Jump to content
IGNORED

Socijalizam & komunizam


namenski

Recommended Posts

 

Filipenko, sta ti je? :P

 

 

Pa jebem ga, ako je Die Linke konstatovao da su komunisti za svašta bili u pravu, to ti je kao kada bi današnji reformisani radikali konstatovali da je Šešelj za svašta bio u pravu početkom devedesetih. Ne ulazim u vrednosni sud, ali bih voleo da takve konstatacije dolaze od nekih drugih izvora.

Link to comment
  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    45

  • Zaz_pi

    20

  • Prospero

    17

  • Yoda

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

do tada neviđeni sistem vožnje "par-nepar"  

 

:lolol: jel si potpuno siguran da je to izmislila Milka Planinc?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

:lolol: jel si potpuno siguran da je to izmislila Milka Planinc?

 

:lolol: jel si potpuno siguran da je to izmislila Milka Planinc?

 

u sfrj da, pre bilo po jevropi u anni di piombo. ovo je sa wiki za zaboravne. 

Link to comment

samo u Evropi? ja mislim da je bilo malo i po Ameriki?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Nisam ni ja pa znam da je bilo, ko je ikada ista citao o OPEC krizi zna i koje je posledice izazvala na trzistu.

 

znaci moze se sa sigurnoscu reci da par-nepar sistem nije bilo nesto do tada nevidjeno (pusti sad to vadjenje "nevidjeno u SFRJ")

Link to comment

Pa jebem ga, ako je Die Linke konstatovao da su komunisti za svašta bili u pravu, to ti je kao kada bi današnji reformisani radikali konstatovali da je Šešelj za svašta bio u pravu početkom devedesetih. Ne ulazim u vrednosni sud, ali bih voleo da takve konstatacije dolaze od nekih drugih izvora.

 

Nisi ti razumeo sta sam napisao. Rekao sam da su rezultati Die Linke(u istocnoj Nemackoj, a i SDP, u odredjenoj meri, mada je to danas diskutabilno), ne njihova konstatacija, i odredjena ispitivanja(dao sam tekst iz Spigla na tu temu) pokazatelji njegovih reci. Procitaj ponovo sta sam napisao ;)

Vidim da se Vasa smeje, sa pravom na tu konstataciju, jer je toga bilo i po zapadu, naroctio kod naftnih sokova tokom '70ih, ali nestasica je bilo-praznih rafova, restrikcija struje... Dobar deo mera su bile napisane od strane MMF, primera radi, ogranicavanje uvoza je bila mera koja je MMF propisao kako bi se smanjo trgovinski deficit. U cemu se uspelo ali u drugim merama nije, pa je SFRJ pored praznih rafova i restrikcija imala i hiperinflaciju tokom '80ih. Nije sve do MMF mera, koje su u mnogo cemu bile pogresne postavljene, mozda i namerno, vec i do rukovodstva SFRJ.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Nisam ni ja pa znam da je bilo, ko je ikada ista citao o OPEC krizi zna i koje je posledice izazvala na trzistu.

 

znaci moze se sa sigurnoscu reci da par-nepar sistem nije bilo nesto do tada nevidjeno (pusti sad to vadjenje "nevidjeno u SFRJ")

 

Nisam ni ja pa znam da je bilo, ko je ikada ista citao o OPEC krizi zna i koje je posledice izazvala na trzistu.

 

znaci moze se sa sigurnoscu reci da par-nepar sistem nije bilo nesto do tada nevidjeno (pusti sad to vadjenje "nevidjeno u SFRJ")

idi se raspravlja na wiki. 

Link to comment

idi se raspravlja na wiki. 

 

Ne razumem, zašto bih? napisao si "do tada neviđene mere", kako bi ismejao komunističko rukovodstvo. posle si, suočen sa činjenicom da je Milka Planinc tu meru prepisala od Evrope i US, rekao "da, neviđeno u SFRJ", i mene šalješ na viki, iz nekog razloga.

 

Mislio sam da si površan samo sa pravopisom, a sada vidim da ti nisu strane ni druge vrste površnosti :)

 

Izvini, neću te više prekidati u pokušaju da ljudima objasniš kako su zapravo živeli.

Link to comment

A jes' i bio težak problem taj par-nepar. Moj ćale kad dođe onaj dan da ne sme da vozi, ode do rent-a-cara pa se tako vozika i taj dan. A nije bio čovek nekog ludog zanimanja, sa ne znam koliko para.

I nestašica kafe isto bila težak problem. Mnooogo težak život bio.....

Link to comment

I nestašica kafe isto bila težak problem. Mnooogo težak život bio.....

 

+1

ni sijalica nije bilo običnih, samo crvenih, kao u "Balkanskom špijunu" :(

 užasno vreme bilo

Edited by Грешни Василије
Link to comment

http://www.youtube.com/watch?v=5rTq_UFwJig

 

Ja hocu zivot, bolji zivot
da ga zgrabim poput tigra
zivot nije decija igra

Ja hocu vise, hocu bolje jos
hocu sve pa kako bude
sto to vredi kad ne spadam
u taj soj jer zivot trazi bolje ljude

 

Ja hocu zivot, sve il' nista
ocu glavni zgoditak
to moj je moto ali sipak
nesto ipak tu ne stima
zivot nije loto

 

:)

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Ne razumem, zašto bih? napisao si "do tada neviđene mere", kako bi ismejao komunističko rukovodstvo. posle si, suočen sa činjenicom da je Milka Planinc tu meru prepisala od Evrope i US, rekao "da, neviđeno u SFRJ", i mene šalješ na viki, iz nekog razloga.

 

Mislio sam da si površan samo sa pravopisom, a sada vidim da ti nisu strane ni druge vrste površnosti :)

 

Izvini, neću te više prekidati u pokušaju da ljudima objasniš kako su zapravo živeli.

 

Ne razumem, zašto bih? napisao si "do tada neviđene mere", kako bi ismejao komunističko rukovodstvo. posle si, suočen sa činjenicom da je Milka Planinc tu meru prepisala od Evrope i US, rekao "da, neviđeno u SFRJ", i mene šalješ na viki, iz nekog razloga.

 

Mislio sam da si površan samo sa pravopisom, a sada vidim da ti nisu strane ni druge vrste površnosti :)

 

Izvini, neću te više prekidati u pokušaju da ljudima objasniš kako su zapravo živeli.

 

Ti se samo gubis, ceo pasus je sa sh wiki.  Ljudi samo lupetaju o merama koje (NI)su bile u SFRJ cisto malo da se prisete kako im je secanje slabo.  Tvoje suocavanje je bez smisla i svrhe po obicaju, jer tuces u prazan prostor na osnovu jedne recenice koju ja nisam napisao (linkovi postoje u tekstu, i tako dalje i tako dalje).  

Link to comment

Ti se samo gubis, ceo pasus je sa sh wiki.

 

A, vidi stvarno, oprosti :( nisam znao da si citirao pasus sa wiki bez ikakvog navođenja izvora, ispao sam jako nepristojan pretpostavivši da su reči u tvom postu samo tvoje.

Sledeći put ću guglati svaku tvoju rečenicu za slučaj da ju je napisao neko drugi.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...