Jump to content
IGNORED

Politika i poplave


Turnbull

Recommended Posts

da li vi stvarno mislite da bi szs, sve i da nose direktno u obrenovac ili gde već, delili prema nacionalnosti, ne bi delili romima, bunjevcima ili kome već? oni jesu u desničarskom tripu, ali nisu nacisti, pobogu

znam samo ono što jasno piše, na više mesta, u njihovom programu: da su etnički ekskluzivni i da pomažu isključivo Srbima. nadam se da je terenska praksa drugačija u ovij situaciji.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    161

  • harper

    56

  • Aće

    54

  • ficfiric

    53

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ajde sve ali ovo sa brojem amfibija je apsolutno neverovatno. Da li je jebeno moguće da ih toliko ima neupotrebljenih? Ne verujem da bi ovaj ovako izletao sa neproverenim podatom.

 

 

I meni je neverovatan takav raskorak, ali Živković je bio ministar odbrane. Sa druge strane, isto mi je neverovatan raskorak između razmera katastrofe i njene prirode (iznenadni poplavni talas), svedočenja i navodnog broja žrtava...

Link to comment

Možeš da imaš šta oćeš od opreme, ali nemaš vojsku, nemaš rezervu, nemaš planove, rasporede, ... jedniom rečju nemaš ljude koji funkcionišu i sistemu. Posel se vadiš na rulju koju pozivaš na nasipe sa sednice vlade. Tako može da se ruši nešto (5.okt) ali teško da tako nešto dugoročno može pametno da se uradi.
 

Link to comment

A vi se baš bavite ćoravim poslom. Njuji odgovara baš taj tip humanitarne™ organizacije, neće valjda čouk da se pravda što je Srbin. A vi ostali znate da se treba davati jednoj jedinoj etabliranoj organizaciji za ovakve situacije, a to je Crveni K/Polumjesec. Ili direktno.

 

Uručbirano Tapatalkićem s Lumije Jeftinjare

Link to comment

A vi se baš bavite ćoravim poslom. Njuji odgovara baš taj tip humanitarne™ organizacije, neće valjda čouk da se pravda što je Srbin. A vi ostali znate da se treba davati jednoj jedinoj etabliranoj organizaciji za ovakve situacije, a to je Crveni K/Polumjesec. Ili direktno.

Uručbirano Tapatalkićem s Lumije Jeftinjare

vala baš, mlatimo praznu slamu.

Link to comment

Само да убацим да у иностранству, емигрантске организације обично се тако и зову, било ирске, пољска или албанске. Код нас је то посебно значајно јер државу боли патка за исељенике, сад да ли је згодније ставити у назив две реченице или овако поједностављено, тко зна. Цепате длаку без разлога

Link to comment

A vi se baš bavite ćoravim poslom. Njuji odgovara baš taj tip humanitarne™ organizacije, neće valjda čouk da se pravda što je Srbin. A vi ostali znate da se treba davati jednoj jedinoj etabliranoj organizaciji za ovakve situacije, a to je Crveni K/Polumjesec. Ili direktno.

 

Uručbirano Tapatalkićem s Lumije Jeftinjare

+1

 

meni je neverovatno kako je taj crveni krst u redovnim situacijama u kao nekom tihom rezimu, a kad iskrsne neko chudo, bash se vidi koliki je to sistem sa iskustvom i organizacijom. i na kraju ispade i jedino sto imamo a da radi... 

Link to comment

+1

 

meni je neverovatno kako je taj crveni krst u redovnim situacijama u kao nekom tihom rezimu, a kad iskrsne neko chudo, bash se vidi koliki je to sistem sa iskustvom i organizacijom. i na kraju ispade i jedino sto imamo a da radi... 

 

Crveni krst je stalno aktivan, samo se to ne vidi. Deli se hrana svaki dan, deli se stara odeća kad god neko dođe da zatraži, redovno su prisutni kad god je neka trka/maraton/štagod, edukacija, radionice, takmičenja itd... nikad tamo nije nešto mnogo tiho :)

Link to comment

Crveni krst je stalno aktivan, samo se to ne vidi. Deli se hrana svaki dan, deli se stara odeća kad god neko dođe da zatraži, redovno su prisutni kad god je neka trka/maraton/štagod, edukacija, radionice, takmičenja itd... nikad tamo nije nešto mnogo tiho :)

pa jeste tiho, ne kukaju, ne traze pare za ovo i ono, u masi trazilaca koji traze svakog dana za razne stvari, oni se stvarno ne vide. ali su 1 neverovatan vulkan ljudi i stvari, kad dodje njihov trenutak. i to mi je izuzetno drago, da znam kad hocu da dam neke pare nekom, to je pravo mesto koje nece zakazati kad je frka.

 

mislim, jedino kad je chovek nekako u vezi sa njima, bilo kojim kanalom, a ja nisam...

Edited by gospa buba
Link to comment

ЦК није свугде исти. У БГу функциониу фантастично, у Руми рецимо тиха језа.

zashto? mislim, ne znam kako je u rumi godinama. nekad je bilo lepo :)

Link to comment

Зато што седе и не раде ништа. Невероватно нешто.

Уствари ајде нећу да грешим душу, то је било у суботу, можда су од тад и узели да раде нешто. До тад су седели и пили кафу, 0 људи им је дошло да донесе икакву помоћ.

У Руми су помоћ скупљала деца, клинци из Омладинског клуба. Контактирали смо Сремску ТВ па су мало добили на публицитету и масовно се повећао број људи који су отишли да им однесу ствари. После су деца носила све то за Митровицу и где је требало.

 

Црвени крст и Општина нула испод земље.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...