Jump to content
IGNORED

Roland Garros 2014


Time Crisis

Recommended Posts

Vidim da Kafeljnikov tvrdi da je ovo Rafin poslednji osvojeni RG. Rafin stric (sem ukoliko ne truje) tvrdi da bi Novak i onakav dobio Rafu da je bilo petog seta. Novak i Vajda se zale na mucninu i stomacne probleme, pritom Vajda ne krije da je razocaran Novakovim riternom i neverovanjem u sebe... Saša Ozmo ima veliki tekst - Novak Djoković - kako naći lek za "glavu"...

 

Rafa je juče bio predodređen da padne, posebno posle prvog seta. Videlo se kod Novakovog vođstva od 4:3 koliko je bio nervozan i stegnut. Neverovatno koliko Novak nije verovao u sebe već na početku drugog, umesto da ga demolira. I kada je Rafa poveo 4:2, Novak ga stiže relativno lako,pa još lakše ispušta. I kada je ispuštao dušu u trećem setu, imao je dva laka gema na svoj servis, Rafa se dvaput provujkao na svoj, da bi na kraju dobio set Novakovim poklonom. U četvrtom se videlo da je Rafa prepadnut na 4:4, toliko je malo falilo...

 

Posle ovog turnira nema dileme da je Novak već više od dve godine prilično psihološki nespreman za GS finala, pritom mu je statistika vrlo deprimirajuća. Mora da pronađe ljude koji će ga vratiti u balans poput onog iz 2011 godine, lepo mu je pre više od pola godine Fibak rekao na čemu treba da radi.

 

Velika šteta...

Edited by Yoda
Link to comment
  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    51

  • 189-

    51

  • mlatko

    40

  • freakns

    30

Top Posters In This Topic

ne troluje Tio Tony, Rafi su ledja bila naceta, ne bi imao snage za peti... ali dzabe sva ta sbbkbb prica. Rafa je dobio zato sto je najveci igrac na sljaci ikada, i mentalno verovatno najbolji ikada. coveku i kada se raspadne igra on ti nece pokloniti mec, moras ga zaraditi... nema straha od greske, igra prvi i poslednji poen jednako, i to je to

Link to comment

Da. Ono na kraju sam odmah pomislio da je dosaptavao ujaku da je sjeban, ledja, koleno verovatno jer je imao i cudnih proklizavanja u cetvrtom setu, u grcu je bio.

 

U grcu je bio i Nole. ali od pocetka, mislim da je imao vise sanse da pobedi da je izgubio prvi set. ako je uopste imao neke sanse s obzirom na slabost. prvi set je dobio bez neke narocito dobre igre, i to ga je mozda potreslo da tako kazem.

Link to comment

Veliko razocarenje. Jedan od tezih Novakovih poraza, bas zato sto je mogao da ga slomi sa 3:0, samo on zna sta se desilo.

 

Inace, pred svako finale na RG odigram mec na Tennis Elbow 2009 sa Novakom protiv Rafe, i svake godine sam gubio, a ove sam ga odrao.

 

Da li jos neko sem mene ima neki sumanut osecaj da ce se Novak prosetati do titule na Vimbldonu i USO ? (ono kao, ne znam zasto i ne znam kako ali nikad sigurniji nisam bio)

Edited by Tsai
Link to comment

Novak može osvojiti Wimbledon samo ako mu Rafa raščisti Federera i Mareja i on onda tuče Rafu u finalu. Ne vidim način na koji Novak na travi može dobiti ili Mareja ili Federera.

Link to comment

Novak može osvojiti Wimbledon samo ako mu Rafa raščisti Federera i Mareja i on onda tuče Rafu u finalu. Ne vidim način na koji Novak na travi može dobiti ili Mareja ili Federera.

 

Ne vidim zašto ne bi mogao. Pogotovu ne Mareja koji je u autu mesecima.

