Jump to content
IGNORED

Roland Garros 2014


Time Crisis

Recommended Posts

ostade RG nedosanjani san... sta da se radi, i dalje je veliki teniser, samo ne u nivou najvecih, vec u grupi sa Beckerom, Edbergom, Big Macom pa i smrdljivim Wilanderom... malo li je?!

 

Nije malo, ali sada postaje zabrinjavajuće, da takav igrač ne uspeva da osvoji ni jedan turnir koji se igra na tri dobijena seta jako dugo.

Link to comment
  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    51

  • 189-

    51

  • mlatko

    40

  • freakns

    30

Top Posters In This Topic

Mislio sam da me sport vise ne moze iznervirati, ali moze.

 

Umesto da nesto razbijem posle meca, prijavio sam porez za proslu godinu da se malo smirim :(

Link to comment

Jbg ja sam cuo da je solidan deo publike (od koje vecina u zivotu nije uzela reket u ruke) u isti mah negodovalo na odlozen drugi servis na match loptu, sto je prilicno bezobrazno za taj trenutak. Nisu mogli da pokazu elementarno postovanje i razumevanje za jebeno tezak momentum u kom se nasao jedan vrhunski sportista. Uopste nije bitno sto je to Djokovic, i sto bi verovatno i bez toga izgubio...

 

A, jebo te, to je Roland Garros, tradicionalno najodvratnija i najjeftinija teniska publika na svetu. Tako je svake godine. Jadnog Rafu samo sto nisu gadjali paradajzima kad god bi omlacivao Federera u finalima.

Link to comment

ostade RG nedosanjani san... sta da se radi, i dalje je veliki teniser, samo ne u nivou najvecih, vec u grupi sa Beckerom, Edbergom, Big Macom pa i smrdljivim Wilanderom... malo li je?!

 

Kako sada stvari stoje, vrlo lako bi se moglo desiti da ostane teniser sa najvećim brojem izgubljenih finala u istoriji. Još samo četiri..

Link to comment

Ja sam bio sisa i nisam uplatio /mada sam imao brdo obaveza/, tako da mi je drago da se barem neko opario. 

 

U suštini, kako su se lako mogle uzeti pare...

 

Aaa...bezveze. Mene si insipirisao. :)

 

Nije malo, ali sada postaje zabrinjavajuće, da takav igrač ne uspeva da osvoji ni jedan turnir koji se igra na tri dobijena seta jako dugo.

 

Upravo je poraze u finalima prosle godine Djokovic naveo kao razlog sto je doveo Bekera. Sto se mene tice nije Djokovic imao neke sanse ovde, Wimbledon ce biti pravi test te saradnje.

Link to comment

evo dakle, da ne citam sto ste sve napisali, nego pravo iz malog mozga:

 

nazalost, poslije ovoga danas, jasno je da Novak NIKAD nece osvojiti RG, ako to ne bude uz neki nevjerovatno srecan splet okolnost tipa da asteroid pobije Nadala i ostale. od 2012. pa nadalje, Novak u najvaznijim trenucima igra BEZMUDO. najvazniji trenuci = prilike da osvoji ono sto je on sam definisao kao najznacajnije u nastavku karijere, posto je vec osvojio drugi, treci, peti... GS, i popeo se na br. 1 - dakle, kompletiranje slema (= RG), kompletiranje "master slema" (= Sinsinati), i kompletiranje "zlatnog slema" (= olimpijsko zlato). stovise, od ove godine ocigledno je da mu je i "drugi najvazniji cilj u zivotu", tj. povecanje broja ukupno osvojenih GS, dovoljno krupan zalogaj da se mentalno zagrcne - sjetimo se samo kako je izgubio na AO od Wawe (dakle, nije uspio ni da se dotetura do finala i tu pukne od Nadala ili Mareja).

 

volio bih da grijesim, i da mi se ovo samo cini jer sam jos pod utiskom ovog razocaravajuceg nastupa i poraza "mog" igraca, ali rekao bih da se problem njegovog mentalnog raspada u kljucnim mecevima pogorsava, a ne popravlja. mislim jebemmumater, DF na mec loptu... i cijeli gem kako je odigrao od 30-0... i sva tri seta kako je izgubio, uostalom - davanjem (cascenjem!) brejka kad je servirao za ostanak u setu/mecu...

 

da ne zaboravim da se izaserem po publici na RG, i po parizu, ma i po cijeloj francuskoj. sline zabozderske, ono navijanje protiv igraca koji se ocigledno raspada na terenu, i zvizdanje kad mu pred servis na mec-loptu za protivnika ispadne loptica... fuj, ali bas fuj.

