetim.

Mozes sad da se upiskis u gace od muke: papaja i mango najmanje jednom nedeljno u PKB prodavnicicama na Bulevaru, verovatno nas sistem korumpirao da ne izadjemo na ulice zbog nestasice banana.

Nema ih vise, evoluirale u kafice, prodavnice mobilnih andrmolja....

 

I za bonove si u pravu: snabdevali smo se na tackice, brat obuku za motornog pilota iz zezanja zavrsio i platio dinara 0, najvise ga nerviralo da GSP-om putuje na Lisicji jarak vikendom, neki automati po autobusima, elektronika, militarizacija sta da ti kazem, svuda tama i mrak, kozni kaputi setaju Beogradom, kod Nemaca Boss, kod nas Jugoexport, jeli smo rostilj kod Oraca, Zvezde i Male astronomije, bljak, imali samo 4-5 vrsta piva, uzas....

Seks bio zabranjen, slave se slavile ilegalno, popove smo jahali javno i brijali im brade, na Pravnom slusali Bartosa, Lukica, Gamsa, sve sljam....

Streljanja smo obavljali nocu, kad se pijani vratimo iz grada.

Ma nosi se bre....

Link to comment

Postaješ već hronično logoreičan i džangrizav. Ovo je forum, sve može kraće i efektnije.

 

Probaj.

Mogao si ovo i da boldujes.

Da se upravljam po nalogu.

Mani me, pokusaj da nesto i naucis, zlo je ko ne zna, a uciti se ne da.

Proglasicu te za novu podvrstu istoricara: biroistoricar.

Nesto je ili bilo u papirima ili se nije dogodilo.

Izvore i obligatne neke cike necu ovog puta da ti spocitavam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...