Link to comment

u tenisu su i dve nedelje davna proslost, a ne godinu dana. bolje marej nego raonic u 1/4-finala

 

apsolutno netačno. Raonić osim servisa nema apsolutno nijedno jedino oružje za travu,a i koliko dobije na travi njegov prvi servis toliko ako ne i više gubi njegov drugi servis. ( zbog kicka koji je njegovo oružje na drugim podlogama a na travi i ne baš ) Tipično betonsko kretanje, nameštanje na udarac, mrljav slajs... apsolutno ništa. Hipotetički meč na travi protiv Raonića Novak rešava lakše nego onaj od pre sedam dana.

Link to comment

u tenisu su i dve nedelje davna proslost, a ne godinu dana. bolje marej nego raonic u 1/4-finala

Murray ce biti top 4 nosilac na Wimbledonu tako da nece igrati u 1/4 finalu ;)

Federer ce biti treci nosilac, Murray cetvrti. Novak mozda dobije no1 mesto Rafe, mada je to potpuno nebitno

Link to comment

Nisam od onih ljudi koji sve svaljuju na Bekera i misle da mu samo odmaze. Pod Bekerom je ponovo dobio ono eksplozivno samopouzdanje koje je variralo tokom prethodne dve godine. Ne gubi na mastersima od Hasa, Dimitrova, Iznera i ostalih pajsera. Zaboga, on je ove godine pocistio sve masterse na kojima je ucestvovao sem Monte Karla a znamo zbog cega nije mogao tu do kraja. Mislim da ce se rad sa njim ipak isplatiti.

 

Videlo se u nedelju da mu nije fizicki dobro, i to tacno kao da ga je nesto preseklo na 1:1 u drugom setu. Pratim ga od 2006 konstantno i po izrazu lica nepogresivo moze da se vidi sta se dogadja sa njim, mozda je to jedna od najvecih mana. Dakle, nije bio bezvoljan, nije bio u 2010 ''deda na terenu, koji cu ja kurac ovde uopste'' mode-u, imao je zdravstveni problem i uprkos njemu se borio maksimalno korektno.

 

Sad mozemo da proklinjemo vremensku prognozu (obe nedelje turnira je konstantno bila zacrtana kisha i oblacno vreme za nedelju), ali to bilo preglupo. Jednostavno, Novak ima nevidjeni talenat, mozda najvecih svih vremena, ali njegovo telo to nazalost ne moze da isprati. Svi Cetojevici, Dr. Dabici i Koperfildi ovog sveta da se ujedine, ne bi mogli tu da mu pomognu. Telo mu je osetljivo i kako vreme odmice, sve cemo cesce gledati ovakve tuzne prizore (organizam stari od 25. godine nepovratno). Velika steta, slazem se, i tuzno je sto ne moze da iskoristi svoj potencijal, ali tako je.

 

Uprkos svemu tome, nije ovo smak sveta, i nikako nije kraj Djokoviceve karijere, kao sto neki strani analiticari predvidjaju. Ukoliko vreme bude kolko tolko stabilno na naredna 2 GS, predvidjam demoliranje od strane Novaka, i tek ako ne osvoji nijedan slem u godini, onda mozemo da pricamo o velikoj krizi.

Link to comment

Novak ima sve samo ne najveci talenat svih vremena... zapravo je njegovo telo razlog sto je ovoliko dobar :P stravicni refleksi i nevidjena fleksibilnost, to je ono sto ga izdvaja... shot making ability, tu su Berdych i Murray daleko ispred svih. Murray ima usput jos i kretanje... jedini problem je sto nijedan nema glavu. i zato je Rafa ono sto jeste. i to je ono sto je Federeru donelo 17 titula, i to je ono sto je NJoletu donelo 2011. jednostavno, kada se sve sklopi u glavi, tada si najbolji, a ne kada te ide™ servis ili forhend(ili neko mozda misli da NJole na treningu ne pogodi liniju u 49 od 50 pokusaja iz bekenda..)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...