 

i za kraj, vrati jebenog bekera odakle je dosao, zadrzi Vajdu i dodaj mu 2-3, do 5, psihijatara, pa mozda opet osvojis nesto od ovoga sto ti je stvarno vazno. ako neces, nista, uzivaj, bices u vrhu jos nekoliko godina sigurno, finala i polufinala na GS, po koji master, parica kaplje... i KO MENE JEBE sto sam KRETEN koji se nervira ovoliko zbog jebenog sporta.

Link to comment

A, jebo te, to je Roland Garros, tradicionalno najodvratnija i najjeftinija teniska publika na svetu. Tako je svake godine. Jadnog Rafu samo sto nisu gadjali paradajzima kad god bi omlacivao Federera u finalima.

istina, ali to je uvijek neka grupa takvih likova i ta publika je sastavni dio rg-a.

 

inace, ta potreba da se cuti tokom teniskog poena mi je jedna od smijesnijih i glupljih stvari u sportu. mislim da je pitanje trenutka kad ce neko da napravi turnir s dozvoljenim glasnim navijanjem i vremenom ce postati standardno. ionako, ovaj krv i znoj tenis vise odgovara takvom ambijentu.

Link to comment

Upravo je poraze u finalima prosle godine Djokovic naveo kao razlog sto je doveo Bekera. Sto se mene tice nije Djokovic imao neke sanse ovde, Wimbledon ce biti pravi test te saradnje.

 

Gde nije, ovo je bio najuzasniji RG Nadal kojeg sam ja ikada video. Mislim da je i onu partiju kad ga je Soderling oprao odigrao bolje. Nudio se, ali Novak nije bio tu ni psihicki ni fizicki.

 

 

Beker je Tod Martin 2.

Link to comment

Evo Novak priča opet o fizičkim problemima. Pa, dokle više, majku mu. Zar to nije rešeno pre 3 godine?

 

Da je odigrao na nivou od prošle godine, dobio bi ga bez problema.

Link to comment

Evo Novak priča opet o fizičkim problemima. Pa, dokle više, majku mu. Zar to nije rešeno pre 3 godine?

 

Da je odigrao na nivou od prošle godine, dobio bi ga bez problema.

 

Slazem se.Ko ce ga znati zasto nije odigrao kao prosle godine???

Link to comment

Gde nije, ovo je bio najuzasniji RG Nadal kojeg sam ja ikada video. Mislim da je i onu partiju kad ga je Soderling oprao odigrao bolje. Nudio se, ali Novak nije bio tu ni psihicki ni fizicki.

 

 

Beker je Tod Martin 2.

 

Ja nisam stekao taj utisak. Djokovic je 2011. podigao formu i poceo da igra sa Nadalom uz manje rizika, siguran da moze da izdrzi duge razmene. Danas kao da nije bio dovoljno spreman. Pored toga, cini mi se da u prethodne dve godine (vise pretprosle nego prosle) Nadalov bekhend odlicno funkcionise protiv Djokovica i da je to preimucstvo Djokovica iz 2011. nestalo. Plus onaj slajs sa kojim Djokovic nije znao sta da radi.

 

Da je odigrao na nivou od prošle godine, dobio bi ga bez problema. 

 

 

Da je odigrao na nivou od prosle godine prosao bi kao sto je prosao prosle godine. 

Edited by reg
Link to comment

zaista ne razumem sta mu je falilo. uopste ne kontam odakle fizicki problemi?

 

tempirao je citavu sezonu za ovaj turnir i on ne moze da izdrzi dva seta? vec i u polufinalu se videlo da tu ne stima nesto. nadam se da cemo saznati u cemu je problem jer nije bilo previse vruce da se na to izvlaci.

Link to comment

Po Vilanderu previse se istrosio forsirajuci specificnu strategiju protiv Nadala, koji s druge strane od prvog do zadnjeg poena igra svoju igru. To u kombinaciji sa suncem i prilicno toplim vremenom rezultira vanrednom iscrpljenoscu vec posle 2h igre. Kaze da Novak na sljaci moze da dobije Nadala na 2 seta, ali da za 3 prosto nema doboljno aduta jos uvek... Jer koliko god dobro igras u nekom delu meca moras istovremeno da obratis paznju i na to koliko imas goriva u rezervoaru i kako ga trosis.

Edited by ducca
Link to comment

^Da. Polufinale su pokazale da tu nešto nije OK.

Nema to veze ni sa vrućinom, vlagom, povredom...

Ovakvog Nadala bi bez problema dobio pre pola godine.

Edited by wall
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...